Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Son bıraktığım kanalda açılmıyor

kamilsonmez1

0
Üye
4 Ara 2016
6
0
1
Arkadaşlar iyi günler, yeni aldığım next 2000 hd mınıx cihazım üçlü prizden kapatıp tekrar açtığımda son bıraktığım kanalda açılmıyor. Acaba sorun nedir, nasıl düzeltebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar iyi günler, yeni aldığım next 2000 hd mınıx cihazım üçlü prizden kapatıp tekrar açtığımda son bıraktığım kanalda açılmıyor. Acaba sorun nedir, nasıl düzeltebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Cihazda aynı zamanda yazılımda bir sorun yok yapmanız gereken sadece açılması istenen kanal üzerinde kumandanın standyby tuşuna basmak.İşte hepsi bu kadar basit siz bunu yapmadan kalkarda cihazı fişten çekerseniz karşılaşacağınız durumda maalesef bu olur.! Yani ne yapıyoruz önce kumandanın standyby tuşuna basıyoruz kanalı hafızalıyoruz sonrasında üçlü prizden kapatıyoruz...

kamilsonmez1

0
Üye
4 Ara 2016
6
0
1
Haydar bey önceki kullandığım alıcıda üçlü prizden elektriği keserek dahi kapatsanız son bıraktığınız kanalda açılıyordu. Ben sizin dediğiniz gibi yaptım stand-by konumundan kapatıp açınca dediğiniz gibi bıraktığınız kanalda açılıyor. öyleyse nu cihazda son bıraktığınız kanalda açılması için stand-by düğmesinden kapatmak gerekiyor. Yani cihazımda bir sorun yok değil mi? Cevaplarsanız sevinirim...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar bey önceki kullandığım alıcıda üçlü prizden elektriği keserek dahi kapatsanız son bıraktığınız kanalda açılıyordu. Ben sizin dediğiniz gibi yaptım stand-by konumundan kapatıp açınca dediğiniz gibi bıraktığınız kanalda açılıyor. öyleyse nu cihazda son bıraktığınız kanalda açılması için stand-by düğmesinden kapatmak gerekiyor. Yani cihazımda bir sorun yok değil mi? Cevaplarsanız sevinirim...

Size ne yazdıysam odur kardeşim eğerki cihazı dediğim şekilde kapatmazsanız cihaz daha önce hafızasında hangi kanal kaldı ise onda açılır.Yani cihazda herhangi bir sorun yok merak etmeyin...