Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Uydu Sıkıntısı ve Next Amigo hd cihaz kanal aramada yeni kanal bulmuyor

Kenan dstn

Member
Üye
9 Şub 2019
46
3
8
Merhaba iyigunler cumartesi gunu uydu kablosunu yeniledik digeri eskiydi ve ek varfi ek kismina kadar su akintisi yapiyordu simdi efendim 4 katli apartmanin 1. Katinda oturuyoruz yukarda 2 canagimiz var hotbird astra4a ve Turksat var kabloyu ve dayzegi yeniledik ama eve aksam.kanal arama yapaym dedim next amigo marka cihazim kanal aratmiyi 0 tv yaziyo herseyi denedim bu sefer radyo kanallrini buluyo tv bulmuyo arama nit arama acik yaptm olmadi kapali aratm bulmadi otomatik arama manuel arama kör tarama yaptrdm tp leri goruyor ama kanallari bulnuyor sadece radyo kanallarini buluyor bi kac kere daha yaptm ayni yine nasil sorunu cozebilirim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba iyigunler cumartesi gunu uydu kablosunu yeniledik digeri eskiydi ve ek varfi ek kismina kadar su akintisi yapiyordu simdi efendim 4 katli apartmanin 1. Katinda oturuyoruz yukarda 2 canagimiz var hotbird astra4a ve Turksat var kabloyu ve dayzegi yeniledik ama eve aksam.kanal arama yapaym dedim next amigo marka cihazim kanal aratmiyi 0 tv yaziyo herseyi denedim bu sefer radyo kanallrini buluyo tv bulmuyo arama nit arama acik yaptm olmadi kapali aratm bulmadi otomatik arama manuel arama kör tarama yaptrdm tp leri goruyor ama kanallari bulnuyor sadece radyo kanallarini buluyor bi kac kere daha yaptm ayni yine nasil sorunu cozebilirim

Merhabalar anladığım kadarıyla cihazın dayzek ayarlarını yapmamissiniz.! Türksat A yada 1 gibi....

• Like
Tepkiler: f12

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Yok disegc ayarida yaptik

Madem her şeyi yaptım diyorsunuz bir başka uydu cihazını daha deneyin.! Mesela komsunuzdan olabilir eğer o cihazı takınca çalışırsa o zaman sıkıntı yok.O zaman sizin cihaz bozuk demektir. Yok eğer yeni taktiginizda çalışmazsa o zaman sıkıntı sizin tesisatta var demektir...

• Like
Tepkiler: f12

kaptan-8

0
Moderator
10 Ocak 2018
7,520
22,576
113
Adana
sizin cihazdan hiç kullanmadım pek bir bilgim yok...Bazı cihazlarda kanal arama seçeneklerinde Tümü,Tv Kanalları,Radyo Kanalları,Şifreli,Şifresiz Gibi Seçenekler Bulunur Kanal Tarama Yaparken Cihazınızda Böyle Bir Seçenek Varsa Birde Tüm Kanallar Olarak Taratın....(belki yalnızca Radyo Kanalları Seçilidir) (y)

Son düzenleme:

Kenan dstn

Member
Üye
9 Şub 2019
46
3
8
Sadece bu frekansta tarattm manuel arama ile 12729 v30000 tarattim nr1 tv nr1 turk ontv gbi cikmayan kanallarida buldu sikinti ayni tp uzerine tp var sanirim ondanmis tpleri silip tekrar arattm buldu bikac kanali smdilik hepsinu buldu sanidim 12015 frekansindaki TLC HD kanalinida buldu

Snooker /fan

0
Özel Üye
5 Ocak 2018
207
73
28
http://www.next.web.tr/forumlar/minix-hd-amigo-plus.265/Daha önce bu soruna çözüm bulunmuştu. Kısaca 4000 tv kanalından fazlasını hafızaya almıyor. Linkte ayrıntılar mevcut.

Kenan dstn

Member
Üye
9 Şub 2019
46
3
8
Sayfa bulunamadi uyarisi oluyo size ozellden yazdm bi bana yazarmisnz lutfen cok onemli birsey konusalm yeni uydu kurulumu hakkinda