Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

türksat tarama frekansı

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
arkadaşlar machina 3d çift tuner cihazımda türksat otomatik tarama frekansı 12380-27500 v sinyali 48-52 olarak gözüküyor trt dahil diğer kanallardaki sinyal 90 ile 100 arası ancak bu frekanstaki tp yi hassas ayar ile standart 16 değerinden 0 (sıfır)olarak ayarladığımda % 100 oluyor sizce bu normalmidir. regaip kandiliniz mubarek olsun arkadaşlar

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
arkadaşlar machina 3d çift tuner cihazımda türksat otomatik tarama frekansı 12380-27500 v sinyali 48-52 olarak gözüküyor trt dahil diğer kanallardaki sinyal 90 ile 100 arası ancak bu frekanstaki tp yi hassas ayar ile standart 16 değerinden 0 (sıfır)olarak ayarladığımda % 100 oluyor sizce bu normalmidir. regaip kandiliniz mubarek olsun arkadaşlar

Merhabalar Zafer bey o bahsetmiş olduğunuz durum zayıf frekanslar için geçerlidir.! 52 den 100 olması mantık dışıdır o şekilde gözükebilir. Sanırım sizin anten sisteminizin iyi bir bakıma ihtiyacı var...

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
hocam geçen pazar komple anten kablosunu değiştittirdim uyducu arkadaş elindeki anten ayar cihazı ile kontrol ederek yaptı trt kanalları dahil star show atv.kanal d ntv. tv8 fox.bu kanallarda sinyal gayet iyi diyebilirimki 85-100 arası bilemiyorum siz haklı olabilirsiniz.eskisi gibi sinyal yok yada mozaikleşme gibi bir sorunla en azından şimdilik karşılaşmıyorum ilginize teşekkür edrim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
hocam geçen pazar komple anten kablosunu değiştittirdim uyducu arkadaş elindeki anten ayar cihazı ile kontrol ederek yaptı trt kanalları dahil star show atv.kanal d ntv. tv8 fox.bu kanallarda sinyal gayet iyi diyebilirimki 85-100 arası bilemiyorum siz haklı olabilirsiniz.eskisi gibi sinyal yok yada mozaikleşme gibi bir sorunla en azından şimdilik karşılaşmıyorum ilginize teşekkür edrim.

Şimdi Zafer bey şöyle bir durum var ayar yaparken sadece yazmış olduğunuz frekanslar baz alınmaz.! ÖZELLİKLE baz alınması gereken bazı frekanslar vardır.Yazmış olduğunuz frekanslardan TRT-HD gurubu hariç sinyal kalitesi zaten TÜRKSAT uydusunun en yüksek frekanslarıdır.TRT-HD nin yanısıra ayrıca TV-EM + HALK TV + HABERTÜRK SD ve tabiikide 12380 frekansıda ÖZELLİKLE dikkate alınmalıdır.Lnb de bile minik bir ayar yaparsanız diğer bahsi geçen kanalların değerleri aynı kalırken yazmış olduğum değerlerin kalitesinin arttığını görebilirsiniz.! Aklınıza yanlış bir şey gelmesin kimseyi kötülemek için yazmıyorum ama maalesef boynuna bir uydu bulucu takan eline bir 13-14 anahtar alanlar UYDUCU olmuş.! Ve ben şimdi gözlemlemekteyimki neredeyse benim çevremde bu işi yapanların tamamına yakını kaybolup gittiler.! Bunların yaptığı işlerin arıza bakım ve onarınımını şimdilerde artık ben yapıyorum,çünkü yaptıkları işler hep yarım yamalak işlermiş.Geçen hafta bir binanın merkezi santral sisteminde arıza varmış çağırdılar gittim.Adaptör arızalanmış dedim işçilikle beraber 70 TL yönetici şaşırmış bir halde yüzüme baktı.Dedim ne oldu fazlamı geldi adamcağız gülümseyerek yok ne fazlası sizden öncede arıza olmuştu hemde nerdeyse 1 seneden fazla olmuştu dedi bu durum,gelen arkadaş bir adaptör değişimine 100 TL almış.! Ama dediğim gibi şimdilerde maalesef tası tarağı toplayıp kaybolup gittiler.Aslında bu konularda o kadar çok yazacak şeyler varki inanın yaz yaz bitmez,yani bu uydu işlerinde durumlar ne yazikki bu şekilde işliyor Zafer bey...