Neler yeni

[Tarayıcı Web] Google Chrome yeni version yüklemeleri

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#1

[h=2]Yeni sürüm sitelerde otomatik oynatılmaya başlanan videoları engelliyor.[/h]Google, tarayıcısı Chrome’u güncellemeye devam ediyor. 66. sürümü yayınlanan Chrome, bu sürümle birlikte pek çok işe yarar özellik kazanıyor. Bunların başında bazı sitelere girer girmez oynatılmaya başlayan videolar geliyor. Chrome 66 sesli bir şekilde otomatik olarak oynatılmaya başlanan videoları engelliyor.
Bu özellik aslında Ocak ayında yayınlanan 64. sürümle birlikte gelecekti. Fakat Google bu özelliği 66. sürüme erteledi. Diğer taraftan güvenlik için de bazı geliştirmeler yapılmış. Chrome, Symantec’in güvenlik sertifikalarını bundan böyle geçersiz sayacak. Bunun sebebi ise şirketin endüstri standartlarına uyum sağlayamamış olması.
Chrome, 66. sürüme kendini otomatik olarak güncelleyecektir. Yine de bu sürüme hemen bakmak isteyen kullanıcılar menü kısmından Yardım > Google Chrome Hakkında sekmesine giriş yapabilirler. Bu sekmeye girer girmez Chrome güncellemeleri denetleyip, 66. sürümü indirecek.


[h=1]Chrome 66.0.3359.117 sürümü[/h]


[FONT=&quot]Google adı ve logosu, “GoogleUpdate” denilen otomatik güncelleştirme mekanizması, kullanım istatistiklerinin takibi ve Flash Player bütünleşmesi gibi özelliklerle Chromium’dan farklı olduğu bilinen Google Chrome, 66.0.3359.117 sürümüne güncellendi. Chrome ekibinin yeni sürümü duyurmaktan memnuniyet duyduğu belirtilirken, sürümün, pek çok düzeltme ve iyileştirme içerdiği ifade edildi. Çeşitli güvenlik düzeltmeleriyle gelen yazılım, Windows, Mac ve GNU/Linux için yayınlanan versiyonlarıyla kullanıma sunuluyor. Başta yazılım üzerine neredeyse hiç bir sınırlama getirmeyen bsd lisansı ı olmak üzere çeşitli özgür lisanları ile lisanslanmış olan Chromium; reklamlar dahil varsayılan olarak flach içeriğin durdurulduğu sürümleriyle popüler bir tarayıcı olma özelliğini sürdüren Google Chrome’dan asıl olarak açık kaynak bir proje olması ve özgür yazılım lisansları ile lisanslanmış olması nedeniyle ayrılıyor.


Google Chrome 66.0.3359.117 hakkındaki ayrıntıları görmek için sürüm duyurusunuinceleyebilirsiniz.[/FONT]

[FONT=&quot]Chrome 66.0.3359.117 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.
[/FONT]