Neler yeni

ŞAH tv sansürsüz

denizci56

Özel Üye
Özel Üye
Şuan seyrediyorum,frekans yukarda yazdığım şekilde.Sorun yok.

denizci56

Özel Üye
Özel Üye
11028/7500/H frekans ile bende bulamadım. sinyal yok
11028 H
DVB-S2/8PSK
MPEG-4 7500 3/4 AzerSpace1
Africasat-1A
Central
Asia Radyo Star
left
test card 1 1101 1201 1
İSTV İstanbul TV F 1102 1202 Tur 2
A Shopping w F 1103 1203 Tur 3
test card 1104 1204 Eng 4
test card 5/6/7/8/9/10
AzerSpace 1 / Africasat-1A 46.0°E C/Ku 12.03.2017

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
11028/7500/H frekans ile bende bulamadım. sinyal yok
Sevgili dostlarım ilgili kanalı bulamamanız gayet normal çünkü söz konusu kanal 46*AZERSAT uydusundan yayın yapmaktadır.!

Birde @gfbslh
kardeşim ne oldu sizin Hotbird uydusunu bulma işi o kadar resim yolladık yazı yazdık bari sonucu paylaşın.!!!

Son düzenleme:

denizci56

Özel Üye
Özel Üye
1.ci mesajdaki ilk resime dikkat etmediler sanırım,6.cı mesajdada uydunun ismi yazılı.

gfbslh

Member
Üye
Sevgili dostlarım ilgili kanalı bulamamanız gayet normal çünkü söz konusu kanal 46*AZERSAT uydusundan yayın yapmaktadır.!

Birde @gfbslh
kardeşim ne oldu sizin Hotbird uydusunu bulma işi o kadar resim yolladık yazı yazdık bari sonucu paylaşın.!!!
Haydar hocam iyi akşamlar,
11028/7500/H frekansını azersat 46 uydusundan taratıyorum sancak sinyal yok.
hotbird uydusuna gelecek olursak son mesajımdan sonra değişen olmadığı için bişe yazmadım :) dediğiniz gibi ayarlamaya çalıştım 850 civarında kanal buldu, sinyal kalitesi %30 -%55 civarında değişiyor.
hotbird uydusundan beklentim aldığım cihazın 1 yıllık free-serverini kullanmaktı ancak açılan kanal yok. (bildiğim kadarıyla)
forumlarda günlük paylaşılan ccam lardan biraz denedim sonuç olumsuz.

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Haydar hocam iyi akşamlar,
11028/7500/H frekansını azersat 46 uydusundan taratıyorum sancak sinyal yok.
hotbird uydusuna gelecek olursak son mesajımdan sonra değişen olmadığı için bişe yazmadım :) dediğiniz gibi ayarlamaya çalıştım 850 civarında kanal buldu, sinyal kalitesi %30 -%55 civarında değişiyor.
hotbird uydusundan beklentim aldığım cihazın 1 yıllık free-serverini kullanmaktı ancak açılan kanal yok. (bildiğim kadarıyla)
forumlarda günlük paylaşılan ccam lardan biraz denedim sonuç olumsuz.
Sevgili kardeşim Hotbird uydusundan açılan POLONYA paketleri var SİNEMA+SPOR+BELGESEL ne ararsanız var ama sinyal kalitesi yükselmediği müddetçe maalesef yayınları izleyemezsiniz.! Ayrıca yine bu uyduda çok kaliteli ANİMAUX+CHASSEetPECHE+TREK+SCİENCEetVİEO türkçe yayın yapan belgeseller mevcut.Ayrıca +18-YETİŞKİN kanallarda var.! Fakat ben sizin yerinizde olsam çanağı MERKEZ Hotbird yapardım yanınada 5*Sirıus ve 1 Batı Thor ekler keyfime bakardım harika bir kombinasyon tavsiye ederim.( Tabii bu durumda 8 li dayzek gerekecektir.)

gfbslh

Member
Üye
Sevgili kardeşim Hotbird uydusundan açılan POLONYA paketleri var SİNEMA+SPOR+BELGESEL ne ararsanız var ama sinyal kalitesi yükselmediği müddetçe maalesef yayınları izleyemezsiniz.! Ayrıca yine bu uyduda çok kaliteli ANİMAUX+CHASSEetPECHE+TREK+SCİENCEetVİEO türkçe yayın yapan belgeseller mevcut.Ayrıca +18-YETİŞKİN kanallarda var.! Fakat ben sizin yerinizde olsam çanağı MERKEZ Hotbird yapardım yanınada 5*Sirıus ve 1 Batı Thor ekler keyfime bakardım harika bir kombinasyon tavsiye ederim.( Tabii bu durumda 8 li dayzek gerekecektir.)
anladım Haydar hocam,
o zaman şöyle bi yol izlemem gerekiyor.
Resimdeki aparattan alacağım,8 li Diseqc ve uyducu çağırıp Thor1 - Astra 4.8 - Hotbird 13 uydularını ayarlatacağım.
Peki 90 lık çanak bu uydular için yeterlimidir.
Yer İstanbul/Ataşehir

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
anladım Haydar hocam,
o zaman şöyle bi yol izlemem gerekiyor.
Resimdeki aparattan alacağım,8 li Diseqc ve uyducu çağırıp Thor1 - Astra 4.8 - Hotbird 13 uydularını ayarlatacağım.
Peki 90 lık çanak bu uydular için yeterlimidir.
Yer İstanbul/Ataşehir

Sevgili kardeşim aynen doğrudur bu iş için bana resmini yollamış olduğunuz o çanak yeterlidir.( Eğer yanlış görmedi isem 90 lıktı.) Merkez olarak HOTBİRD olursa çok daha iyi verim alınabilir.! Aparat işine gelince benim size yollamış olduğum resimdeki çok daha iyi olur o resimdeki aparatı ben pek tavsiye etmiyorum.! Hatta işini bilen bir uyducu 19* Astra ve 23*5 dereceyi bile rahatlıkla halledebilir.... ( Yani tek çanakta 5 uydu.)

DOST_6080

Özel Üye
Özel Üye

@gfbslh Kardeşim Aldığın LNB ve aparatı aynı yerden al küçük kafalı (sharp) .Aparatı 2 adet alırsan senin avantajın

HOTBIRT++ASTRA +THOR
TÜRKSAT +AZERSAT+HELLASAT
Gib

NOT: Ahhhhh istanbulda olsam o işini bilen uyducuyu kesin bulurdum

Son düzenleme:

kartal07

Member
Üye
Arkadaşlar D-smart uydu alicım var. Azerspace için çanak kurulumu yaptım. Ancak d-smart uydumda kanalları otomatik arama yada ekleme yapamıyorum. Cihazda mevcut uydular bölümünde azerspace çıkmıyor. Ne yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler.

denizci56

Özel Üye
Özel Üye
Arkadaşlar D-smart uydu alicım var. Azerspace için çanak kurulumu yaptım. Ancak d-smart uydumda kanalları otomatik arama yada ekleme yapamıyorum. Cihazda mevcut uydular bölümünde azerspace çıkmıyor. Ne yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler.
İyi akşamlar,yanılmıyorsam ayarlar-kanalları düzen-kanal ekle-
uydu-AzerSpace,46.0 E
tarama modu- şifresiz
transponder-user
frekans-....... 11028
senbol oranı......7500
fec oranı..... H
kırmızı tuşa basıp kanal taraması yapılıyor. kanallar cıktıktan sonra sarı tuşa basıp kanalları kaydediyorsun.