Neler yeni

Samsung Galaxy J1 (2016) Ekran Görüntüsü Alma (Resimli Anlatım)

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,511
Beğeniler
75
#1

Samsung Galaxy J1 (2016) Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Piyasaya sürmüş olduğu yeni akıllı telefon modelleri ile son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Samsung, serilerinin amiral gemisi olma özelliği taşıyan bu modeller içerisinde kullanıcılara sunmuş olduğu uygulamalar ve eklentiler ile de oldukça beğeni toplamaya devam ediyor. Çıkan yeni modellerde kullanıcıların sık olarak kullanmış olduğu eklentilerden birisi de şüphesizdir ki, ekran görüntüsü almak oluyor. Yeni modeller ile birlikte bu eklentilerin nasıl kullanılacağına dair sorular da, son zamanlarda sık sık gündeme gelmektedir. Bu yazımızda sizlere en sık karşılaşılan sorulardan biri olan, ''Samsung Galaxy J1 2016'da ekran görüntüsü nasıl alınır?'' sorusunun cevabını detaylı bir şekilde aktaracağız.

-Tuş Kombinasyonları İle Ekran Görüntüsü Alma
Bu yöntemde, telefonunuzun ön yüzünde bulunan ana ekran tuşu ve sağ yan kısımda bulunan ekran kilitleme tuşlarına aynı anda 2 aniye kadar basmanız gerekmektedir. Eğer ki uygulamayı doğru bir şekilde gerçekleştirirseniz, ekran köşelerinden beyaz bir çerçeve belirecek ve bir deklanşör sesi duyacaksınız. Almış olduğunuz ekran görüntüsüne dair bilgiyi, telefonunuzun bildirim paneli menüsü üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda aldığınız ekran görüntüsü dilediğiniz zaman kullanabilmeniz için telefonunuzun fotoğraf galerisi içerisine de kaydedilecektir.

-Swipe ( Kaydırma) Yöntemi İle Ekran Görüntüsü Alma
Bunun için öncelikle ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın seçeneğinin aktif olması gerekiyorAktifleştirmek için yapmanız gereken telefonunuzun menü üzerinden ayarlar>gelişmiş özellikler>akıllı yakalama seçeneğini aktifleştirin.

Bu yöntemde ise, elinizi telefonunuzun ön kamerasını kapatacak şekilde sağdan sola olmak koşulu ile kaydırmanız gerekmektedir. Doğru yaptığınız takdirde ekran köşelerinde beyaz bir çerçeve belirecek ve deklanşör sesi duyacaksınız. Almış olduğunuz görüntüye dair bilgiyi bildirim panelinizde görebileceğiniz gibi, aldığınız görüntüyü de dilediğiniz zaman fotoğraf galeriniz içerisinde görüntüleyebilirsiniz.Samsung Galaxy J1 2016 Ekran Görüntüsü Alma (Resimli Anlatım)
Samsung Galaxy J1 2016 Oyunları için TIKLAYINIZ

Samsung Galaxy J1 2016 Uygulamaları için TIKLAYINIZ

Samsung Galaxy J1 2016 Temaları için TIKLAYINIZ

Samsung Galaxy J1 2016 Antivirüs Uygulamaları için TIKLAYINIZ