Neler yeni

Samsung Galaxy A3 Ekran Görüntüsü Alma (Resimli Anlatım)

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,511
Beğeniler
75
#1

Samsung Galaxy A3 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Son zamanlarda oldukça büyük bir çıkış yakalayan Samsung, akıllı telefon modellerinde sunmuş olduğu özellikleri ile kullanıcılarının beğenisini kazanıyor. Teknik özelliklerinin yanı sıra tuş kombinasyonlarının doğru kullanılması ile de ek özelliklerini kullanabileceğiniz Samsung A3 2016 modeli ise, serinin en çok tercih edilen telefon modellerinden biri olma özelliğini taşıyor. Bu özelliklerden birisi de, doğru tuş kullanımı ile ulaşılabilen ekran görüntüsü alma özelliği olmaktadır. Peki Samsung Galaxy A3 2016'da ekran görüntüsü nasıl alınır? Bu yazımızda sizlere ekran görüntüsü almanız için gereken bilgileri aktaracağız.

-Tuş Kombinasyonları İle Ekran Görüntüsü Alma
Telefonun ön yüzünde bulunan ana ekran tuşu ve sağ kenarda bulunan ekran kilitleme tuşu, ekran görüntüsü almak için kullanılması gereken tuşları oluşturmaktadır. Ekran görüntüsü almak istediğiniz sayfa ya da uygulama içerisinde bulunurken, ilgili tuşlara aynı anda 1-3 saniye kadar basmanız durumunda, telefon ekranının kenar kısımlarında beyaz bir çerçeve belirecek ve deklanşör sesi duyacaksınız. Sesi duymanız ekran görüntüsünün başarılı olarak alındığını ifade etmektedir. İlgili alım bilgisini bildirim panelinizde görebilirsiniz. Ayrıca ekran görüntüsünün alındığı fotoğraf, istediğiniz zaman kullanmanız için fotoğraf galeriniz içerisine de kaydedilecektir.

-Swipe (Kaydırma) Yaparak Ekran Görüntüsü Alma
Bunun için öncelikle ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın seçeneğinin aktif olması gerekiyorAktifleştirmek için yapmanız gereken telefonunuzun menü üzerinden ayarlar>gelişmiş özellikler>akıllı yakalama seçeneğini aktifleştirin.

Ekran görüntüsü almak istediğiniz sayfa ya da uygulama açıkken, elinizin yan kısmı ön kamerayı kapsayacak şekilde ekran üzerinde sağdan sola doğru kaydırma yapmanız gerekmektedir. Eğer ki doğru yaparsanız ekranın kenar kısımlarında beyaz bir çerçeve belirecek ve deklanşör sesi duyacaksınız. Alım bilgisini bu yöntemde de aynı şekilde, bildirim panelinizde görebilirsiniz. Almış olduğunuz ekran görüntüsü, istediğiniz zaman kullanabilmeniz için fotoğraf galeriniz içerisine kaydedilecektir.Samsung Galaxy A3 Ekran Görüntüsü Alma (Resimli Anlatım)
Samsung Galaxy A3 Oyunları için TIKLAYINIZ

Samsung Galaxy A3 Uygulamaları için TIKLAYINIZ

Samsung Galaxy A3 Temaları için TIKLAYINIZ

Samsung Galaxy A3 Antivirüs Uygulamaları için TIKLAYINIZ