Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

wifi de ethernet de internete girmiyor

taunus

0
Üye
15 Mar 2015
6
2
3
50
zonguldak
merhabalar arkadaşlar 3 gün evel Next Machine 3D çift tunerli scart çıkışlı yeni aldım cihazla birlikte yine Next markası olan mini Next WiFi Adaptör aldım cıhazın arkasına şarter kapalıken wifi usb taktım cihazı açtıktan sonra ekranda wifi bulundu uyarsı geliyor sonra menüden internet ayarlarında sürücü kablosuz seçiyorum wifi adaptör evdeki modemi buluyor sinyal %100 gösteriyor şifreyi yazıyorum DHCP yeri olan sıfır rakamlar değişmiyor yani ip adresi varsayılan ağ gibi değerler hepsi sıfır raklam sapit duruyor sonra wifi adaptörü sökerek ethernet kablosunu taktım sürücü kabloluyu seçtim sonuç aynı normalde ip adresi gibi raklamlar otomatik gelmesi lazım cihazın ethernet girişinde soketin altta 2 adet ledler var onlar yanmıyor sizce sorun ne olabilir yeni cihaz arızalımıdır? modemin markası tp link 8151n nete biraz araştırma yaptım DHCP yerine statik elle yazın diyor ip adresi gibi değerleri modemdeki ip değerleri ile nextin değer yerleri uymuyor modemde sayı basamağı az nextte sayı değerleri 12 basamalk en azından ethernet kaboluyu takar takmaz soketdeki ledler yanması lazımı?
lütfen bu konuda yardımcı olursanız sevinirim arzalısa merkez servize gönderecem herkese sonsuz teşekkür ederim modemin wifi sorunsuz cep telefon ve tablet sorunsuz bağlanıyor wifi üzerinden modemin arayüzündeki değerler şu şekildeiki tane ip adresi var biri 192.168.11 diğeri 95.14.40.51 alt ağ ise 255.255.255.255 ağ geçidi 95.14.39.40 Dsn sunucu 195.175.39.40 Mac adresi yazıyor şimdeden herkese teşekkür ederim

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Size tavsiyem başka bir yerde cihazı denemenizdir.!!! Eğer ordada IP almaz ise gönderin servise yada aldığınız yerden değiştirin.

ÖNEMLİ NOT: Bu cihaza KESİNLİKLE ve KESİNLİKLE KENDİNİZ STATİK IP ALDIRMAYIN.!!! Aksi takdirde cihazın diğer özelliklerinde SIKINTI YAŞARSINIZ.

taunus

0
Üye
15 Mar 2015
6
2
3
50
zonguldak
sorun hal oldu http://www.next.web.tr/forumlar/219-Kart-Paylasim-Aparatlari.html ayarlama açıklama bu konuyu yazan arkadaşa nikli falconado çok teşekkür ederim buldum benim gibi olan varmış sizinle paylaşmak istiyorum benimki olanlar yol gösterir altaki yazı alıntı ben yaptım oldu
arkadaşlar wi-fi ile nasıl kopmadan şakk diye bağlnatı kuruyorum anlatayım. belki sizlerede faydası olur.
1- modem ayarlarından (192.168.1.1 genlede tutar bu) şifreleme TKIP yaptım.
2- modem bağlantı 802.11 bağlantı 2.4 ghz hız ama max. 11 mbit olarak ayarladım. Bu hızınız düşürür ama zaten şu an evdeki fiber internetim benim 8 m.bitten yukarı çıkmıyor. onun için beni etkilemedi.
3- Next wi-fi anteni biraz gevşettim. tam sıkmadım. (burasını çok ciddiye almayabilirsiniz)
4- son Yazılım 22.03.2013 tarihli siyah menülü. çekimleri düşük gösteriyor. wifi ağlarını %65-67 lerde falan ama bağlandı mı %99 kalite ile bağlanıyor. diğer komşuların sinyalleri %12 de standart gibi ilginç
5-Ayrıca mac adresini de modeme sabit IP den tanıttım. mesela 192.168.1.165 ten benim kini görüyor.
En ÖNEMLİSİ buydu. BUraya dikkat. Next modemin tanıdığı wifi MAC adresi hatalı. hem Next reciverdan hem modemden istemcilerden bi kontrol edin anlayacaksınız. ben ne yaptım. modemin sabit aIP den gördüğü Wifi ın gerçek mac adresini alıp next 18000 hd cx recievera wifi ayarları en alt alt satıra aynen yazım. DHCP açık yapıp varsayılan DNS leri 8.8.8.8 yaptım. durum harika hiç kopmuyor. sinir bozucu STP IP alınmıştır. yazısı artık çok sinir bozucu olmuştu. artık yok çok şükür. Anlttıklarımdan en ÖNEMLİSİ bu madde idi. Next2.4 Wifi cihazların reciverda yazan MAC adresleri gerçek DEĞİL. Buna dikkat modemdem bağlanana aygıtlardan okuyun not edin. Recievera onu girin. sorun kalmayacak. Diğer yazdığım maddeler size kalmış. Ama bunu mutlaka yapın.

NİHAYET bu sayede zaman aşımı, bağlanmama sorunu falan günlerdir yok. süper bir durum. tavsiye ederim. Nerdeyse wifi yı kırıp atacaktım. durumu kurtardım.
iyi denemeler.

not: şu an modemi açıp bakmadan aklıma kalanları yazdım. ama bu işlerle uğraşanlar modemde nerelere bakacaklar bence anlamışlardır. kusura bakmayın. biraz karıştırın karşınıza çıkar

03alper

0
Üye
19 Şub 2015
6
0
1
merhabalar arkadaşlar 3 gün evel Next Machine 3D çift tunerli scart çıkışlı yeni aldım cihazla birlikte yine Next markası olan mini Next WiFi Adaptör aldım cıhazın arkasına şarter kapalıken wifi usb taktım cihazı açtıktan sonra ekranda wifi bulundu uyarsı geliyor sonra menüden internet ayarlarında sürücü kablosuz seçiyorum wifi adaptör evdeki modemi buluyor sinyal %100 gösteriyor şifreyi yazıyorum DHCP yeri olan sıfır rakamlar değişmiyor yani ip adresi varsayılan ağ gibi değerler hepsi sıfır raklam sapit duruyor sonra wifi adaptörü sökerek ethernet kablosunu taktım sürücü kabloluyu seçtim sonuç aynı normalde ip adresi gibi raklamlar otomatik gelmesi lazım cihazın ethernet girişinde soketin altta 2 adet ledler var onlar yanmıyor sizce sorun ne olabilir yeni cihaz arızalımıdır? modemin markası tp link 8151n nete biraz araştırma yaptım DHCP yerine statik elle yazın diyor ip adresi gibi değerleri modemdeki ip değerleri ile nextin değer yerleri uymuyor modemde sayı basamağı az nextte sayı değerleri 12 basamalk en azından ethernet kaboluyu takar takmaz soketdeki ledler yanması lazımı?
lütfen bu konuda yardımcı olursanız sevinirim arzalısa merkez servize gönderecem herkese sonsuz teşekkür ederim modemin wifi sorunsuz cep telefon ve tablet sorunsuz bağlanıyor wifi üzerinden modemin arayüzündeki değerler şu şekildeiki tane ip adresi var biri 192.168.11 diğeri 95.14.40.51 alt ağ ise 255.255.255.255 ağ geçidi 95.14.39.40 Dsn sunucu 195.175.39.40 Mac adresi yazıyor şimdeden herkese teşekkür ederim

Menüden Kablosuz ağa getirdikten sonra direk olarak şifrenizi girerek kaydet'e yani kırmızı tuşa basıp kaydedin sorun kalmayacaktır.