Neler yeni

Samsung Galaxy S9 resmen geliyor! Teknik özellikleri nasıl olacak?Samsung’un yeni ami

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,093
Beğeniler
46
#1
Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu hakkında yeni bir bilgi elde edildi. Habere göre firma, Galaxy S9 için firmware yazılımı geliştirmeye başlamış. Sürüm numaraları iki model olacağını doğruluyor, bu da 2018’de bir Galaxy S9 ve Galaxy S9+’nın çıkmasını bekleyebileceğimiz anlamına geliyor.

SAMSUNG GALAXY S9 TEKNİK ÖZELLİKLERİ NASIL OLACAK?
Samsung Galaxy S9 serisiyle ilgili kullanıcıları yakından ilgilendirecek önemli detaylar ortaya çıktı. Buna göre, Samsung Galaxy S9, ve Snapdragon işlemcili olmak üzere iki farklı versiyonda satışa Exynos sunulacak.

Qualcomm ve Samsung tarafından geliştirilecek 7 nanometre mimariye sahip işlemciler bulunacak.
Samsung üreticisi 5,8 inçlik ekranla gelecek olan Galaxy S9 serisinde, Snapdragon 845 ve kendi geliştirdiği Exynos 9810 işlemcisini kullanacak.

Samsung Galaxy S9 modelinde, dört tanesi Cortex A53 ve diğer dört tanesi Cortex A73 olmak üzere toplamda sekiz çekirdeğe sahip olacak.
Galaxy S9 ile birlikte tanıtılması beklenen Galaxy S9+ ’ın da Galaxy S8 ’de olduğu gibi 6,2 inçlik ekranla birlikte geleceği tahmin ediliyor.

Bununla birlikte Samsung Galaxy S9, Adreno 630 grafik birimi özelliğiyle gelecek.
Sonsuz ekran deneyimi yaşatmaya devam edecek olan modelin çerçeve kalınlıklarının daha da azaltılabileceği düşünülüyor.
Parmak izi sensörünün ana ekrana entegre edileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

SAMSUNG GALAXY S9 NE ZAMAN ÇIKACAK?
Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, yakında Galaxy S9’un planlanandan önce çıkacağına dair söylentiler yayılacaktır. Galaxy S9’un firmware’inin erken geliştirilmesi böyle bir izlenim verse de, muhtemelen Galaxy S9 yine de Galaxy S8 ile aynı zamanda çıkacak.

Samsung, Galaxy S8’i bu sene 29 Mart’ta özel bir etkinlikte ortaya çıkarmıştı. 21 Nisan’da ise dünyada bir çok yerde piyasaya sürülmüştü. Samsung, önümüzdeki sene Galaxy S9 için aynı zaman aralığına bağlı kalabilir.

 
Son düzenleme:

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,093
Beğeniler
46
#3
Galaxy Note 9, Beklenen Özellikle Gelebilir!Samsung'un bir sonraki Galaxy Note telefonu, hem Apple'ın, hem de Samsung'un üretim sorunları nedeniyle vazgeçtiği bir işlevi üzerinde barındırabilir.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo'nun iddiasına göre Galaxy Note 9, 2018'in ikinci yarısında karşımıza ekranın altında parmak izi sensörüyle çıkacak. Böylece Galaxy Note 9 sahipleri, parmaklarını ekranın üzerinde belirli bir alana yerleştirerek telefonun kilidini açabilecekler.

Apple'ın böyle bir işlevi iPhone X'e eklemeye çalıştığı, daha önce Wall Street Journal tarafından ileri sürülmüştü. Firma, çıkış tarihinin yaklaşmasıyla bu işlevi sunmaktan vazgeçmiş, yerine yüz tarama işlevi Face ID'yi koymuştu.
Business Insider'ın eline geçen KGI Securities notuna göre Samsung'a bu işlevi sunmak için rekabet eden birkaç firma var. Bir Apple sağlayıcısı olan Synaptics'in Samusng'un sağlayıcılarından biri olacağı düşünülmüyor çünkü Samsung, OLED ekranın sensöre ışık sağlamasına izin veren farklı bir teknoloji kullanacak. Nota göre BeyondEyes ve Samsung'un altındaki Samsung LSI, Samsung'a örnek bileşenlerini gönderdiler bile.

Samsung, yüz algılama işlevini cihazlarında sunsa da kullandığı teknoloji, Apple'ınkinin gerisinde ve daha kolay aldatılabiliyor. Kuo daha önce Apple'ın 3 boyutlu sensör teknolojisinde 18-30 ay daha ileride olabileceğini söylemişti. Bu yüzde Samsung'un parmak izi sensörünü ekranın altına yerleştirmesi, Apple'ın Face ID'sine yetişmesi için önemli bir hamle olabilir.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,093
Beğeniler
46
#4
Galaxy S9'un özellikleri ortaya çıkıyor!

Samsung'un gelecek sene Galaxy S9 gibi amiral gemisi telefonlarında kullanabileceği Exynos işlemci, bir ilk olacak!Samsung Galaxy S9 çıktığında, telefonun ABD sürümü muhtemelen Snapdragon 845 işlemciyle gelecek. Geriye kalan Galaxy S9'ların ise yeni bir Exynos yonga setiyle gelebileceği ortaya çıktı.

"Exynos 9810" adını taşıyan işlemci, Samsung'un Exynos 9 serisi ilk işlemcisi olacak zira Galaxy Note 8 ve Galaxy S8'in Exynos 8895 ile geldiklerini biliyoruz. Samsung yeni yongayı "en son amiral gemisi işlemcisi" olarak tanımlıyor ve işlemcinin "üçüncü nesil özel CPU çekirdekleri, yükseltilmiş GPU ve sektörde ilk kez 6CA desteğiyle gelen gigabit LTE" ile geleceğini söylüyor.
6CA'ya sahip bir telefon, 1,2Gbps'ye kadar indirme hızlarına ulaşabiliyor. Galaxy S8, teorik olarak 1Gbps indirme hızına ulaşabilen 5CA desteğine sahip. Yani Galaxy S9'un indirme hızı, teoride Galaxy S8'den yüzde 20 daha hızlı.

Yeni yonganın bir başka özelliği 10nm olması, yani boyutlarında önceki nesle göre bir değişiklik yok. Daha önceki iddialar, işlemcinin 8nm boyutlarında ve daha verimli olacağını söylemişti ancak bunlar, Galaxy S9'a yetişmeyecek gibi görünüyor. Bu durumda Exynos yongası, 7nm olacağı söylenen Snapdragon 845 karşısında biraz dezavantajlı bir duruma düşebilir.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,093
Beğeniler
46
#5
Samsung Galaxy S9 Muhtemelen Böyle Olacak

Samsung Galaxy S9' ait olduğu düşünülen çizimler, Bilgisayar Destekli Tasarım sızıntılarıyla ortaya çıktı...

Samsung Galaxy S8, tasarımıyla sunduğu çerçevesiz ekran ve çevresinde şekillenen yenilikçi hatlarıyla kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü. Kullanıcılar, Samsung'un tasarım çizgisini bozmamasını ve gelecek Galaxy S9 modelinde de geliştirilerek daha iyi hale getirilmesini bekliyorlar. Ortaya çıkan sızıntılar da, Samsung'un bu yönde çalıştığına işaret ediyor.


Bilgisayar Destekli Tasarım yazılımıyla yapılan kabataslak çizimlerin ortaya çıkması, Samsung Galaxy S9'un nasıl bir şekle sahip olacağı hakkında fikir veriyor. Eğer bu sızıntılar doğruysa, Galaxy S9'un önden görünümü, Galaxy S8 ile hemen hemen aynı olacak. Zaten Samsung'un Sonsuz Ekran tasarımını benimsediği açık.

Galaxy S9'un sızan arka çizimlerine baktığımızda ise, bir değişiklik göze çarpıyor: Parmak izi sensörünün yeri ve çift kamera modülü. Galaxy S9'da muhtemelen çift kameraya geçecek olan Samsung, ayrıca parmak izi sensörünü de aşağıya alarak, dikey bir dizilimi izleyecek. Özellikle parmak izi sensörünün alt tarafa alınmış olması sevindirici. Böylece sensöre ulaşım daha kolay olacak ayrıca lenslerin kirlenmesi de bir nebze önlenmiş olacak.


Elbette bunlar şimdilik Galaxy S9'un olduğu iddiasını taşıyan çizimler. Galaxy S9'un çıkış tarihi yaklaştıkça, detaylar netleşecektir.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,093
Beğeniler
46
#6
Galaxy S9'un kamerası nasıl olacak?

Samsung tarafından alınan patent, Galaxy S9'un kamerasındaki yenilikler hakkında ipuçları veriyor.


Samsung, Güney Kore'de "The Camera. Reimagined" adlı bir patent başvurusu yaptı. Derhal anlaşılacağı üzere, bu bir telefon ya da bağımsız bir cihaz patenti yerine, sadece kamera bileşeniyle ilgili bir patent olduğu kesin. Bu tanıtım sloganı gibi görünen patent ismi Galaxy S9'un kamerası tanıtılırken kullanılabilir gibi görünüyor. Yani bu patent, Galaxy S9'un kamerası ile ilgili yenilikler konusunda ipuçları sağlayabilir.

Galaxy S9 kamera yenilikleri

Daha Galaxy S8 bile resmi olarak açıklanmadan önce Samsung'un niyeti belliydi; telefonların tasarımını ve kamera departmanını baştan aşağı yenilemek. Tüm ipuçlarına rağmen Galaxy S8'in tek lensli kamera sistemine sahip olması herkesi şaşırtmıştı, ve bütün gözler büyük bir beklenti ile Galaxy S9'a çevrilmişti.

Daha sonra aldığımız duyumlar Galaxy S9'un da tek lensli kamera sistemine sahip olabileceğini söylerken, şimdi ortaya çıkan patent en azından Galaxy S9 Plus'ın çift kamera sistemi ile geleceğine işaret ediyor.

"The Camera. Reimagined" patentine tekrar dönmemiz gerekirse, başlık altında bir çok farklı telefon modelinin yeni kamera sistemlerine sahip olacağı yazıyor. Direkt olarak bahsedilmese de Galaxy S9'un kamerasındaki yeniliklere değinilmiş olabilir. Özellikle yeni açıklanan Exynos 9819 işlemcisinin görsel işleme gücünün ön plana çıkarılmasını göz önünde bulundurursak, Galaxy S9'un hem ön hem arkasında çift lensli kamera sistemleri olması kuvvetle muhtemel. Samsung, Exynos 9810'un 4 adet görsel algılayacıyı aynı anda destekleyebildiğini söylemişti.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,093
Beğeniler
46
#7
Samsung Galaxy S9 ve S9+ sertifikalarını da aldı!

Samsung, gelecek ay Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modelini Barselona'daki MWC 2018 fuarında duyuracak. Bu konuda bir şüphemiz yoktu ancak son olarak bugün FCC sertifikalarını da alan cihazların artık tanıtılmaya hazır olduklarını görüyoruz.
Federal Communications Commission olarak bilinen sertifikasyon servisine göre telefonların model numaraları S9 için SM-G960 ve S9 + için de SM-G965 olacak.

FCC sertifikası SM-G960U, SM-G960U1, SM-G960W ve SM-G960XU modellerine işaret ediyor. İlk iki model numarası büyük ihtimalle Galaxy S9'un ABD sürümleri ve üçüncüsü ise Kanada versiyonu olacak gibi görünüyor. Dördüncü model numarasının ise Samsung'un cihazın tanıtım etkinliklerinde kullandığı bir versiyonun model numarası olduğu söyleniyor. Benzer durum Galaxy S9+ için de geçerli.

Galaxy S9'ların özellikleri belli oldu
Galaxy S9'un geçen gün sızan perakende kutusunda Galaxy S9'da beklediğimiz gibi 5.8 inç ekran, IP 68 su ve toza dayanıklılık sertifikası, iris tarayıcı, kablosuz şarj ve dahası görünüyordu. F1.5 / F2.4 aralığında 12 MP'lik bir kamerayla gelen cihaz, değişken diyafram açıklığına sahip gibi görünüyor.
Diğer taraftan cihazda, Sony'nin 960 FPS yavaş çekim moduna cevap verecek olan "Super Slow-mo" özelliği yer alıyor. "AKG tarafından ayarlanmış Stereo Hoparlör", 64 GB hafıza, 4GB RAM ise cihazdaki diğer özellikler. Ayrıca burada yazmasa da telefonda Qualcomm'un Snapdragon 845 yonga seti olacağını da biliyoruz.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,093
Beğeniler
46
#8
Samsung Galaxy S9 ve S9+ Hakkındaki Bilinen Her Şey!

Samsung'un merakla beklenen yeni amiral gemi ikilisi Galaxy S9 ve S9+'ın tanıtılmasına yalnızca bir ay kaldı. Cihazın tanıtımı yaklaşırken sızıntılar da aynı oranda arttı. İşte Galaxy S9 ve S9+ hakkında şu ana kadar ortaya çıkan tüm bilgiler.

Haftalardır Samsung’un yeni amiral gemileri Galaxy S9 ve S9+ hakkında bazıları doğru, bazıları yanlış olan pek çok sızıntı ortaya çıktı. Güvenilir kaynaklardan elde edilen bazı sızıntılar, çevrimiçi ortamda paylaşılan bazı görseller ve son olarak geçtiğimiz günlerde Reddit’te ortaya çıkan Galaxy S9 kutusunu bir araya getirdiğimizde nasıl bir Samsung amiral gemisi ile karşılaşacağımız, gözümüzde canlanmaya başladı bile.Öncelikle şu konuyu bir netleştirmeliyiz; Galaxy S9, tasarım anlamında Galaxy S8’e fazlası ile benzeyecek. Sızıntıların ortaya çıkardığı kadarı ile çerçevesiz bir Galaxy S9 yalnızca Samsung hayranlarını heyecanlandıran bir hayal gibi duruyor. Samsung, Galaxy S9’da ekranın altında bulunan çerçeveleri bir miktar inceltecek, fakat Galaxy S8’den şaşkınlık yaratacak derece ince bir çerçeve beklemeyin.

Bunun dışında en azından küçük ekranlı model olan Galaxy S9’un kamerası hakkında yorum yapmak kolay değil. Akıllı telefon endüstrisi çift kamera teknolojisine geçti ki Samsung da, Galaxy Note 8’de çift kamera kullanmıştı. Bu nedenle tek kameralı bir Galaxy S9 tüketicilerde profesyonele yakın fotoğraflar çekme konusunda soru işareti oluşturabilir. Tabii Samsung’un başarılı kameraları yazılımla da olsa Galaxy S7’de bile arka plan efekti yaratabiliyordu.

İşte Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın sızıntılara göre elde edilen teknik özellikleri:
Samsung Galaxy S9


İşlemci: Qualcomm Snapdragon 845, Samsung Exynos 9810
RAM: 4GB ya da 6GB
Depolama: 64GB ve 128GB+MicroSD
Ekran: 5.65 inç QHD+ Süper AMOLED, 570 PPI
Arka Kamera: Süper Hızlı Çift Piksel 12MP, f/2.4 ve f/1.5 diyafram açıklığı, OIS, faz tespitli otomatik odaklama, x2 optik yakınlaştırma
Ön Kamera: 8 MP, f/1.7 diyafram açıklığı, otomatik odaklama
Batarya: 3100mAh, USB Type-C, Hızlı Şarj 2.0 ve üstü, kablosuz şarj
Bağlantılar: Bluetooth LE, NFC, USB-C, Cat 18 LTE
Sensörler: İris tarayıcı, 3D sensör, parmak izi, ivmeölçer, yakınlık, pusula, barometre, nabız, SpO2
Ses: AKG stereo hoparlör, kulaklık girişi bilinmiyor

Samsung Galaxy S9+
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 845, Samsung Exynos 9810
RAM: 4GB ya da 6GB
Depolama: 64GB ve 128GB+MicroSD
Ekran: 6.2 inç QHD+ Super AMOLED, 529 PPI
Arka Kamera: 12 MP, f/1,7,1,4 μm,Çift Piksel PDAF + 12MP, f/2,4, 1 μm, AF, OIS, faz tespitli otomatik odaklama, x2 optik yakınlaştırma
Ön Kamera: 8 MP, f/1.7 diyafram açıklığı, otomatik odaklama
Batarya: 3600mAh, USB Type-C, Hızlı Şarj 2.0 ve üstü, kablosuz şarj
Bağlantılar: Bluetooth LE, NFC, USB-C, Cat 18 LTE
Sensörler: İris tarayıcı, 3D sensör, parmak izi, ivmeölçer, yakınlık, pusula, barometre, nabız, SpO2
Ses: AKG stereo hoparlör, kulaklık girişi bilinmiyor

Elbette ki bu bilgilerin hiçbirinin resmi olmadığını ve yalnızca sızıntılara ve söylentilere dayandığını unutmamak gerekiyor. Belki de Samsung kapalı kapılar ardında Samsung hayranlarının hayallerini süsleyen bir akıllı telefon geliştiriyordur. Ne yazık ki gerçeği ancak 24-25 Şubat’ta Barcelona’da öğreneceğiz.

Cihazların fiyatı ile ilgili gelen bilgilere göre Samsung Galaxy S9 için Galaxy S8’e yakın bir fiyat düşünüyor. Diğer amiral gemileri ile kıyasladığımızda 1000 liralık bir fiyat artışı gerçekleşmediği için sevinebiliriz fakat Galaxy S8’in ülkemizde ilk olarak 4400 TL fiyat etiketi ile satışa çıktığını unutmamak gerekiyor.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,093
Beğeniler
46
#9
Samsung Galaxy S9 Canlı Canlı Göründü

Samsung'un gelecek amiral gemisi telefonu Galaxy S9, bu videoda canlı canlı göründü!

Samsung'un gelecek amirali Galaxy S9 hakkında neredeyse 1 yıldır sürmekte olan sızıntılar devam ediyor. Telefon tanıtılana kadar da bu durum sürecek. Ancak yeni ortaya çıkan bu sızıntı, diğerlerine oranla daha heyecanlandırıcı. Zira Galaxy S9, bir videoda açık açık görüntülenmiş.

Ortaya çıkan videodaki telefonun Galaxy S9 olduğu iddia ediliyor. Sanal klavyenin duyarlılığına karşın yapılan bir test için kaydedildiği söylenen videoda, telefonun tasarımı ve ekran çerçevesiyle hemen hemen Galaxy S8'e benzediği açıkça görülüyor.

Samsung'un yeni amirali Galaxy S9'un çok yakında başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtılması bekleniyor. Bu videodaki telefonun, Galaxy S9 olup olmadığını o zamana kadar bilemeyeceğiz elbette. Ancak bugüne kadar sızıntılardan aldığımız haberler, tanıtılan ürünlerle pek az farklılık gösterdiğinden, gerçek olma ihtimali yüksek.

VIDEO ICIN...
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,093
Beğeniler
46
#10
Galaxy S9 Hakkında Daha Fazla Bilgi Geldi

Samsung'un yaklaşan amiral gemisi Galaxy S9 hakkında yeni bir bilgi daha geldi!Samsung'un çok kısa bir süre sonra tanıtacağı yeni amiralleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+ hakkında artık her gün yeni bir haber daha çıkıyor, son güne kadar da çıkmaya devam edecek. Kısa bir süre önce Galaxy S9 ve Galaxy S9+ için kılıfların da ortaya çıkmasıyla telefonlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmuştuk hatırlarsanız. Şimdi bunlara bir yenisi daha ekleniyor.

MobilFun tarafından ortaya çıkartılan videoda, Galaxy S9 ve Galaxy S9+ kılıfları kendini göstermişti. Özellikle kılıfların arkasına baktığımızda, burada parmak izi sensörünün yeri ve çift kameralar görülebiliyordu. Kameraları yeni modelde altlı üstlü kullanan Samsung, parmak izi okuyucuyu da bu iki kameranın altına yerleştirmiş.

Ortaya çıkan videoda, şu detaya da dikkat çekiliyordu: Galaxy S9 ve Galaxy S9+ kılıflarına, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ telefonları da sığıyor. Boyut itibariyle modellerin böylece aynı olacağını söyleyebiliyoruz. Tek fark, yeni model varyantların biraz daha yuvarlatılmış hatlara sahip olduğu.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+'a yönelik olarak gelen yeni haber ise, yine MobileFun'dan. Galaxy S9 ve Galaxy S9+ Clear View kılıfları arasına bir de mor renkli model eklenmiş. Bu da yeni telefonların renk seçenekleri arasında mor rengin bulunacağını bizlere gösteriyor.

Samsung, Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerini Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtacak. Barselona'da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi, 26 Şubat günü başlayacak. Biz de CHIP Online olarak fuarda bulunacağız ve size fuar öncesinden başlayarak fuar süresince tanıtımları aktaracağız.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,093
Beğeniler
46
#11
Samsung Galaxy S9

Galaxy S8'in tanıtılmasının ardından Samsung'un bir sonraki amiral gemisi konuşulmaya başlandı. Aslında Galaxy S8 için sıkça konuşulan, ancak gerçeğe dönüşmeyen "çift kamera" gibi işlevler, artık Galaxy S9'un beklenen özellikleri arasına girmiş durumda.
Görsel: @venyageskin1 Twitter hesabı

Galaxy S9'u konuşmak için henüz erken olabilir, ancak bir sonraki nesil Galaxy için aşağıdaki tahminler yürütülmeye başlandı bile. İşte Galaxy S9'dan beklenen özellikler:
4K Super AMOLED ekran

Ekrana entegre parmak izi tarayıcı

Çift lensli arka kamera4.000mAh+ pil

5G bağlantıStereo hoparlörler


Tahmini çıkış tarihi: Mart 2018

Galaxy S9'un Yanında Bu da Tanıtılabilir!

Galaxy S9'la birlikte gelebilecek kablosuz şarj yüzeyi hakknıda bilgiler, internete sızdı!

Yeni gelen sızıntı, Samsung Galaxy S9'la birlikte tanıtılabilecek, hatta Galaxy S9'la birlikte gelebilecek kablosuz şarj cihazını ortaya çıkardı.


Sızıntı, EP-N5100 adlı bir kablosuz şarj cihazının kullanıcı kılavuzu sayesinde yaşandı. Kılavuz, şarj yüzeyinin bir çift şarj bobinine sahip olduğunu ve hızlı şarjı desteklediğini söylüyor. Hızlı şarj değerleri, 9V/1.67A, 9V/2A ve 12V/2.1A olarak sıralanıyor. Şarj yüzeyinin Qi kablosuz şarj standardını kullandığı söyleniyor.


Çift pinli bağlantıya sahip olduğu söylenen cihazın üzerinde güç almasını sağlayan bir USB Type C portu, şarj sırasında oluşan ısıyı dağıtan bir fan ve ön yüzde bir uyarı ışığı bulunuyor. Samsung, yeni Galaxy S amiral gemilerini 25 Şubat'ta, Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtacak.