Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri

uyduumut

0
Üye
1 Şub 2012
66
4
8
CANLI YAYIN
Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Seminerini, 17 Mart 2013 tarihinde, saat 13:00’den itibaren
Uydu Dünyası Web TV’de CANLI YAYINDA izleyebilirsiniz.

Canlı yayın bağlantı linki
www.uydudunyasi.com.tr

uyduumut

0
Üye
1 Şub 2012
66
4
8
Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri Uydu Dünyası TV'de (www.uydudunyasi.com.tr) canlı yayında. Şu anda OFT-Optik Fiber Sanayi Ltd. Şti.'den Nihat Cindioğlu Fiber Optik Çözümler (Televizyon / İnternet / Telefon) konusunda sunumunu gerçekleştiriyor.

uyduumut

0
Üye
1 Şub 2012
66
4
8
Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri Uydu Dünyası TV'de (www.uydudunyasi.com.tr) canlı yayında. Şu anda Super Uydu Yöneticisi Mustafa Tekin Uydu Çözümleri (Televizyon / İnternet / Telefon) konusunda sunumunu gerçekleştiriyor.

uyduumut

0
Üye
1 Şub 2012
66
4
8
Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri Uydu Dünyası TV'de (www.uydudunyasi.com.tr) canlı yayında. Şu anda D-Smart'dan Aydın Taşdemir, Dijital Platformların Çözümleri (Televizyon / İnternet / Telefon) konusunda sunumunu gerçekleştiriyor.

uyduumut

0
Üye
1 Şub 2012
66
4
8
Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri Uydu Dünyası TV'de (www.uydudunyasi.com.tr) canlı yayında. II. Oturum Başlamak üzere. II. Oturumun konu başlıkları ve konuşmacıları şöyle:

Merkezi TV Dağıtım Sistemlerinde Çağdaş Çözümler
• Merkezi Dağıtımda Uydu ve Karasal Yayın Birlikte İzlenebilecek mi?
• Fiber Optik Dağıtım Sistemleri Nedir? Avantajları / Dezavantajları Nedir
• Toplu Konutlarda / AVM'lerde / Otellerde Merkezi Dağıtım Sistemleri (Headend Dağıtım / Multiswich Dağıtım)
Oturum Başkanı: Uğur Kesen (Marmara Üniversitesi)
Panelistler:
• Aydın Taşdemir (D-Smart)
• Mesut Alparslan (Atıl Dijital)
• İsmail Eyyüp Yücel (Komsis)
• Feyyaz Ersoy (Antes)
• Osman Adıgüzel (Tekniksat)

CANLI YAYINI KAÇIRMAYIN!

uyduumut

0
Üye
1 Şub 2012
66
4
8
Canli yayin

Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri Uydu Dünyası TV'de (www.uydudunyasi.com.tr) canlı yayında. Şu anda Marmara Üniversitesi'nden Uğur Kesen, Fiber Optik Teknolojiler konusunda konuşuyor.

uyduumut

0
Üye
1 Şub 2012
66
4
8
Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri Uydu Dünyası TV'de (www.uydudunyasi.com.tr) canlı yayında. Şu anda Komsis Elektronik'ten Sayın İsmail Eyyüp Yücel; Merkezi Dağıtım Sistemleri (Multiswich Dağıtım) konusunda sunumunu gerçekleştiriyor.

uyduumut

0
Üye
1 Şub 2012
66
4
8
Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri Uydu Dünyası TV'de (www.uydudunyasi.com.tr) canlı yayında. Şu anda Atıl Dijital'den Sayın Mesut Alparslan; "Fiber Optik Dağıtım Sistemleri Nedir? Avantajları / Dezavantajları Nedir?" konusunda sunumunu gerçekleştiriyor.

uyduumut

0
Üye
1 Şub 2012
66
4
8
Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri Uydu Dünyası TV'de (www.uydudunyasi.com.tr) canlı yayında. III. Oturum başlamadı. III. Oturumun konu başlıkları ve konuşmacıları şöyle:

İnteraktif Yayıncılıkta Yaşanan Çözümler
• Geleceğin Medyası; İnteraktif Medya (Gazete TV / Yerel TV / Radyo TV)
• Android Tabanlı Cihazlar Alışkanlıklarımızı Nasıl Değiştirecek? (Smart Box / Smart TV / Smart Tablet / Smart Telefon)
• IPTV Dağıtım Hizmetleri ve Uygulama Alanları (Belediye TV / Otel TV / Hastane TV / Yerel TV / Web TV)
Oturum Başkanı: Doç.Dr. M.Emre Köksalan (Gaziantep Üniversitesi)
Panelistler:
• Erol Maraş (Gaziantep TV)
• Nedim Pala (Protel)
• Bora Tuncer (Vestel)
• Ali Kızıl ( Kızıl Group)
• Hande Erdoğan (ClickNet)

CANLI YAYINI KAÇIRMAYIN!

uyduumut

0
Üye
1 Şub 2012
66
4
8
Gaziantep Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri canlı yayını bitti.

İZLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ

uyduumut

0
Üye
1 Şub 2012
66
4
8
Gaziantep Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri Yapıldı

Uydu Dünyası / MultiMedia Dergisinin düzenlediği 2013 bilgilendirme seminerleri devam ediyor. Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri 17 Mart 2013 tarihinde Gaziantep - Novotel Hotel’de gerçekleştirildi.

Gaziantep Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye Elektrik Elektronik Odaları Federasyonu (TETESFED), Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM), İnternet Temelli TV Teknolojileri Derneği (IPTV-DER), Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Gaziantep Elektronikçiler Odası, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Gaziantep Şubesi ile sektörün önemli meslek kuruluşlarının destek ve katılımlarıyla 17 Mart 2013 tarihinde Gaziantep - Novotel Hotel’de gerçekleştirildi.

TV yayıncılığı sektöründe uydu, teknoloji, yayıncılık ve entegrasyon firmalarının katılımıyla gerçekleştirilen Gaziantep Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri, 13:00’de başladı ve 17:30’da sona erdi.

Seminer; Uydu Dünyası / MultiMedia Dergisi Genel Koordinatörü Süleyman Şahin, RATEM Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Atılmış, Gaziantep Elektronikçiler Odası Başkanı Mehmet Kaplan, MEKSA Vakfı Gaziantep Merkez Müdürü M.İhsan Ercan ve Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi Başkanı Halil Uğur’un açılış konuşmalarıyla başladı.

Yayıncılık anlayışının eskiye göre çok değiştiğini söyleyen Uydu Dünyası / MultiMedia Dergisi Genel Koordinatörü Sayın Süleyman Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bundan yedi sene önce de Gaziantep’de Sayısal Yayıncılık Teknolojileri konusunda bilgilendirme semineri yapmıştık. Yedi sene önce yerel ve bölgesel olarak medyanın ciddi problemleri vardı. Bugün kat kat aşmış durumda.” Şahin konuşmasında, günümüzde yayınların sadece televizyondan değil, tablet, bilgisayar, telefon gibi her mecrada seyredilebilirliğinden bahsetti.

RATEM Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ahmet Atılmış açılış konuşmasında; Türkiye’nin radyo televizyon sektöründeki gelişimine değindi. Atılmış; “Bilginin akışının çok hızlandığı günümüzde, bu tür bilgilendirme panelleri çok önemli. Bu nedenle bu organizasyonu düzenleyen Uydu Dünyası Dergisi’ne öncelikle teşekkür ederim. Türkiye’de 18 milyon hanede yayın var, yani Avrupa’nın en büyük pazarlarından biri. Medya hizmet sağlayıcı sayısı (Uydu / Karasal / Kablo) günümüzde 1311 adet. 1311 adet kanaldan 18 milyon haneye yayın yapılıyor. 2005-2011 yılları arasında 76 ülkeye 35.675 saat dizi ve program sattık. 70 iletişim fakültemiz var ve her sene 6,000 civarında mezun veriyor. 25 bin çalışan var bu sektörde. Türkiye radyo televizyon sektörü hızla gelişiyor. Radyo televizyon yayıncılığında yayınların iletimini sağlayan teknolojiler ve alıcılar açısından çok hızlı ve büyük bir dönüşüm sağlanıyor” dedi.

Bilgilendirme seminerlerinin önemli olduğunu vurgulayan Gaziantep EMO Başkanı Halil Uğur ise açılış konuşmasında şunları söyledi: “Bilgi ve teknoloji insanlık açısından her zaman önemli olmuş ve bilgiye sahip olmak tarih boyunca önemsenmiştir. Toplum yaşamında çok önemli olan bilginin tıpkı diğer önemli kavramlar gibi güvenilirliği gündeme gelmektedir. Ancak gözden kaçırılmaması gerekli bir nokta da; bilgiye sahip olan kurumların bu bilgiyi ne amaçla kullandıkları, bilginin doğruluğu ve bilginin gerçekten toplumu ileri götüren bir işlevle kullanılmasının önemidir. Bugün burada yapılan bu toplantı da çok önemlidir.”

Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi. Sunumların ardından soru – cevap bölümleri oldukça ilgi çekti.

I. Oturum: Dijital Yayıncılıkta Yaşanan Gelişmeler (Uydu / Karasal / IPTV)
OFT-Optik Fiber Sanayi Ltd. Şti.’den Nihat Cindioğlu “Fiber Optik Çözümler”, Süleyman Şahin ise “Çağdaş Kentlerde Çanak Antenler Kalkacak mı?” konularını anlattılar. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’dan Dr. Ayşe İnalöz’ün “Karasal Yayıncılıkta Gelişmeler”, Super Uydu’dan Mustafa Tekin’in “Uydu Çözümleri” ve D-Smart’tan Aydın Taşdemir’in “Dijital Platformların Çözümleri ve Smart City” konusundaki sunumları oldukça ilgi çekti.

II. Oturum: Merkezi TV Dağıtım Sistemlerinde Çağdaş Çözümler
Marmara Üniversitesi’nden Yard.Doç.Dr. Uğur Kesen II. Oturumun başkanlığını yaparken aynı zamanda “Fiber Optik Dağıtım Sistemleri” konusunu da anlattı. Atıl Dijital’den Mesut Alparslan “Fiber Optik Dağıtım Sistemleri ile TV Dağıtımında Yaşanan Gelişmeler” konusunu vurguladı. Komsis’den İsmail Eyyüp Yücel “Yeni Nesil Multiswich Çözümleri”, Antes’den Feyyaz Ersoy “Merkezi Dağıtım Sistemlerinde Headend Dağıtımın Önemi”, Tekniksat’tan Osman Adıgüzel ise “Multiswich Dağıtım” konusunda katılımcıları bilgilendirdiler.

III. Oturum: İnteraktif Yayıncılıkta Yaşanan Gelişmeler
Gaziantep Üniversitesi’nden Doç.Dr. M.Emre Köksalan Üçüncü Oturumun Başkanlığını yaparken, ayrıca “Medyada Yaşanan Gelişmeler” konusunu da anlattı. Olay TV’den Erol Maraş “Geleceğin Medyası” üzerine sunum yaptı. Protel’den Nedim Pala “IP Tabanlı Yayıncılığın Önemi” üzerine detaylı bilgi sundu. ClickNet’ten Hande Erdoğan ise “Uydudan Verilen Hizmetler” konusunda izleyicileri aydınlattı.

Farklı sektörlerden katılım
TV yayıncılığı sektöründe uydu, teknoloji, yayıncılık ve entegrasyon firmaları ile hastaneler, üniversiteler, belediyeler ve otellerden katılım oldu. Gaziantep, Artvin, Adana, Mersin, Hatay ve İstanbul illerinden 250’ye yakın kişi semineri izlerken, Uydu Dünyası TV (www.uydudunyasi.com.tr)’de ise 10.000’e yakın kişi semineri canlı yayında izledi.

Seminer sunumlarına ve fotoğraflarına ulaşmak için
www.uydudunyasi.com.tr

Son düzenleme: