Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Windows Phone İçin Skype Dönemi Bitiyor!

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,010
12,242
113
ALMANYA
Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda Windows Phone işletim sistemini kullanan kullanıcıların Skype desteği alamayacağı belirtildi.
windows-phone-icin-skype-donemi-bitiyor.png

Microsoft tarafından geliştirilen ve pek çok cihazda kullanılan Skype uygulamasının artık Windows Phone cihazlar için desteklenmeyeceği belirtildi. Yapılan açıklama ile birlikte artık 2017 yılı sonrasında Windows Phone kullanıcılarının Skype kullanması mümkün olmayacak.

Hangi Sistemler Kapsam Altında?
Yapılan resmi açıklamalarda Windows Phone 8, Windows Phone 8.1 ve Windows 10 mobil cihazlar olmak üzere pek çok farklı işletim sisteminde Skype desteğinin sona ereceği belirtilirken bu işlemlerin kademeli bir şekilde yapılacağı açıklandı. Bu bakımdan 2017 yılı itibariyle Windows işletim sistemine sahip cihazların yüzde 85 inde Skype kullanımı iptal edilecek.

Uygulama marketlerde Skype indirme işlemleri sırasında kısıtlamaların yapılacağı belirtilirken kapsam dışı kalan işletim sistemlerine sahip cihazların bu uygulamayı indirmesi engellenecek. Bu bakımdan Windows Phone ile birlikte artık Skype kullanımı önümüzdeki yıllarda tamamen sona erecek.

Android de Durum Ne?
Benzer bir uygulama Android işletim sisteminde de yer alırken Android 4.0.2 ve daha eskisi sürümerini kullanan kullanıcıların Skype kullanması mümkün olmayacak. 2017 yılına kadar uygulamanın sorunsuz bir şekilde kullanılabileceği belirtilse de bu tarihi itibariyle uygulamanın kullanılması mümkün olmayacak. Bu bakımdan bu işletim sistemlerine sahip kullanıcılarına Skype kullanması büyük bir önem arz ediyorsa farklı cihazların kullanılması gerekecek.