Neler yeni

[Tarayıcı Web] Firefox internet tarayıcınızı acilen güncelleyin!

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#1

Mozilla, Firefox kullanıcıları için kritik güncelleme yayınladı. Güvenlik açığısebebiyle mağdur olmak istemiyorsanız elinizi çabuk tutun
Firefox için kritik güncelleme!

Yazılımda bulunan bir güvenlik zafiyeti, bilgisayar korsanlarının bilgisayarınızda izinsiz kod çalıştırmasına olanak sağlıyor. Mozilla tarafından sunulan güncellemeile tarayıcının düzgün şekilde sandbox uygulanmayan arayüz kodundaki sorun düzeltiliyor. Yazılımın Google Chrome ile hiçbir ilgisi olmayan chrome adlı bileşeninin arayüz, menüler, araç çubukları ve başlık çubukları bu kod dahilinde etkileniyor. Web sayfası kodundan bu bileşenlerin tamamen izole edilmemiş olması ve sayfalarda potansiyel zararlı yazılım vektörlerinin olabilmesi ihtimali riskin başlıca sebebi. Bileşenin chrome adına sahip olması ironik bir durum değil mi?

Mozilla mühendisi Johann Hoffman’ın keşfettiği açığın, geçtiğimiz yılın Eylül ayında yayınlanan Firefox 56 sürümünden bu yana varolduğu ancak bundan istifade eden bir durumla karşılaşılmadığının altı çiziliyor. Neyse ki şirket potansiyel tehdidin önüne sonunda geçmiş.
Kritik güncellemeyi ister bu adresten ister otomatik güncelleme ile yüklemeniz mümkün.