Neler yeni

Samsung Galaxy S8 Hakkında önemli detaylar

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#1
Galaxy Note 8 Sızdırmaları Sürüyor

Uzun zamandan beri gündemde konuşulan konular arasında Samsung'un yeni telefon modeli Galaxy Note 8 bulunurken telefon için sızdırmalar sürekli yapılıyor.

Samsung 2017 yılında piyasaya yeniden sürülecek olan Galaxy Note 8 için çalışmalarını sürdürürken Twitter üzerinden yapılan sızdırmalar çalışmalar hakkında detaylar sürekli kullanıcılar ile paylaşılıyor. Bugüne kadar yapılan paylaşımlardan telefonun üstün özelliklere sahip olacağı ve kullanıcılara çok farklı bir telefon deneyimi sunacağı belirtilirken yapılan son sızdırmalar sayesinde telefonların ekran boyutları hakkında da bilgi almak mümkün oldu.
İki Farklı Ekran Geliyor
Yapılan sızdırmalar ile birlikte büyük oranda doğruluğunu teyit edildiği belirtilen bilgilere göre 5.7 inç ve 6.2 inç boyutunda ekran tercihleri yapılabilecek. Bu ekranlarda aynı zamanda Note 8 ve Note 8 Plus adı verilen 2 versiyon kullanıma sunulacak. Bu açıdan bugüne kadar yapılan çalışmalar doğrultusunda Galaxy Note 8 için de benzer bir pazarlama stratejisinin yürütüleceğini söylemek mümkün.
Telefonlar kullanılacak donanımlar da büyük bir önem taşırken yüksek performans ve sorunsuz kullanımın sağlanabilmesi adına telefonda Snapdragon 835 işlemci, 6 GB RAM ve 4K ekran çözünürlüğünün olması bekleniyor. Kalem için arttırılmış gerçeklik destekleri ve kullanım kolaylıkları ile birlikte ses için de özel tercihlerin yapılması bekleniyor. • Samsung Galaxy S8 akıllı telefonun Galaxy Note 7 kullanıcılarını oldukça memnun edeceği söyleniyor. Peki amiral gemisi bunu hangi özelliğiyle gerçekleştirecek?


  Galaxy Note 7’nin piyasadan çekilmesi sonrasında, yeni nesil özellikler bekleyen kullanıcıların gözü tamamen Galaxy S8’e çevrilmiş durumda. Haliyle bu durum cihazla ilgili sürekli olarak yeni bilgilerin gelmesine sebep oluyor. Son olarak, Samsung Galaxy S8’in bir yönüyle Galaxy Note 7hayranlarının dikkatini çekeceği ileri sürüldü.


  Samsung Galaxy S8 ekranı büyüyor

  Samsung Galaxy S8 akıllı telefonun 5.1 inç ekranla geleceği iddialarının aksine, şimdi de cihazın daha büyük boyutta 2 farklı ekran seçeneği ile geleceği ifade ediliyor. Galaxy S7’de 5.1 inç ve Galaxy S7 edge’de 5.5 inçekran yer aldığını hatırlattıktan sonra gelelim yeni nesil amiral gemisine.
  İddialara göre, Galaxy S8 için 5.7 ve 6.2 inç paneller kullanılacak. Bu panellerin kenarlarına doğru kavisli olacağı ve ekranda ana ekran tuşu ile parmak izi tarayıcının gömülü olacağı söyleniyor.  Bu haliyle cihazın, büyük ekranlı Galaxy Note 7 cihazlarından ayrılmak zorunda kalan kullanıcıları memnun etmesi hedefleniyor. Böylece Galaxy Note serisi kullanıcılarının, büyük ekranlı Galaxy S8 seçeneklerine yönelmesi planlanıyor.
  Bu anlamda Samsung’un Galaxy S serisinde Apple’ın iPhone serisinde uyguladığı stratejiye geçeceğini söyleyebiliriz. Henüz bu cihazların nasıl isimlendirileceği belirsiz ancak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus gibi, bir nevi Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus durumuyla karşılaşacağız gibi gözüküyor.

--------------------

Samsung, büyük ekranlarla Galaxy Note fanatiklerini S8 modelinde geri kazanmak istiyor.

Samsung’un yeni üst seviye modelleriyle ilgili söylentiler akmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Samsung’un 2017 modelleri için daha büyük ekranlar kullanmayı planladığı iddia edilmişti. Samsung, Note 7 ile hayal kırıklığına uğrattığı kullanıcıları geri kazanmayı hedefliyor gibi görünüyor.
Planlanan modeller şöyle:

•Samsung Galaxy S8 SM-G950 5,7 inç ekranlı
•Samsung Galaxy S8 SM-G955 6,2 inç ekranlı

Buradaki önemli nokta, yeni modellerin büyüyen ekranlara rağmen boyutlarının aşırı büyümeyecek olması. Samsung bunun yerine cihazlarda kullanılmayan yerleri mümkün olduğunca azaltmak ve ekranları modellerin ön yüzeyinin tamamına yaymak istiyor.
Bunun için Home düğmesi daha önceki yerinde bulunmayacak ve alt ve üst taraftaki kenarlar da belirgin bir şekilde küçülecek. Ekranın böylece ön yüzeyin neredeyse %90’ını kaplaması bekleniyor.
Her iki modelin de curved Edge tasarımına sahip olması muhtemel. Resmi olarak da başka değişiklikler de duyuruldu. Cihazın daha şık bir tasarıma ve çok daha iyi bir kameraya sahip olması bekleniyor. S8’de ayrıca yapay zekalı bir asistan olabilir.

--------------------

Apple, iPhone 8 konusunda tüm ciddi kozlarını oynamaya devam ediyor.
iPhone 7 Plus'ta çift arka kamera kullanan Apple, cihazın görüntü yakalama kalitesinde de önemli bir seviyeye çıkmayı başarmıştı. Ancak, neredeyse bütün bomba özelliklerini iPhone 8'e saklayan Apple, kamera konusunda da 7 Plus'ı unutturacak gibi.
Apple'a olan yakınlığı ile bilinen ve çoğunlukla tutarlı tahminlerde bulunan analist Ming-Chi Kuo, Apple'ın en az bir iPhone 8 modelinde çift kamera özelliğini, geliştirilmiş şekilde devam ettireceğini söylemekte. ''En az bir model'' diyoruz, çünkü iPhone 8 konusunda üç farklı model olacağı gündemde.

Çift kamera özelliği iPhone 7 Plus'ta da bulunmakta ancak, bu kameralardan sadece biri OIS(optimum görüntü sabitleyici) sahip. iPhone 8'de ise OIS özelliğinin her iki arka kamera için de geçerli olması, bunun yanı sıra telefoto lensin yeniden tasarlanarak daha sağlam bir şekilde karşımıza çıkması gündemde.
Hali hazırda Apple'ın arttırılmış gerçeklik sektörüne adım atması da gündemde. Eğer iPhone 8'de böyle bir kamera ile birlikte arttırılmış gerçeklik özeliği bulunursa, cihaz gerçekten sağlam iş yapabilir. Bu arada Kuo'ya göre Apple 5.1-inç ya da 5.2-inç OLED ekranlı, 5.5-inç LCD ekranlı ve4.7-inç yine LCD ekranlı olmak üzere üç farklı iPhone 8 modeli üzerinde çalışmakta. Muhtemelen 4.7-inçlik modelde çift kamera bulunmayacak.
Son olarak, iPhone 8 ile alakalı tahminleri ve beklentileri olan sadece Ming-Chi Kuo değil.

--------------------

Samsung Galaxy S8'de Harman Olmayacak!

Samsung tarafından ses sistemleri ile ünlenen Harman satın alınırken Galaxy 8’de bu yeni teknolojiye yer verilmeyeceği belirtildi.

Samsung bugüne kadar piyasaya sunduğu telefon modellerinde yüksek özellikler tercih ederken özellikle Harman adı verilen yeni bir firma ile ses sistemlerini bünyesine dahil etmesi ciddi bir dikkat çekmişti. Firma üzerinden yapılacak yeni çalışmalar ile birlikte Samsung'un telefonlarının ses sistemini geliştirmesi beklenirken özellikle in Galaxy S8 için bu konuda beklentilerin karşılanmayacağı belirtildi.
Galaxy S9’da Gelecek
Harman teknolojisinin mobil cihazlarda kullanılması konusunda Samsung önemli bir planlamaya gitmiş olsa da Galaxy S8 için de bu planların gerçekleşebilmesi mümkün görünmüyor. Zamanın kısıtlı olması ve Galaxy S8 çalışmalarına şimdiden başlanması ses sisteminde değişiklik yapılmasını önlüyor.
Galaxy S9 serisi için bu yeni teknolojinin kullanabileceği belirtiliyor. Bu açıdan her ne ana kadar Galaxy S8 modelinde yeni ses teknolojileri kullanılamayacak olsa da S9 ile birlikte Samsung ses konusunda cihazlarındaki mevcut durumu daha ileriye götürmeyi başarabilecek. Bu bakımdan Samsung tarafından yapılacak yeni çalışmalar ile birlikte önümüzdeki yıldan itibaren telefonlarda yeni ses sistemlerine yer verecek. Bu bakımdan yeni telefonlarda kullanıcılar mevcut piyasalara göre çok daha iyi bir performans elde edebilecek.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#2
Samsung'un Siri'ye Rakip Sesli Asistanı Cinsiyete Göre İki Farklı İsme Sahip Olacak
Hem kadın hem de erkek sesiyle seslendirilecek Samsung'un sesli asistanı cinsiyetine göre Bixby ve Kestra olarak adlandırılacak.
Samsung geçtiğimiz süre içerisinde Apple'ın Siri sesli asistanını ilk olarak geliştiren Viv Labs şirketini satın alarak sanal asistan konusunda önemli bir adım atacağının ilk sinyallerini vermişti. Galaxy S8 modeliyle birlikte geleceği tahmin edilen sesli asistanla ilgili çalışmalar devam ederken Samsung'un yeni sesli asistanının ismi de ortaya çıkmıştı.


Galaxy S8 ve Xiaomi Mi 6, Snapdragon 835 İşlemcili İlk Telefonlar Olacaklar!
Daha önce paylaşılan sızıntılar Samsung'un sesli asistanının adının Bixby olacağını gösterirken, Samsung'un sesli asistanı için iki farklı isim tescillediği ortaya çıktı. Görünüşe göre şirket sesli asistanının kadın versiyonuyla erkek versiyonuna farklı isim verecek. Aslında söylentilerdeki Bixby ismi yerini korurken anlaşılan Bixby'nin kardeşi de ortaya çıktı.

Son bilgilere göre Samsung'un erkek sesine sahip sesli asistanı Bixby adını alırken kadın sesine sahip sesli asistanı ise Kestra adını alacak. Ayrıca iddialar şirketin sesli asistanına Bixby adını vereceği ve Kestra'yı sesli asistanın kullanabileceği bir cihaz olarak tanıtacağı yönünde.

Samsung'un bu konuda nasıl bir yol izleyeceğini ise 2017 yılında düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi'nde öğreneceğiz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#3
Akıllı telefon pazarının en önemli isimlerinden olan Samsung, özellikle Galaxy S adındaki amiral gemisi modelleri ile yüksek satış rakamlarına ulaşırken, bu sene başında MWC 2016, Mobil Dünya Kongresi'nde firma Galaxy S7 adındaki yeni amiral gemisini ve ayrıca bu cihazın hem büyük hem de kavisli ekranlı versiyonunu da Galaxy S8 edge olarak gün yüzüne çıkarmıştı.Şimdi gözler yeni amiral gemisi model Galaxy S8'e çevrilmiş durumda. Özellikle Ağustos ayında sunulan ancak batarya problemleri nedeni ile firmanın büyük zarar etmesine yol açan Galaxy Note7 fiyaskosunun arkasından bu cihazın önemi bir kat daha arttı.

Samsung'un yeni Galaxy S8 akıllısı büyük ihtimalle gelecek sene başında, Şubat ayı sonunda İspanya'nın Barcelona şehrinde düzenlenecek olan MWC 2017, Mobil Dünya Kongresi'nde resmi olarak duyurulacak. Firmanın hem Galaxy S8'i hem de bu cihazın daha büyük versiyonunu sunması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Qualcomm, yeni yonga setinin duyurusunu gerçekleştirdi. Bu yeni yonga seti 10nm FinFET teknolojisi ile üretilirken, gelecek sene içerisinde amiral gmisi modellerde yer alacak ve bu cihazlardan birisi de Galaxy S8 olacak.

Ayrıca Weibo üzerinden gelen yeni bilgilere göre de Samsung'un bu yeni modelinde 6GB sistem belleğini kullanması bekleniyor. Cihazın ayrıca 256GB'a kadar dahili veri kapasitesi seçeneği de sunacağı ifade edilmekte.

Samsung'un bu yeni modeli Force Touch destekli ekran, metal kasa, cam atına entegre edilmiş parmak izi tarayıcısı, Android 7.0 Nougat mobil işletim sistemi gibi özelliklere sahip olacağı kaydediliyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#4
Dedikodu: Galaxy S8 6 GB RAM ve 256 GB Depolamayla Gelecek

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge akıllı telefonlar oldukça popüler olurken Galaxy S8 amiral gemisine daha fazla baskı uyguluyor.

Galaxy S8, elbette Samsung'un 2017 yılına ait amiral gemisi akıllı telefonu olacak ve söylentilere göre telefon Mart ya da Nisan ayında satışa çıkacak. Samsung, bugüne kadarki stratejisine bağlı kalması halinde 2017’de Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi (MWC) sırasında telefonun duyurulması mümkün görünüyor.

Söylentiler Çok!

Galaxy S8 söz konusu olduğunda epeyce söylenti gündeme geldi. Çin'den gelen son söylentiye göre ise Galaxy S8 6GB RAM ve 256GB'lık bir depolama alanı ile gelecek. Bir önceki versiyon olan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’de ise 4GB RAM ve 32GB yerel depolama alanı tercih edilmişti. Bu bakımdan yeni modelde özellikler yükseltiliyor. Bu bakımdan Samsung gelecek yıl işleri biraz daha değiştirmek istiyor gibi görünüyor. Galaxy S8'in bir microSD kart desteği sunmaması da mümkün.

Galaxy S8, AMOLED paneli ile birlikte gelmesi mümkün. Yakın gelecekte tanıtılacak olan telefonun Exynos ve Qualcomm Snapdragon ile desteklenmesi bekleniyor. Telefon için bugüne kadar paylaşılan bilgiler belirtilenler ile sınırlı olurken önümüzde dönemlerde sızdırmaların çok daha fazla olması bekleniyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#5
Galaxy Note 8 Fiyatı,Özellikleri Ve Çıkış Tarihi!
Evan Blass tarafından yapılan paylaşımlar ile birlikte Samsung Galaxy Note 8 hakkında önemli bilgiler gelmeye devam ediyor.

Galaxy Note 8 hakkında her gün yeni bilgiler gelirken son paylaşımlarda Galaxy Note 8 serisinin SM-G950 ve SM-G955 seri numaralarıyla geleceği duyuruldu.

Galaxy Note 8’de Yenilikler Neler?

Galaxy Note 8 ile birlikte Snapdragon 830 yonga seti kullanılacak. Aynı zamanda uzun zamandan beri konuşulan yeni yapay zeka Bixby’i de Galaxy Note 8 ile birlikte kullanıcılarla tanıştıracak. Bu durum Samsung’un Galaxy Note 8 ile birlikte asistan konusunda da Google ve Apple ile rekabet etmesini sağlayacak. Bu açıdan Note 8 çıkış tarihi itibari ile Samsung için yeni bir dönem başlatacak.

Samsung Galaxy Note 8 Ne Zaman Çıkacak?

Galaxy Note 8 için tahminler 2017’nin Şubat ayında yapılacak etkinlik. Barcelona’da düzenlenecek Dünya Mobil Fuarı ile birlikte Galaxy Note 8’in merhaba demesi mümkün. Üstelik Galaxy Note 7 handikapları düşünüldüğünde Galaxy Note 8’in görkemli bir giriş yapması ve markanın yeniden ayağa kalktığının gösterilmesi bekelniyor.

Samsung Galaxy Note 8 Fiyatı

Samsung Galaxy Note 8 için şu ana kadar hiçbir fiyat bilgisi paylaşılmadı. Sızdırma dahi olmayan fiyat için Samsung’un önceki yıllarda olduğu gibi yine aynı bir fiyatlandırma politikası uygulaması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde Galaxy Note 8 için yapılacak diğer sızdırmaları duyurmaya devam edeceğiz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#6
Samsung Galaxy S8: 3.5mm'lik Soket Yok, Parmak İzi Ekrana Gömülü, PenTile Ekrandan Kurtuluyor

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S8 hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Galaxy S8'in ekran teknolojisi, parmak izi sensörü ve 3.5mm kulaklık soketi detaylanıyor.


Güney Koreli üretici Samsung, Galaxy Note 7 bataryasında yaşanan sorun nedeni ile büyük prestij ve para kaybı yaşamıştı. Yeni amiral gemileri ile yaralarını sarmaya ve Note7'nin oluşturduğu olumsuz havayı unutturmayı amaçlayan şirket bu nedenle yoğun bir çalışma içinde. Samsung her ne kadar, Galaxy S8 hakkında bilgilerin internete sızmasını önlemekniçin azami özen gösterse de Galaxy S8 ve S8 Edge modelleri hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Galaxy S8 hakkında üç önemli ve tartışmalı haberler var: İlk olarak, Galaxy S8 kablosuz bir gelecek ve aynı zamanda ek bileşenler ve / veya daha büyük pile yer açmak için 3.5mm kulaklık jakından kurtulacak, İkincisi, fiziksel Home turundan kurtulacak ve parmak izi tarayıcısını ekranın içine yerleştirilmiş optik bir parmak tanıma sistemi ile değiştirecek, Üçüncüsü, PenTile Diamond piksel düzenlemesini geleneksel RGB renk düzenlemesi ile değiştirecek. İkinci değişiklik bilgisine göre, aynı 1440 x 2560 piksellik (Quad HD) çözünürlüğü koruyarak ekranı daha ayrıntılı olarak göstermesi sağlanacak. Samsung Galaxy S8'in Şubat 2017 sonunda, Mobil Dünya Kongresi'nde (MWC 2017) resmi olarak duyurulması bekleniyor, ancak bugün, büyük etkinlikten yaklaşık üç ay önce amiral gemi akıllı telefonla ilgili ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.
Ve evet: Samsung Galaxy S8 cihazın şarj edilmesi ve senkronizasyonu için bir USB Type-C bağlantı noktasına sahip olacak. Galaxy S8 hakkında yeni detaylar ortaya çıktıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#7
Samsung Galaxy S8 Edge'de Beklentiler Tamamen Karşılanabilir!

Galaxy S8 Edge için gelen bilgilerde yeni telefon için kişilerin beklentilerinin tamamen karşılanabileceği belirtildi. İşte detaylar

Galaxy S8 Edge modeli ile ilgili bugüne kadar pek çok farklı bilgi gelirken, yapılan son sızdırmalara göre telefonlarda olacak özellikler şöyle;

İkili stereo hoparlörler

Büyük ekran

Dokunmatik home tuşu

Kulaklık girişi yok

Kusursuz Olamaz!

Gündemde yer alan bilgilerde telefonun yüksek donanımlı olsa da hiçbir telefonun mükemmel ve kusursuz olmayacağından dolayı bazı handikapların olabileceği belirtildi. Fakat genel olarak istenen ve gündemde yer alan sızdırmaların büyük bir bölümünün Galaxy S8 Edge’de yer alması bekleniyor.

Samsung Galaxy S8’den Neler Bekleniyor?

Galaxy S8 Edge modelinde sorunsuz ve sorunsuz bir kullanım sağlayabilecek batarya bekleniyor. Çift arka kamera, Nougat işletim sistemi ve yüksek donanımlar ise genel olarak beklenenler.

Galaxy S8 Edge Teknik Özellikleri Neler?

Galaxy S8 Edge için bugüne kadar yapılan sızdırmalarda telefonda yer alması beklenen özellikler şöyle;

5,5 inçlik kavisli ekran

4K çözünürlük

Dahili bir parmak izi tarayıcı

VR Ne Durumda?

Galaxy S8 Edge için VR desteğinin de iyileştirilmesi bekleniyor. Bu bakımdan son dönemlerde oldukça popüler olan sanal gerçeklik için Galaxy S8 Edge ile birlikte önemli bir gelişme sağlanabilir.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#8
Galaxy S8 Nasıl Gelecek? Özellikleri Neler?
Samsung tarafından piyasaya sunulacak Galaxy S8 için her gün farklı iddialar gündeme gelirken bu konuda son yapılan paylaşımlar yeni cihaz hakkında farklı detayları gözler önüne serdi.

Samsung yeni yıl ile birlikte Samsung Galaxy S8 modelini de piyasaya sunacak. Samsung’un Galaxy S8 ile birlikte hangi konularda yenilikler yapılacağı merak edilirken bu konuda yapılan sızdırmalar şimdiden bilgi elde edilmesini sağlıyor.

Samsung Galaxy S8 modelinde farklı özelliklerini yer alacağı kesinlik kazansa da bugüne kadar herhangi bir açıklamanın yapılmamış olması pek çok soru işaretinin de oluşmasına neden oluyor. Yapılan son paylaşımlara göre telefonda 5.7 ve 6.2 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu kullanılacak.

Kulaklık girişi Kaldırılacak!

Ekran boyutları kesin ifade edilse de bu konuda Samsung tarafından resmi bir açıklama yapılmadığından dolayı net bir açıklama yapmak mümkün değil. Fakat buna karşın yeni telefonda pek çok geliştirilmiş özellik olacak ve ekran boyutları bu bakımdan ikinci planda tutuluyor.

Samsung Galaxy 8 de yer alması beklenen en önemli özellik kulaklık girişinin kaldırılması. Apple tarafından 2017 yılı itibariyle telefonlardaki kulaklık girişi kaldırılırken Samsung cephesinden de böyle bir hamlenin gelmesi mümkün görünüyor. Telefonlarda kulaklık girişinin kaldırılması kablosuz kulaklık kullanımını teşvik edecek. Aynı şekilde Samsung Galaxy S8 modeli ile birlikte kablosuz kulaklık seçeneğini kullanıcılara sunabilir. Apple tarafından yapılan yeniliklerin bir benzeri Samsung cephesinde görülebilir. Samsung Galaxy S8 için aynı zamanda ses teknolojisinde de yeniliklerin yapılması bekleniyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#9
Samsung Galaxy S8 Söylentileri Sürüyor!
Samsung Galaxy S8, herkesin aklında şimdiden yer edinmiş durumda. Söylentilere göre önümüzdeki yıl amiral gemisi, muhtemelen kenardan kenara, RGB AMOLED paneliyle gelecek.

Samsung Galaxy S8 ile ilgili paylaşılan son bilgilerde telefonun nasıl geleceğine dair detaylar da öğrenildi. Öyle ki sızdırılan son bilgilerde telefonda kenardan kenara RGB desteli bir AMOLED panelin kullanılacağı belirtildi. Ön panelin tamamen ekrandan oluşacağı belirtilirken fiziksel bir home tuşuna dahi yer verilmeyeceği konuşuluyor. Üstelik Samsung, Apple’ın izinden giderek fiziksel ses girişini de kaldırabilir.

Bugüne kadar pek çok farklı detayın sızdırıldığı Samsung Galaxy S8 hakkında genle son bilgiler ekran üzerine olurken ekran gövde oranının çok daha yüksek bir oranda tutulması bekleniyor. Daha büyük bir ekranın kullanılması ve aynı zamanda tasarımda yapılacak küçük dokunuşlar görünüşte telefonun daha büyük görünmesini sağlayabilir.

Samsung Galaxy S8 İddiaları Kafaları Karıştırıyor!

Samsung Galaxy S8’in popüler bir telefon modeli olması şimdiden pek çok farklı bilginin de sızdırılmasına neden oluyor. Fakat bunun yanı sıra çok ciddi spekülasyonlar da gündemde yer alıyor. Bu bakımdan iddiaların gerçekliği noktasında ciddi soru işaretlerinin de oluştuğunu söylemek mümkün. Bakalım önümüzdeki günlerde Samsung Galaxy S8 ile ilgili hangi bilgiler paylaşılacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#10
Samsung, son ayında yer aldığımız 2016 senesinde pazara bir çok akıllı telefon sunarken, özellikleGalaxy S8 ve Galaxy S8 edge firmanın en büyük itici gücü olan modeller oldu. Galaxy Note7 adındaki bir modelini de Ağustos ayında sunan firma, bu cihazının batarya problemleri ile sarsılmış ve piyasadan toplatılan, satışı ve üretimi durdurulan akıllı telefon firmaya oldukça büyük zarar vermişti.Samsung, 2017'de sunacağı modellerle zararı azaltma peşinde ve en önemli model de Galaxy S8 adındaki amiral gemisi cihaz olacak. Bu akıllı telefon hakkında bilgiler gelirken, şimdi de ekranı için önemli detaylar ortaya çıktı.Samsung, Galaxy Note7 edge modelinde Y-OCTA adındaki teknolojiyi ilk kez kullanmıştı. Bu teknoloji ne yazık ki Galaxy Note7'nin iptal edilmesi ile pazarda yer alamadı. Ancak Galaxy S8 ile tekrar oyuna dahil olabilir
Galaxy S8 büyük ihtimalle iki farklı versiyon olarak gelecek. Gelecek sene Şubat ayında düzenlenecek olan MWC 2017, Mobil Dünya Kongresi'nde resmi olarak duyurulması beklenen cihaz üst düzey donanım özellikleri ile sunulacak.Endüstri içerisinde gelen bilgiler Y-OCTA'nın yeni üretim teknolojisi sunduğunu ve bu sayede de Samsung'un ekran üretim maliyetlerini düşüreceği yönünde. Ayrıca Synaptics, 1mm cam altında bile çalışabilen yeni optik parmak izi tarayıcısını duyurdu ve bu sensörün de Galaxy S8 de kullanılabileceği ifade ediliyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#11
Samsung, Galaxy S8'de Bluetooth 5 Kullanabilir!

Samsung'un yaşadığı talihsizlikten sonra yeni amiral telefonunda yenilikler yapması bekleniyor..

2017 yılının ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen Galaxy S8'de bir ilk olabilir. Bu yıl Samsung için en iyi zamanlar olabilirdi ancak yaşamış olduğu talihsiz batarya sorunu hem maddi hemde manevi sorunlar yaşattı. Öyle ki şirket Galaxy S8'de bu şansızlığı kesinlikle yaşamak istemiyor. Bluetooth 4.2 bağlantısıyla kıyaslandığında neredeyse iki kat daha yüksek bir hız vaad eden Bluetooth 5 teknolojisi bağlantı hızında çığır açmayı hedefliyor.

Bu yeni Bluetooth 5 teknolojisi ilk olarak eğer doğruysa tabi bu iddialar Galaxy S8'de yer alacak. Samsung'un yeni amiral telefonu için herşeyi yapacağından artık neredeyse eminiz. Çünkü, Note 7 olayından sonra kendini kanıtlaması gerekiyor. Elbette böylesi bir talihsizlik yaşadığı için önceki başarıları göz ardı edilemez ancak kullanıcılar iyiden çok her zaman kötüyü hatırlar. Bakalım Samsung, Galaxy S8'de yeni Bluetooth 5 teknolojisine yer verecek mi? 2017'nin ilk çeyreğinde gerçekleşmesi beklenen Mobil Dünya Kongresi'nde bu sorularımız cevap bulacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#12
Galaxy S8'in Beklenen Özelliği, Beklenmeyen Yerde!

Galaxy S8 için ortaya atılan yeni bir iddiaya göre beklenen bu özellik, beklenmedik bir yerde karşımıza çıkacak!Samsung'un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S8'e dair en dikkat çekici söylentilerden birisi de elbette cihazın optik parmak izi tanıma özelliği taşıyan ilk akıllı telefon olacak olmasıyla ilgili. Eğer bu söylenti gerçeğe dönüşürse parmak izi tarama teknolojisi cihazın ekranına dahil bir biçimde sunulacak.
Samsung'un tedarikçilerinden biri de geçtiğimiz günlerde sunduğu bileşenle bunun mümkün olduğunu gösterdi ve söz konusu özelliğin Galaxy S8'de yer alacağına dair iddiaları güçlendirdi.
Fakat yeni bir rapor ise Samsung'un Galaxy S8'deki parmak izi tarayıcıyı cihazın arka paneline yerleştirebileceğine işaret ediyor. Raporda ayrıca Galaxy S8'in; daha önce Note 7'de de karşımıza çıkan iris tanıma sensörüne de sahip olacağı belirtiliyor. Buna göre bu yeni sensör, Note 7'dekiyle karşılaştırıldığında çok daha hızlı bir tanıma süreci sunuyor.
Galaxy S8, iris tanıma teknolojisiyle gelirse Samsung'un Samsung Pass hizmeti için bankalar ve finansal kuruluşlarla yeniden işbirliğine gidebileceği tahmin ediliyor. Parmak izi tarayıcısının arka panelde olacağını iddia eden söz konusu rapor cihazın bir ana ekran tuşu ve optik parmak izi tarayıcıya sahip olmayacağını öne sürüyor.
Galaxy S8'in Şubat ayındaki MWC 2017'de tanıtılmasıyla bütün bu söylentilerin doğru olup olmadığı anlaşılacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#13
Samsung, bilindiği üzere akıllı telefon pazarının en güçlü isimlerinden birisi ve sunduğu her akıllı telefon modeli dünya genelinde yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. Google'ın Android mobil işletim sistemi üzerinde çalışan Galaxy modelleri dikkat çekerken, bu sene üst seviyede Galaxy S7, Galaxy S7 edge ve Galaxy Note7 modelleri pazara sunulmuştu.Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge, Mart ayında pazara sunulurken, şu ana kadar en çok satan modellerde başı çekiyorlar. Diğer taraftan Galaxy Note7 ise batarya problemleri nedeni ile piyasadan toplanmış ve firmayı da milyarlarca dolar zarara uğrattı.

Samsung'un şu sıralar yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Galaxy S8 gündemde kendine yer etmiş durumda. Devamlı olarak bu yeni akıllı telefon hakkında bilgiler gelirken, cihazın Şubat ayı sonunda İspanya'nın Barcelona şehrinde gerçekleştirilecek olan Mobil Dünya Kongresi, MWC 2017'de resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Ancak gelen yeni bilgilere göre Samsung, Nisan ayını bekleyebilir ve bu akıllı telefon ABD, New York'ta düzenlenecek olan özel bir etkinlikte tanıtılabilir. Özellikle de Galaxy Note7 fiyaskosunun firmayı daha tedbirli davranmaya sevk edeceği ve bu durumun da Galaxy S8'in gecikmesi anlamına geleceği belirtilmekte.

Şu an için Samsung'un MWC 2017 için herhangi bir etkinlik duyurusu bulunmuyor. Büyük ihtimalle bu etkinlik olursa, Ocak ayı sonu ya da Şubat ayı başında davetiyeyi görebiliriz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#14
Galaxy S8 Mayıs'a Ertelenebilir
Samsung tarafından 2017 yılında piyasaya sunulacak yeni telefonun çıkış tarihi ile ilgili detaylar netleşmeye başladı.

2017 yanında Galaxy S8 modelini piyasaya sunarak bu konuda yeni bir amiral gemisiyle daha mobil sektörde yer almayı amaçlıyor. Bu konuda pek çok farklı iddaa ve spekülasyon gündeme getirilmiş olsa da son dönemlerde özellikle telefonun çıkış tarihi ile ilgili önemli bilgiler paylaşıldı.

Mart’ta Gelmeyebilir

Telefon için 2017’de gerçekleştirilecek Dünya Mobil Kongresi gibi etkinliklerinin tercih edileceği belirtilse de son dönemlerde bu konuda oldukça farklı gelişmeler yaşandı. Samsung tarafından yapılan çalışmalar sonucunda telefonun ancak Nisan ayı itibariyle ilk olarak gösterme çıkarılacağı belirtilirken Nisan ayı sonrasındaki satış işlemleri için Mayıs ayına işaret ediliyor.

Bu açıdan geçtiğimiz dönemlerde Ocak ve Şubat aylarına işaret edilse de son gelen bilgilere göre bu konuda biraz gecikme yaşanabilir. Gecikme ile ilgili akla gelen en önemli detay ise Galaxy Note 7 modellerinde yapılan hatalar.

Note 7’deki Hatalar Tekrarlanmak İstenmiyor

Benzer hataları tekrarlamamak istemeyen Samsung, yeni telefon için tüm testleri gerçekleştirmek ve telefon için son kontrolleri yapmak istiyor. Bu açıdan Galaxy S8 modeli piyasaya geç çıkmış olsa dahi güvenlik açısından herhangi bir ihmal yapılmayacağından dolayı kullanıcıların güvenli bir şekilde bu telefonu kullanması sağlanacak. Üstelik 1-2 aylık gecikme de olsa Samsung'un bu anlamda güç kaybedeceği pek tahmin edilmiyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#15
Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung'un Galaxy Note 7 fiyaskosunun ardından duyurmaya hazırlandığı yeni amiral gemi akıllı telefonları Galaxy S8 serisi büyük ihtimalle 2017 yılı Nisan ayında tüketicilerle buluşacak. Galaxy S8 ile ilgili bir çok söylenti ortaya çıktı fakat Samsung tarafından henüz hiç bir bilgi doğrulanmadı. En son iddialar ise Koreli haber sitesi MK News'ten geldi ve Samsung'un Galaxy S8 Plus modelini sunacağı iddia edildi.
Gelen bilgilere göre 5.1 inç ekrana sahip Galaxy S8'in yanında Galaxy S8 Plus, 6 inç Ekranla tüketicilere sunulacak. İlginçtir, her iki model de dual edge Quad HD ekranlara sahip olabilir, bu da artık Galaxy S7 ve S7 Edge arasında olduğu gibi, ayırt edici bir faktör olmayacağından isimlendirmede "Edge" adını eklemeye gerek kalmayacağını ifade ediyor. Dev 6 inçlik bir ekran oldukça geniş olmasına rağmen, Galaxy S8 Plus, minimize edilerek küçültülmüş çerçeveler ve yaklaşık %90'lık etkileyici bir ekran-gövde oranı sayesinde 5.7-inç ekranlı Galaxy Note 7 ile aynı boyuta sahip olabilir. Her iki 6 inç Galaxy S8 Plus ve 5.1 inç Galaxy S8 ekranlarında parmak izi tarayıcıları gömülü olabilir, ancak parmak izi sensörlerinin aslında arka kapak üzerinde olabileceği de iddia ediliyor.Şimdilik çok emin değiliz fakat belki de Galaxy S8 serisinin Galaxy S7'den oldukça farklı olacağı gerçeğinden yola çıkarak Apple'ın çıkacak olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonları için tehdit oluşturacağı fikri teknoloji çevrelerinde ağır basıyor. 6 inç Galaxy S8 Plus hakkında ne düşünüyorsunuz? Yoksa yine 5.5 inçlik bir telefon mu isterseniz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#16
Galaxy S8, kaç GB RAM ile gelecek?

Samsung'un, sıradaki amiral gemisi akıllı telefon modeli Galaxy S8'de kaç GB RAM'e yer vereceği sızdı!

Samsung’un önümüzdeki yıl tanıtacağı amiral gemisi akıllı telefonu hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Daha önce doğru sızıntılar veren bir Weibo kullanıcısına göre, Galaxy S8, 8GB RAM ile gelecek. Samsung kendi çipini üretecek ve son bilgiler Galaxy S8’in çipinin 10nm sürecinde üretileceği yönündeydi.
Buna ek olarak, Samsung'un bir sonraki amiral gemisi modelinde UFS 2.1 flaş depolama çipi de mevcut olacak. Daha önceki söylentiler, Galaxy S8'in 6GB RAM ve 256GB dahili depolama alanıyla donatılacağı yönündeydi.

Galaxy Note 7 fiyaskosundan sonra Samsung, Galaxy S8’de daha dikkatli davranıyor ve kullanıcıların güveninin tekrar kazanabilmek için oldukça iyi özelliklere yer verecek gibi görünüyor. Ayrıca şirketin, 6 inç ekrana sahip Galaxy S8 Plus adında ek bir model de tanıtacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#17
Galaxy S8 Kalemle Gelebilir
Samsung Galaxy S8 modeli ile ilgili gündeme getirilen son bilgilerde telefonun gelişmiş bir kaleme sahip olabileceği belirtildi.
Galaxy S8 Kalemle Gelebilir
Samsung tarafından geliştirilen Note serisinde özel bir kalem de telefonun en önemli özelliklerinden birisi olmuştu. Galaxy Note 7 handikabı sonrasında ise mevcut kalem deneyiminin Galaxy S8 için geliştirilebileceği iddia ediliyor. Şu ana kadar Samsung tarafından yeni telefon modeli ile ilgili hiçbir detay paylaşılmazken yapılan sızdırmalar sayesinde telefonda yer alabilecek pek çok farklı özellik hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz.

Yeni Sızdırmalar Var!

Galaxy S8 için yapılan sızdırmalarda da son olarak kalem konusunda ciddi gelişmelerin yaşandığı belirtildi. Galaxy S8 modelinin kalem ile birlikte gelebilecek olması bu konuda Samsung için ciddi bir yenilik olacak. Öyle ki sadece Note serisi ile sınırlandırılmış olan kalem, Galaxy S8 ile birlikte sınırlarını aşacak.

Üstelik milyonlarca kullanıcı tarafından satın alınan bir telefonda kalem deneyiminin olması da bu konuda farklı bir telefon kullanımı sağlayacak. Yapılan açıklamalarda telefon için gelen bilgilerde ekranın 5.1 inç ve 6.2 inç olmak üzere iki farklı versiyonu sunulabilir. Bu iki versiyonun da kalem kullanımı ile birlikte kullanıcıların çok daha iyi bir modele sahip olabilmesi mümkün.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#18
Samsung, gelecek sene yeni modellerini sunmaya devam edecek ve Ocak ayı başında CES 2017'de Galaxy A (2017) modellerini resmi olarak duyuracak. Daha sonra da yeni modeller gelecek, ancak en önemli model ise Şubat ayı sonunda MWC 2017, Mobil Dünya Kongresi'nde gelecek olan Galaxy S8 olacak. Bu yeni akıllı telefonun iki farklı versiyon olarak pazara sunulması bekleniyor.


Galaxy S8 akıllı telefonun henüz hangi teknik özellikler içereceği yönünde resmi bilgiler bulunmazken, iddialara bakacak olursak eğer, Quad HD çözünürlüğünde iki farklı ekran içeren versiyonlar gelecek. Ayrıca Qualcomm Snapdragon 835 ve Samsung Exynos 8895 olmak üzere farklı ülkelerde farklı yonga setleri ile akıllı telefon pazara sunulacak.Android Police'de yönetici editör olan David Ruddock, Twitter üzerinden Galaxy S8 için bazı bilgiler paylaştı. Ruddock, yeni Galaxy S8 akıllı telefonun donanımsal butonlar içermeyeceği ve bunun yerine yazılımsal butonlarla cihazın pazara sunulacağını iddia ediyor. Ayrıca parmak izi tarayıcısının da daha önce alışıldığı şekilde önde değil, arkada kullanılabileceğini de belirtmekte.Ruddock, Galaxy S8'in yazılımsal butonlarının ayrıca 3D Touch özelliği içereceğini belirtirken, bu tuşların kişinin isteğine göre farklı şekilde programlanabilmesi ve böylece de özelleştirmesinin de mümkün olabileceğini ekliyor.MWC 2017'de Galaxy S8 akıllı telefonu görebiliriz. Ancak bazı iddiaların da Samsung'un bu yeni amiral gemisinin duyurulmasının Nisan ayında gerçekleştirilebileceği şeklinde olduğunu da belirtelim.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#19
Galaxy S8 4K Ekran İle Gelebilir Mi?
Galaxy S8 için farklı iddialar gündeme gelirken, özellikle 4K ekran görüntüsü beklentileri çok üst seviyeye çıkarıyor.

Galaxy S8 için yapılan paylaşımlarda bugüne kadar pek çok farklı iddiaya yer verildi. Bu iddialar kuşkusuz telefon için büyük bir beklenti yaratsa da 4K ekran kounsunda ciddi sızdırmalar sürüyor.

Galaxy 7 Ekran Kalitesi Nasıldı?

Galaxy S7'nin 2.560 x Samsung'un da sanal gerçeklikle iç içe bir 1.440 piksel çözünürlüğü kesinlikle harikaydı ama 4K bir ekranla (3.840x2.160 piksel) karşılaştırılınca o bile sönük kalacak.

Macera Mart’ta Başladı!

Mart ayında firmanın Kaliforniya'daki bir fuarda sanal gerçeklik cihazları için geliştirdiği 5,5 inçlik bir 4K ekranı tanıtmasıyla başladı. O günlerde bazı uzmanlar bu ekranın Samsung Gear VR türevi başlıklarda kullanılacağını düşünmüştü ama Güney Koreli araştırma şirketi UBI Research'e göre Samsung'un mobil 4K teknolojisi ilk olarak telefonlarda görücüye çıkacak.

Hayal Ötesi: Galaxy S8 Çerçevesiz 4K!

Bu ekranı daha da olağan üstü kılabilecek bir dedikodu daha var: Galaxy S8, çerçevesiz bir telefon olabilir. Bu durumda Samsung, ekran camını kenarların yanı sıra (S7Edge gibi) üst ve alttan da kıvırarak eşsiz bir tasarıma imza atabilir. Etkiyi artırmak için ana ekran düğmesini kaldırmak ve parmak izi okuyucusunu ekrana gömmek de olasılıklar arasında. Bakalım yeni yılda nasıl bir cihaz göreceğiz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#20
Galaxy S8 sesli asistanı uygulamalara da entegre olarak gelecek

Samsung'un yeni amiral gemisi ile gelecek olan sesli kişisel asistan detaylanıyor.

CES 2017'de bir kaç gün sonra Güney Kore devi Samsung, etkinlik düzenleyecek ve 5 Ocak tarihinde düzenlenecek olan bu etkinlikte de firmanın yeni Galaxy A (2017) ailesini resmi olarak duyurması bekleniyor. Bu yeni cihazlar Galaxy A3 (2017), Galaxy A5 (2017) ve Galaxy A7 (2017) isimleri ile gelecek ve suya karşı da dayanıklı yapı içerecek.

Ayrıca Şubat ayı sonunda da teknoloji dünyası için önemli bir başka etkinlik, MWC 2017, Mobil Dünya Kongresi düzenlenecek ve bu etkinlikte de Galaxy S8 olarak firmanın yeni amiral gemisini tanıtılması bekleniyor. Bu etkinlikte ayrıca firmanın Galaxy S8 Plus olarak amiral gemisinin daha büyük bir versiyonunu da gün yüzüne çıkartacak.
Apple'ın Siri adındaki sesli kişisel asistanı bilindiği üzere firmanın iPhone adındaki akıllı telefon modellerinde kullanılıyor. Bu kişisel asistana rakip olarak da Samsung, yeni geliştirdiği kişisel asistanı Galaxy S8'de kullanmayı planlıyor.
Gelen yeni bilgilere göre Samsung'un bu kişisel asistanı, ayrıca firmanın yerleşik olarak gelecek olan uygulamaları ile de entegre olacak. Bir süre önce Samsung'un yeni sesli kişisel asistanının Bixby adı ile geliştirildiği yönünde bilgiler gelmişti. Hatırlanacağı üzere bir kaç ay önce Samsung, Viv Labs adındaki bir firmayı satın almıştı ve bu firmanın geliştirdiği kişisel sesli asistan Samsung'un amiral gemisinde kullanılacak.