Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Turksat Uydusu Hakkında (YARDIM)

ENeSS

0
Üye
18 Şub 2015
35
0
6
Merhaba arkadaşlar hepinize iyi günler . Benim cihazım NExt Minix Hd Tango
Şimdi ben Belçika ikamet etmekteyim dolayısıyla avrupa da Turksattan ulusal kanalların sadece Avrupasını seyredebiliyorum. ve kanalların avrupası artık çok sıkmaya başladı. Buna alternatif olacak bir sistem var mı ? veya Turksat uydusunun yörüngesi tam ama turkiye kanalların buluyor ama sinyal zayıf diye açmıyor . Sinyalin zayıflığından değilde başka birşeyden kaynaklanıyor benim tahminime göre ben ne yapabilirim. Şunuda belirteyim Turksat 4A uydusuna geçiş yapmazdan önce Turkiye starını nvtspor gibi kanalları sorunsuz seyredebiliyordum. bana yardımcı olursanızsınız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,580
57,677
113
izmir çamdibi
kulandığınız çanak müstakil ise çanak çapını nı büyütün kaliteli bir lnb kulanın

INVERTO/sharp gibi

[video]http://sv102.piclect.com/f0a0fffc1/o/15/02/20/pr011911max.gif[/video]

ENeSS

0
Üye
18 Şub 2015
35
0
6
kullandıgım çanak 90 lık ... Lnb ise yeni aldım ama markasını bilmiyorum . Bu sıkıntı sadece bende değil bütün avrupada yaşayanlarda . buna alternatif arıyorum.

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,010
12,242
113
ALMANYA
Merhaba arkadaşlar hepinize iyi günler . Benim cihazım NExt Minix Hd Tango
Şimdi ben Belçika ikamet etmekteyim dolayısıyla avrupa da Turksattan ulusal kanalların sadece Avrupasını seyredebiliyorum. ve kanalların avrupası artık çok sıkmaya başladı. Buna alternatif olacak bir sistem var mı ? veya Turksat uydusunun yörüngesi tam ama turkiye kanalların buluyor ama sinyal zayıf diye açmıyor . Sinyalin zayıflığından değilde başka birşeyden kaynaklanıyor benim tahminime göre ben ne yapabilirim. Şunuda belirteyim Turksat 4A uydusuna geçiş yapmazdan önce Turkiye starını nvtspor gibi kanalları sorunsuz seyredebiliyordum. bana yardımcı olursanızsınız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Yazmis oldugun Kanallarin avrupa dan sadece avrupa yayinlarini izleye billirsin turki ye kanallarin izlemen ici anten boyutu 1.50 yada ustu olmasi gerek star ve ntvspor gibi bir kac Kanal daha vardi onlar iki ayri frekans uzerin den yayin yapmaya basladi bir avrupayi da kapsiyordu o frekans uzerindeki haklarini korumak icindi.
Yeni atilan Turksat 4A uydusu atilana Kadar bi firsatti.

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,010
12,242
113
ALMANYA
Son düzenleme:
7 Şub 2015
6
0
1
Fransa
tabi ki Alternatifler var...
1) çanak olmak sarti ile Türkiyeden digitürk alip 7° uydusundan Türkiye kanallarini seyredebilirsin.
2)Anten boyutunuzu büyüterek deneyebilirsiniz Ama sadece Türksat 4a yayinlarini alacaginiz için 3a üzerinden yayin yapan Türkiye Kanallarini seyredemeyecesiniz.

Bana kalirsa en güzel Türkiye Kanallari için çözüm Digitürk...

ENeSS

0
Üye
18 Şub 2015
35
0
6
peki deliyurek32400 kardeşim digiturkün sadece ulusal kanallar paketi diye satılan bir paketi var mı ? yoksa yanında başka kanallarda mı satın almak zorundayız ... bilginiz var mı bu konuda

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,010
12,242
113
ALMANYA
7 Şub 2015
6
0
1
Fransa
Eness Kardesim
http://www.digitalturkiye.com/digiturk_giris_paketi.html
burda giriş paketinde Senin istediğin her kanal var.

Ayda 20 tl
TR bir hesap açtirip bir senelik Digi parasini yatiriyorsun Otomatik ödeme talimati veriryorsun .
aldigin kayitli cihaz ile Belçikaya Gelip 7° eutalsat uydusunu buluyorsun
Ve izlemeye basliyorsun.

Verdigim linkten diğer paketleride inceleyebilirsin....
NOT: Alirken Eutelsat Paketi olmasini söyle
Turksat alirsan yine EURO kanallari izlersin.

Son düzenleme:
7 Şub 2015
6
0
1
Fransa
Ayrica istersen digiturkplay Avrupa internetten çanaksiz paketide var Seneligi 149€

Digiturkplay diye Google amcaya sorarsan Sana yeterli bilgi saglayacaktir.