Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

TRT HD ve TRT SPOR HD kanallarının BISS keyleri çözülemiyıor.

dhtup

0
Üye
12 May 2015
3
0
1
Merhabalar,

Bende en güncel yazılım ve en güncel key dosyası tanımlı olmasına rağmen TRT HD ve TRT SPOR HD kanalı açılmıyor. Ara ara açılabiliyordu ama şimdi hiç açılmıyor.

BISS keyli kanallar zaman zaman direk kanalın üstüne geldiğiniz zaman açılıyor , zaman zaman açılmıyor. Açılması için gidip key bölümüne keylerden alakasız olan birisini değiştirip kaydediyorum ve menüden çıkıyorum. Bu saydede açılıyor.

TRT HD ise bunu yapmama rağmen açılmıyor. (Daha önceden açıldığı oluyordu ama artık hiç açılmıyor.)

Arkadaşlar bu cihazın BISS çözme özelliği neden bu kadar karışık anlamadım. Normalde BISS keyleri tanımlanmış bir cihaz kanalı açtığınızda neden otomatik olarak BISS key çözüp kanalı açmaz anlayamadım.

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,014
12,280
113
ALMANYA
Merhabalar,

Bende en güncel yazılım ve en güncel key dosyası tanımlı olmasına rağmen TRT HD ve TRT SPOR HD kanalı açılmıyor. Ara ara açılabiliyordu ama şimdi hiç açılmıyor.

BISS keyli kanallar zaman zaman direk kanalın üstüne geldiğiniz zaman açılıyor , zaman zaman açılmıyor. Açılması için gidip key bölümüne keylerden alakasız olan birisini değiştirip kaydediyorum ve menüden çıkıyorum. Bu saydede açılıyor.

TRT HD ise bunu yapmama rağmen açılmıyor. (Daha önceden açıldığı oluyordu ama artık hiç açılmıyor.)

Arkadaşlar bu cihazın BISS çözme özelliği neden bu kadar karışık anlamadım. Normalde BISS keyleri tanımlanmış bir cihaz kanalı açtığınızda neden otomatik olarak BISS key çözüp kanalı açmaz anlayamadım.

TRT HD ve TRT SPOR HD sillip yeni den taratin ve sonra yeniden sofcam key yukleyip deneyin.

Son düzenleme:
16 Kas 2013
3
0
1
istanbul
selam
yapılması gerekenleri sıra ile yazıyorum
1-wifi anteni olmalı yoksa al ve usb girişine takarak interneti uyduya bağla ( eğer internet bağlanmışsa hava durumu otomatik olarak menüde çıkar)
2-sıra ile MENU sonra sistem ayarları sayfasından TV sistemi aç Altta kırmızı bir tuş işareti çıkar.
3-kumandadaki kırmızı tuşa bas
4-Key düzenle sayfası çıkar CA tipi satırında biss yazmalı
5- Alta Mavi tuş görünür GÜNCELLE yazar
6-kumandadaki mavi tuşa bas ve biss güncellenir
7- Artık biss şifreler çözülmüştür. güle güle izle
8-Her şey yolundaysa bana bir teşekkür yolarsın artıkın...

[email protected]

dhtup

0
Üye
12 May 2015
3
0
1
arkadaşlar dediklerinizi aynen yapıyorum ama cihaz bazen bissi çözüyor bazen çözmüyor. kafasına göre.

örneğin bir gün açıyorum biss şifreli kanalları yukarıdakileri yapmadan TAK adiye açıyor. zaten biss şifreler kayıtlı olduğu için yapması gerekn bu değil mi.

Ama örneğin başka bir gün biss şifreli kanala geliyorum açmıyor, yukarıda yazanları uyguluyorum açmıyor ne yaparsam yapayım açılmıyor izleyemiyorum

sonra 1-2 gün sonra bakıyorum bu sefer açıyor.

a101'den aldığım 30 liralık uydu alıcı bissi şifrelerini sorunsuz çözebilirken next marka bu uydu alıcısının neden bu kadar zorluk çıkardığını ben anlayamadım, kimse de bana anlatamaz herhalde.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
TKGS sistemi altyapıya etki ediyor, TKGS özelliğini kapatıp o şekilde deneyin.

dhtup

0
Üye
12 May 2015
3
0
1
hoca tkgsyi kapattım ama yine aynı. cihazın canı istediği zaman biss çözüyor istemediği zaman çözemiyor. şu an bloomber ht'de maç var ama biss şifreyi çözemiyor. biss şifrelere baktım bloomber ht var ama kanalın üstüne geliyorum çözemiyor.

geçenlerde de DHA FEED kanalı açmıyordu. Wireless adaptörü taktım internetten güncelle dedim açtı. Ama bugün aynı şeyi yapıyorum açmıyor.

bis şifre çözme özelliğini yazılımla düzeltmek çok mu zor arkadaşlar nextte bunu yaopabilecek bir mühendis yok mudur?