Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

windows tabanli uydu cihazlari

emirtalha

0
Üye
22 Nis 2013
199
0
16
Ben halen 10 yil kadar once ortaya attigim fikirimin arkasindayim firmalar israr ve inat ile windows tabanli cihazlar uretmemeye direndikleri surece bu kullanicilarin sikayetleri hic bitmeyecek firmalar istiyorki insanlar bizim emrimizde kalsin biz ne istersek ne verirsek o halbuki windows tabanli cihalar uretilse insanlar bu zincirsiz kolelikten kurtulacaklar her kullanici kendi istedigi uygulamalari indirip kendi cihazinin efendisi olacak simdi sorsam kac kisi reandom tv yuklemek istemez veya baska uygulama yorum sizden gerisi hikaye eski turk mantigi kannalari gosteriyorya daha ne istiyion diye cok defalar fircalandim firma sahiplerinden

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,015
12,280
113
ALMANYA
Linux tabanli uydu cihaz larin fiyatlarini goz onune alirsak.
Windows tabanli cihaz larin fiyatlari da bi okadar yuksek olacaktir kullanicisi da az olacaktir bu da haliyle virmanin yazilim gelistirme vb sorunular olacaktir.
Cihaz cikarmak onemli degil hangi tabanla calisirsa calissin onemli olan gelistirmek.

emirtalha

0
Üye
22 Nis 2013
199
0
16
Dostum dogru soyluyorsun ben 3 sene once 18500 hd pulusa 350 verdim makina 3 d 500 den assagi deyil o zaman alan insan surekli 3 veya 5 senede cihaz yenilemek zorunda kalmayacak

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
3-5 senede cihaz yenilemek zorunda kalınmayacak ta firmalar nereden kar edecekler. 3-5 seneyi bırak 1-2 seneye bir cihaz yeniletmek istiyorlar. Önce bu soruya cevap vermek gerek

emirtalha

0
Üye
22 Nis 2013
199
0
16
Aynen muhtesem tasirmlarim projelerim var beni destekliyecek bir uretici firma bulsam varya butun piyasaya nal toplatirimda benim fikirlerim benimle cop olup gidecek malesef

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim yapmayın örnek olarak sorsam Bizim forumda linux tabanlı cihaz sahipleri ,windows tabanlı cihaz sahipleri,hadi cihazı geçdim bilgisayarında pardus olan ve kullanan cihazı açık kaynak kodlu olupda cihaza oturup program yazan kaç kişi çıkar? ...buyrun foruma bakın geçen ay youtube sorunu başladı hala yeni konu açılıyor youtube göstermiyor araştırmıyoruz üstüne üstlük hizmet vermeye çalışanlarıda nerdeyse Suçlu ilan ediyoruz Alışmışız '''MUHATAP KİM'' sorusu yerine işi yapanı yükü çekeni ezmek istiyoruz .
Ya bi araştırın şu aldıgım cihaz neyin nesi Avrupada varmı emsali kaç lira .Ben dahil önce alırız sonra Araştırırız hepimizde HAZIRCIYIZ sözde uyanık ve bedavacıyız.8 uydu cihazı 4 modül farklı 3 çeşit modül kartı (Modül veya cihaz için) hala akıllanamadık velhasıl .
ha bu arada aklıma gelmişken hotbırt uydusunda yayın yapan polonya kanallarını pazarlayan italyan firmalarının sattığı 1 yıl süreli abone (cihaz teslimli/teslimsiz)şartlarını fulhd serverlı cihazlarını şartlarını bi inceleyin Hizmet nasıl ?Adam cihazı bedava veriyor 18 kanal sabit verilen paketde+ izle ödeli paketler 4 paket halinde...

Son düzenleme:

emirtalha

0
Üye
22 Nis 2013
199
0
16
Ustam seninde her seyden haberin var massallah tele kulak gibisin mitci ola bilirmisin acaba

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Valla benim yazılım yazma yeteneğim yok. (Olsa süper olurdu). Ancak Next'in de yazılım yazma yeteneği yok. Onlar da sadece Türkçe 'ye çevirme yeteneği var. Sadece bunu yapıyorlar. Doktor hariç oda sadece Machina modeli ile uğraşıyor. Benim istediğim çok şey değil. Zaten Next ile eskisi kadar ilgilenmiyorum. amacımız aldığımız cihazdan en üst düzeyde faydalanmak. Tabi imkanlar dahilinde yoksa amacımız kimseyi karalamak veya kötülemek değil. İptv bugüne kadar hiç çalışmadı. Youtube ara sıra çalıştı. Başka da işe cccam çoktan beri yok. Görüntü kalitesi ucuz cihazlardan daha kötü. Geriye ne kaldı. Bir şey kalmadı. Millet neden Next alsın ki. Next'in son Nokia gibi olacak....Kullacıların görüşlerine ve isteklerine cevap veremezsen öyle olur.

sezar

0
Üye
10 Haz 2012
48
0
6
1 adet prototip hazırlanmış tır gerekli resmi prosodür lerden sonra başka bir marka ismi ile yakın bir gelecekte piyasaya cıkacagı bildirildi