Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

TKGS Güncellenemedi!

HDTKGS

0
Üye
23 Şub 2015
28
0
1
Uydu alıcımın TKGS özelliği çalışmıyor
Güncellemeleri denetlediğinde Güncellenemedi! uyarısı veriyor
Aynı sıkıntıyı yaşayan var mı ?

mhaluksen

0
Üye
28 Ağu 2013
108
19
18
58
ADANA/POZANTI

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sorun düzeltildi, TKGS özelliğine sahip modeller bu uygulamayı kullanama devam edebilir.
http://www.next.web.tr/showthread.p...llan%FDm%FD-Hakk%FDnda.html?p=83525#post83525[/QUOTE

üstadım düzeltildi demişsiniz ama ben akşam türksatı kör tarama ile tarattırayım dedim ama yine hordbirt teki kanallar çıkıyor neden acaba makina 3D çift turner yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba Haluk bey ne yazıkki yanlış yapıyorsunuz.! Siz tarama yapmadan önce Tüksattaki bir kanal üzerine gelin ok leyin ve çıkın.Sonra Uydu Tarama menüsüne girerek seçili uyduyu Türksat olarak önce görün.Ve ardından en üst satırdaki TARAMA-TİPİ menüsünü KÖRTARAMA seçeneği olarak değiştirin ve taramayı başlatın.Fakat neden illede neden kör tarama yaptırmak istiyorsunuz işte orasını anlayamadım.! Tarama tip i menüsünde bulunan CH ad GÜNCELLE seçeneğini AÇIK yapın cihaz Tarama seklinide OTOMATİK kanal ismi değişen ne varsa otomatik olarak isimleri kendiliğinden güncellenmiş olur zaten...

mhaluksen

0
Üye
28 Ağu 2013
108
19
18
58
ADANA/POZANTI
Haydar bey ilgi ve alakana teşekkür ederim. Ben kanal listemi çoktandır güncellemedim. Kör taramada yeni gelen frekanslar ve kanallar liste bozulmadan güncellenmekteymiş. kanal listeme dokunmadan silmeden değiştirmeden yeni kanalları taratıp bulmak için.

mhaluksen

0
Üye
28 Ağu 2013
108
19
18
58
ADANA/POZANTI
Haydar bey dediğinizi yaptım, ama benim türksat diesec ayarları kapalı imiş türksat a da olduğundan ben de a ya getirdim türksatta trt1 e geldim oradan çıkarak kör tarama yaptırdım, otomatik tarama yaptırmadım, onu da akşam deneyeyim. Fakat bu seferde hiç bir kanal bulamadı.
Ben mi hata yapıyorum yoksa türksat taramada mı sorun var.

Son düzenleme:

efiko

0
Üye
4 Kas 2017
1
0
1
Nextstar ye18000 hd cihazinda güncelleme yaptiktan sonra mevcur kanallar çekmiyor

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
Merhabalar;
Güncelleme sonrasında kanallarda sinyal gelmiyorsa

Muhtemelen diseqc kullanıyorsanız güncelleme sırasında ayarlar sıfırlanacağı için muhakkak diseqc kapalı konuma gelmiş olabilir. Turksat A veya 1 Hotbird B veya 2 yapınız

Son düzenleme: