Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

v5.502-v5.507 yazılımları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
arkadaşlar cihazım machina 3d çift tunerli bende v5.502 yazılımı yüklü idi bu yazılımda bildiğiniz gibi video dekotlama hatası gibi kullanıcı kaynaklı hatalar için koruma eklenmişti gerçekten bu yazılımı bir aydan fazla kullandım bir sorunla karşılaşmadım üstelik bu yazılımdaki görüntü kalitesi hem sd yayınlarda hemde hd yayınlarda mükemmel ötesi ne zamanki v5.507 yazılımını yükledim daha ikici gün cihaz bazen ses tuşuna basarken reset atıyor bazende kanallar arası geçişlerde görüntü gidip ses kalıyor.birde v5.502 nolu yazılımdaki görüntü kalitesinden düşük bir görüntü var bu nedenle v5.502 nolu yazılıma tekrar döndüm tavşanla mavşanla işim olmaz power tuşununa kısayol atanmasıda hotbird 13 derece ve türk satı seyrettiğim için önemi yok.şimdi cihaz daha randımanlı çalışıyor.ayrıca bu cihaza çeşitli yollarla emek verenleri karalamak gibi asla bir niyetim yok.üretici firma bu cihazın minisini maksisini üretmeden önce cihazın ön displeyin deki kanal no ve ismini gösteren yerin okunamaz hale gelmesine bir çare bulsun.saygılarımla.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
arkadaşlar cihazım machina 3d çift tunerli bende v5.502 yazılımı yüklü idi bu yazılımda bildiğiniz gibi video dekotlama hatası gibi kullanıcı kaynaklı hatalar için koruma eklenmişti gerçekten bu yazılımı bir aydan fazla kullandım bir sorunla karşılaşmadım üstelik bu yazılımdaki görüntü kalitesi hem sd yayınlarda hemde hd yayınlarda mükemmel ötesi ne zamanki v5.507 yazılımını yükledim daha ikici gün cihaz bazen ses tuşuna basarken reset atıyor bazende kanallar arası geçişlerde görüntü gidip ses kalıyor.birde v5.502 nolu yazılımdaki görüntü kalitesinden düşük bir görüntü var bu nedenle v5.502 nolu yazılıma tekrar döndüm tavşanla mavşanla işim olmaz power tuşununa kısayol atanmasıda hotbird 13 derece ve türk satı seyrettiğim için önemi yok.şimdi cihaz daha randımanlı çalışıyor.ayrıca bu cihaza çeşitli yollarla emek verenleri karalamak gibi asla bir niyetim yok.üretici firma bu cihazın minisini maksisini üretmeden önce cihazın ön displeyin deki kanal no ve ismini gösteren yerin okunamaz hale gelmesine bir çare bulsun.saygılarımla.

Sn.Arkadaşım elbetteki cihazı kötüleme gibi bir niyetiniz olmadığından adım gibi eminim.5.507 yazılımını çıkar çıkmaz yüklemiştim ve o günden beridir bir kez dahi hata vermedi cihazım.Ses tuşuna basarken reset atması gerçektende çok enteresan ben bu cihaz hakkında bazı TAVSİYELERİ içeren bir AÇIKLAMA yapmıştım.Acaba siz o yazıyı okudunuzmu ayrıca görüntü kalitesi bende devamlı olarak FİX tir,KİŞİSEL kalıp kullanmaktayım her yazılım sonrası 1.nolu seçenek ile MUHAKKAK fabrika ayarı yaparım.Bu durum benim olmazsa olmazımdır sonrada kullanıcı ayarlarımı teker teker yeniden cihaza yüklerim.Bakınız bilemiyorum sizin dikkatinizi çektimi,cihaz 1.nolu seçenek ile fabrika ayarları yapıldımı cihazın görüntü ayarlarıda aynen değişmektedir.Ben her zaman KİŞİSEL kalıbı kullanmaktayım.Şimdi bazı arkadaşlarımız maalesef yazılım yükledikten sonra fabrika ayarı yapmamaktadır.Dolayısı ile yazılıma yüklenen resim kalite kalıbı siz diyelim SPOR kalımında iken yaılım yüklenince HABER olarak açılmaktadır.Ve işte bu haliyle cihaz açılınca bir önceki yazılıma göre farklılık göstermektedir.Bu resim olayı ile ilgili tek açıklama kısaca budur.Sizede nacizane tavsiyem KİŞİSEL ayarlar ile bu sorunuzu çözmenizdir.( Bendeki ayarlar 15-16-16 dır.) Bakınız bu ve buna benzer sorunlar TF dada sık sık dile getirilmektedir oradada defalarca yazdım ama millet sağolsun hiç takmıyor burnunun dikine gidiyor.Defalarca yazdım çizdim yahu şu meret cihaza yazılım attıktan sonra MUHAKKAK 1.nolu seçenek ile fabrika ayarı yaptırın sonrada kullanıcı ayarlarınıda ona göre TEKRAR YAPILANDIRIN diye.Aradan bir kaç gün geçiyordu hopp bir bakıyorsunuz o sıkıntıyı yaşayan arkadaşımız oraya geliyor ve yazdığı nedir biliyormusunuz ben 1 nolu seçenek ile fabrika ayarı yaptım sıkıntım bitti diye.Kim ne derse desin siz yada bu mesajı okuyan her kim varsa 1 .nolu seçenek ile MUHAKKAK fabrika ayarı yapsın ve sonra cihaz kullanıcı ayarlarını tekrar yapılandırsın.ÖZELLİKLE bakıyorum cihazı fabrika ayarına döndürmeye gerek yok diye yazanlar görüyorum.Olabilir dönmeye bilir ama verilen yazılım öncesi kullanıcı ayarlarını kaydedenler yazılımı atsınlar baksınlar bakalım yazılım bittikten sonra ayarlar ne olacak.Ondan sonra hiç kimse gelipte demesin yahu bundan önceki yazılımda görüntü ayarı daha farklıydıda şimdi böyle olmuş diye.Bana inanmayan varsa denesin görsün ne demek istediğimi kendi gözleri ile görsünler.Diğer sorununuz DİSPLAY gelince maalesef bu cihazın en büyük sıkıntısı budur,kısa bir süre sonra yazılar nerdeyse hiç görünmez olmaktadır.Eğer bu sizi bu kadar rahatsız ediyorsa gönderin servise ve değiştirttirin çünkü bu konuda yapılabilecek ne yazıkki bir şey yoktur...

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
haydar1966 hocam sizin söylediklerinizi ben her defasında yapmışımdır hangi yazılım olursa olsun yüklemeden önce kanal yedeğimi alırım daha sonra fabrika ayarlarına 4 seçeneğide silerek dönerim daha sonra yazılımı yüklerim bu işlemdenden sonra tekrar fabrika ayarlarına tekrar dönerim ve yedek aldığım kanal listemi ve**** yüklerim benim ayarım kisisel değil stardart olup v5.502 nolu yazılımda görüntü kalitesi v5.507 yazılımına göre daha mükemmel bu benim şahsi görüşüm bu olayı aynı cihazda denediğime göre varsın ben yanılıyor olayım kim ne derse desin yazılımların görüntü kalitesiyle ilgisi var bazı özellikler eklenince kapasite azalıyor olabilir yanılan ben olayım ilginize teşekkür ederim.ve konuyu burada kapatalım hocam.saygılar.display konusu nextin en büyük problemi firma bunu bildiği için son modelleri sadece sarı renkte kanal nosunu gösteren şekliyle lanse ediyor.değirtirsekte ileride aynısının olmayacağını kim garanti eder evet hocam başınızı ağrıttıysam özür dilerim lütfen konuyu kapatalım.hoşca kal hocam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...