Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

PIP listesi nasıl düzenlenir YARDIM!!!

sinbas

0
Üye
8 Ara 2011
139
1
18
65
TüRKİYE CUMHURİYETİ
www.next.web.tr
Değerli arkadaşlarım PIP listesini istediğimiz gibi düzenleyebilir miyiz? illa da aynı frekanstan yayınların PIP listesinde yer alacak diye bir şart mı var.
Eğer teknik olarak böyle bir şart var ise bu özelliğin hiç bir anlamı yok!

Oysa istediğim kanalları PIP listesine atarak ve aynı anda o kanalları ekran da görmek ve onların arasında büyütüp küçültüp gezinerek izlemek istiyorum.
Kullanım kılavuzunda konuya çok kısa değinilmiş ve next destek sitesinde de "*3 HD /13 SD Uydu Kanalını PIP Özelliğiyle AYNI ANDA Canlı İzlettirme özellikli MULTIPIP (Dünyada ilk)
böyle bir açıklama var ama ayrıntı vermemiş.

Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Sevgi ve saygılarımla.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Değerli arkadaşlarım PIP listesini istediğimiz gibi düzenleyebilir miyiz? illa da aynı frekanstan yayınların PIP listesinde yer alacak diye bir şart mı var.
Eğer teknik olarak böyle bir şart var ise bu özelliğin hiç bir anlamı yok!

Oysa istediğim kanalları PIP listesine atarak ve aynı anda o kanalları ekran da görmek ve onların arasında büyütüp küçültüp gezinerek izlemek istiyorum.
Kullanım kılavuzunda konuya çok kısa değinilmiş ve next destek sitesinde de "*3 HD /13 SD Uydu Kanalını PIP Özelliğiyle AYNI ANDA Canlı İzlettirme özellikli MULTIPIP (Dünyada ilk)
böyle bir açıklama var ama ayrıntı vermemiş.

Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Sevgi ve saygılarımla.

Sn.Sinbaş benim bilgim dahilinde sizin yazmış olduğunuz şekilde işlevle çalışan bir UYDU CİHAZI yok...Ama eğer siz biliyorsanız yazın bizde bir zahmet öğnenelim sonuçta öğrenmenin yaşı yok. Aklıma gelmişken yazayım o MAVİ başlıkta belirttiğiniz durum AYNI TP deki kanalları kapsar.

Son düzenleme:

sinbas

0
Üye
8 Ara 2011
139
1
18
65
TüRKİYE CUMHURİYETİ
www.next.web.tr
Sn.Sinbaş benim bilgim dahilinde sizin yazmış olduğunuz şekilde işlevle çalışan bir UYDU CİHAZI yok...Ama eğer siz biliyorsanız yazın bizde bir zahmet öğnenelim sonuçta öğrenmenin yaşı yok. Aklıma gelmişken yazayım o MAVİ başlıkta belirttiğiniz durum AYNI TP deki kanalları kapsar.

Sayın haydar1966;
Önce cevabınız için teşekkür ederim.
Fakat sorumun cevabını şöyle beklerdim. Madem böyle bir özellik yok "Ne yazık ki kanal listesi düzenlenemiyor zira cihaz teknik olarak böyle bir şeye imkan tanımıyor" velhasılı cevap verme tarzınız ve uslubunuz biraz kırıcı ve dik geldi, sanki sizi soru sora sora bıktırmışım gibi hissetim kendimi. sizden ricam bu konuyu lütfen siliniz. Ben sormamış olayım sizde cevaplamamış olun.

Yanlış bir soru sorduysam veya sizi kıracak şekilde yanlış bir şeyler yazdım ise özür dilerim.

Saygılarımla

sinbas

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Alınganlık yapacak bir durum yok,

PIP için eğer tek tuner kullanılıyor ise sadece aynı TP deki kanallar izlenebileceğinden cihaz zaten liste ekranında size aktif kanalları listeleyecektir, eğer aynı frekasnta 13 kanal buluyorsa bunların tamamını CANLI AKIŞ ta izleyebiliyorsunuz..

Eğer çift tunerde de aynı uyduyu kullanıyorsanız yani İki Türksat uydusundan gelen iki farklı kablo ile bağlantı sağlıyorsanız, bu kez farklı frekanslardaki kanalları PIP ekranında izleyebilirsiniz, tabi bu durumda da en fazla 2 TP üzerinde bulunan kanallar izlenmiş olur..

Siz değil cihaz kendi aktif olan kanalların TPlerindeki diğer kanalları listeleyerek kanal listesi oluşturur.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sayın haydar1966;
Önce cevabınız için teşekkür ederim.
Fakat sorumun cevabını şöyle beklerdim. Madem böyle bir özellik yok "Ne yazık ki kanal listesi düzenlenemiyor zira cihaz teknik olarak böyle bir şeye imkan tanımıyor" velhasılı cevap verme tarzınız ve uslubunuz biraz kırıcı ve dik geldi, sanki sizi soru sora sora bıktırmışım gibi hissetim kendimi. sizden ricam bu konuyu lütfen siliniz. Ben sormamış olayım sizde cevaplamamış olun.

Yanlış bir soru sorduysam veya sizi kıracak şekilde yanlış bir şeyler yazdım ise özür dilerim.

Saygılarımla

sinbas

Sn.Sinbaş beni kıracak bir şey yazmamışsınız fakat benim yazdıklarımı yanlış anlamışsınız.Gayet basit bir cevap verip basit bir cevap sordum,bunda kırılacak bir şey yokki.! Neden yanlış anlıyorsunuzki cihaz çift tunerli olarak kullanıldığında iki farklı kanalı aynı anda gösteriyor ama olay PIP e gelince değişiyor.Şimdi biraz zihin cimnastiği yapalım bırakın çift tunerli cihazı SÜPER modelini ele alalım.Malum cihazda 13 ve 18 volt durumu var siz kumandadan kanal seçince kanal değişimi o şekilde karşımıza geliyor.Ve diyelimki o kanal V polaritede yani 13 Voltta izliyoruz ve burada sizin mantığınızla düşünecek olursak kalkalım oradan H polariteli 18 Volt bir kanal seçelim.Peki bu durumda cihaz nasıl çalışacak.? Yada daha düz bir mantık yürüteyim belki forumlarda görmüşsünüzdür milletin tek bir hattı var ve ben burada 2 uydu cihazını nasıl kullanabilirim diye soruyor.! Buyrun şimdi cevap veriniz bakalım bizde ne diyoruz olmaz,niye olmaz uydu alıcı cihazlarının çalışma prensiplerinden en önemlisi BAĞIMSIZ hat gerekliliğidir.Diyelimki yine denemek istedik tamam deneyelim araya 5.2500 Mhz 1/2 splitter koyduk diğer odaya attık diğer cihazı.Salonda TRT-HD açtık yani V-Dikey bir yayın açtık,diğer odaya gidip orada ise FOX-HD açtık yani H-Yatay şimdi bu durumda sistemdeki iki uydu cihazı gösterebilecekmi.? Ben size cevabını vereyim hemen ilk hangi kanal açıksa santrale yada lnb ye o şekilde EMİR gider.13 Volt olarak siz ikinci cihazda bu durumda 18 volt sinyali yollasanız bile sistem algılayamaz.! Yani karşınıza SİYAH EKRAN ve SİNYAL YOK uyarısı gelir,fakat ikinci cihazda bazı V yayınları izleyebilirsiniz.Bakınız DİKKAT diyorum BAZI KANALLARI diyorum çünkü sistemsel olarak bazı bant genişliği aralıkları buna müsade etmez.İşte burada sizin mantığınız devreye alıyorum ben işin içinden çıkamıyorum işte ben o yüzden merak edip size sormuştum böyle prensiple çalışan bir cihaz varmı diye.

ÖNEMLİ NOT: Ben burada bir MACHİNA aşığıyım tek amacım kullanıcı arkadaşlarıma bir nebze olsun yardımcı olabilmektir.Tabii bunuda bir UYDUCU bilgim dahilinde yapıyorum,yani mantık çerçevesinde hareket etmeye çalışıyorum.Bu arada ben her şeyi bildiğimi iddia etmem tam tersi öğrenmenin yaşı yok prensibi ile hareket ederim.Eğer bilmediğim bir şey var ise öğrenmeye çalışırım yüksünmem bilgi benim için kutsaldır...SAYGILAR.