Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

satfinder olmadan uydu ayarlama

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,595
57,784
113
izmir çamdibi

arkadaşlar sat finder veya çatıda tv olmadan uydu ayarlama nasıl yapılır aklıma gelen bir düşünceyi paylaşmak istedim örnek anten çatının dördüncü katında terasta siz en alt katın TÜRKSAT ayarını yapıcaksınız cep telefonu ile görüntülü arama yapın karşı taraf telefonu tv ye tutsun 11747 hor 27500 poromo frkansını açsın yeya örnek star tv üzerine gesin sinyal metresi görülücek şekilde en yüksek sinyal seviyesini bulup sabitleyin

KARTİNKA

0
Üye
5 Şub 2015
84
180
33
İSTANBUL

arkadaşlar sat finder veya çatıda tv olmadan uydu ayarlama nasıl yapılır aklıma gelen bir düşünceyi paylaşmak istedim örnek anten çatının dördüncü katında terasta siz en alt katın TÜRKSAT ayarını yapıcaksınız cep telefonu ile görüntülü arama yapın karşı taraf telefonu tv ye tutsun 11747 hor 27500 poromo frkansını açsın yeya örnek star tv üzerine gesin sinyal metresi görülücek şekilde en yüksek sinyal seviyesini bulup sabitleyin

Arkadaşım çok teşekkür ederim. Güzel fikir, inan ki bir kaç yıl önce kardeşimle çatıya küçük tv'yi ve recaiveri çıkarıp ayar yaptığımı şimdilerde ise cep telefonu ile ama sesli olarak ayar yapıyordum. Bu gerçekten iyi oldu tekrar teşekkürederim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

Aslında güzel fikir olarak oldukça iyi görünmesine rağmen fakat bir kaç çekince söz konusu olur bu durumda.!
1.Bu fikir sadece TANIDIKLARA yapılacak ayar için elzem olabilir... Eğer bir uyducu iseniz müşteriye bu şekilde ayar yapmaya kalkarsanız ayarın kralını sizi yakanızdan tuttuğu gibi sen nasıl bir uyducusun diye evden atıverir.!
2.Cep telefonu görüntülü aramaya müsait değilse yada karşı tarafınki müsait değilse.!
3.Eğer hat kontürlü ise bu durumda ya kontör biterse.!
4.Şebeke zor çeken bir konumda olunursa.!

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,595
57,784
113
izmir çamdibi
haydar ustam sizinde dediğiniz gibi bu eşe dosta yapılacak bir yöntem profesonel olarak bu işi yapanlar için dehil tabiki bu fikir nerden aklıma geldi bir yakınının TÜRKSAT uydusunda sinyal sorunu var bende satfinder yok çok ufak LCD tv ile normal uydu alıcısı ile ayarlıyorum gideceğim yer minibüsten indikten sonra 10 dakika kadar mesafede biraz yokuş olan bir yere çanta ile yürümem gerekiyor bu yöntemle yaparım diye aklıma geldi