Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Takilma

viast

0
Üye
7 Kas 2012
7
0
1
Selam arkadaslar, pembe next minix kullaniyorum. Sd yayinlarda goruntude takilmalar oluyor, ozellikle star, ntv spor, al jazeera vs sd kanallarda mac izlerken goruntu camur gibi ve top takilarak gidiyor. Tv nin cihazini aciyorum goruntu net ve akici, acaba ayarlarda mi bi yeri degistirmem gerek yoksa genel bir sorun mu ya da benim cihaz mi sorunlu yardimci olursaniz sevinirim tskler.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Selam arkadaslar, pembe next minix kullaniyorum. Sd yayinlarda goruntude takilmalar oluyor, ozellikle star, ntv spor, al jazeera vs sd kanallarda mac izlerken goruntu camur gibi ve top takilarak gidiyor. Tv nin cihazini aciyorum goruntu net ve akici, acaba ayarlarda mi bi yeri degistirmem gerek yoksa genel bir sorun mu ya da benim cihaz mi sorunlu yardimci olursaniz sevinirim tskler.

Takılma derken hareketli görüntülerde mi sıkıntı yaşıyorsunuz ? yoksa görüntü ara sıra kırılma mı yapıyor ??

Hareketli görüntülerde takılma ile ilgili Tv ayarlarınızı kontrol ediniz Tv den Hz. ayarlarına bakın HDMI portunda bulunan görüntü ayarlarını düzenleyin....direk cihaz ile alakalı sorun değildir,,Tv desteği ile alakalıdır...cihazdan da görüntü formatını kanal çözünürlüğüne göre ayarlayınız...
Eğer görüntüde dediğiniz kanallarda kırılmalar var ise 11054 frekansı biraz ince ayar isteyen frekanstırfrekansın sinyal seviyelerini kontrol edin,çanağa ince ayar yaptırmanız gerekebilir

viast

0
Üye
7 Kas 2012
7
0
1
Cihazin ayari 1080i 50 hz de. Kirilma yok top giderken akici degil durarak gidiyor sanki al jazeera sport da da baktim ayni 576i falanda yapip baktim ayni, haber izlerken spiker yuzunu cevurirken dura dura gidiyor.