Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

X Panel Bağlantı Hatası

Meth35

0
Üye
14 Ağu 2017
8
6
3
Beyler iyi günler.

1 yıldır sıkıntısız kullandığım next 2000 hd mini makinem 3 gün önce kendiliğinden dual boot moda geçip açılmıyordu.dual boot modununda cihazın yazılımını yükledim suan açılıyor ancak x panel bağlantı hatası veriyor.yani x panele bağlanamıyorum.
bunun üzerine cihazı fabrika ayarlarına getirip son güncel yazılım dahil bir kaç yazılım yükleyip denedim sonuç aynı x panel bağlantı hatası. yaptıgım arastırmada cihaz bilgilerinde 4 barkod gözükmesi gerekiyormuş ancak bende soldaki 2 barkod var.diğer ikisi loading diyor ama gözükmüyor.cihazımı kablolu ve kablosuz olmak üzere iki şekildede denedim ama sonuç aynı.kabloyu ayrı televizyonuma bağlayıp denedim internete erişim var.kablo saglam wireless adaptorü bilgisayarımda denedim bağlanıyor.ikiside sıkıntısız.modemin her eternet jakını denedim sıkıntısız çalısıyor.modemi resetledim defalarca belkide.sadece 1 sefer resetledğimde anlık bağlandım ama sonrasında yine gitti.suanda anladığım kadarıyla cihazımda internet erişimi yok.bu arada çalıstıgından emin oldugumuz başka bir hd 2000 makineyi getirdim sıkıntısı aynı 2 barkod göüküyor 2 si loadng diye göstermiyor.benim evde bu sıkıntıyı yaparken arkadasımın evinde sıkıntısız calısıyor 4 barkod birden gözüküyor.

kullandığım internet saglayıcısı süperonline fiber.aklıma gelen tek sey cihazın yazılımında bir sorun var.galiba süperonline ile tam entegre calısmıyor.hangi yazılımı tavsiye edersiniz.05.09.2018 yazılımını yükledim değişiklik yok.bana yol gösterebilecek bir üstad varmı.

şimdiden teşekkürler yardımınızı bekliyorum işin içinden çıkamadım.

Meth35

0
Üye
14 Ağu 2017
8
6
3
Son gelişmeleri bildiriyorum.

Aksam eve geldiğimde eski yazılımlardan v1618 nolu yazılımı cihaza dual bot ile yükledim.4 adet barkod geldi ama x panale bağlanamadan geri gitti.
Bende cihazı cep telefonunun mobil baglantısıyla internete bağladım kablosuz olarak.4 adet borkod geldi ve cihazım x panele başarılı bir şekilde giriş yaptı.

Akabinde hemen cihazı internet ayarlarından kabloluya çevirdim cihazım sıkıntısız giriş yapabildi.Ancak uydu cihazını kumandadan kapatıp yeniden açtığım zaman kablolu olarak x panale baglanamıyorum.Tekrardan 2 barkod gözüküyor. mobilden baglayıp x panele giriş yapıp kabloluya çevirmem gerekiyor.Kısa vadede cihazı kapamadan x panele bağlanabiliyorum.uzun vadede ne olur suan bir bilgim yok.

Hala sorunu çözmeye çalısıyorum.Her seferinde cihazı cep telefonuna bağla sonra kabloluya çevir meşakatli bir iş.Hiç cihazı kapatmamam gerek.Halihazırda yardım bekliyorum.Bilgili arkadaşlar bir el atıverirse sevinirim.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Hocam yapacağınız işlem
son yazılımı yüklediğinizi varsayarak yazıyorum.
cihazı ve modemi kapatın daha sonra modemi açın ışıklar oturunca cihazı açın internet baglantısına gelin DHCP Kablolu/Kablosuz baglantınızı ayarlayıp KIRMIZI tuşa basın bağlanın ve kayıt edin(Baglandı yazısı).Daha sonra serverlarınızı girip kontrol ediniz.

19 10 2018 yazılımı indirmek için tıkla

Son düzenleme:

Meth35

0
Üye
14 Ağu 2017
8
6
3
Üstad son yazılım eski yazılım fark etmiyo.x paneli açmadan önce bir kere cep telefonu internetini uydu cihazına vermem gerikiyo.ondan sonra artık evdeki modemden internet verebiliyorum.bu modem cihaz açma kapama olaylarını çok yaptım onunla alakalı değil.bambaşka bir sorun var şuan.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
hocam bende 1 ay önce süperonline vardı yazılım güncellemelerini almıyordu indi gösteriyordu olmuyordu o yüzden usb ile yazılımı yükle demiştim. cihazın ıp almıyor şu anda.(Ki kendinde yazmışsın komşuda baglanıyor diyerek .bu şekilde yapmaz isen huvai modem var ise modem ayarlarına girmen gerekir ve bağlı istemcilere girerek cihazını bulup mach numarasını kayıt etmen gerekli seni uğraştırmamak için yazdım şu anda o modem ayarlarını ayrıntılı anlatmama imkan yok turknete geçtim)

Meth35

0
Üye
14 Ağu 2017
8
6
3
suanda x panelim açık kanalları izleyebiliyorum ama dediğim gibi öncelikle uyduyu önden telefonun internetiyle bağlayıp kablosuza çevirmem gerekiyor.cihazı kırmızı tuşla kaparsam kesinlikle birdaha cep telefonunu önce bağlamadan giremiyorum.bazende exit yaparak cıktıgımdada aynı sıkıntı oluyor.bu problemi bir şekilde çözmem lazım.internet saglayıcımı değiştirme şansım yok.yeni anlastık.eski saglayıcımın cezasınıda ödediler mahfederler beni :)

mucro

0
Üye
17 Tem 2018
139
111
43
Senin sorunun bana cihazla alakalı değilde modem ve internet sağlayıcısıyla alaka bir durum gibi. Çünkü burada en çok xpanel hatası alan kişilerden biriyim bir çok çözüm denedim ama sizin ki dediğim gibi başka bir cıhazı kendi evinizde denemişsiniz ve aynı sorun olmuş muhtemelen modem veya internet sağlayıcısı entegresyon probleminiz var gibi.

Meth35

0
Üye
14 Ağu 2017
8
6
3
işte cihazda problem yok o yüzden servisine veya garantiye göndermedim.ancak kafamı kurcalayan öncü bir internet kullandığım zaman sıkıntıyı aşabiliyorum.bu gerek mobil olur gerekse komsunun interneti.sadece ilk bi kere cihazı başka bir internetle bağlamam yetiyor.sonrasında kendi internetimle cıkmadıkca sıkıntısız giriyor bi yarım saattir falan açık bir problem olmadı.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Hocam ben size internet sağlayıcını degiştir demiyorum bir tesbitte bulunuyorum
sizde 1-Hatalı yazılım yüklenme sorunu (Süperonline kullanıcılarında oluyor)2-Cihaz MENÜSÜNDE İNTERNET AYARLARI bölümü var oraya girip DHCP seçin sonra KUMANDANIN ALTINDA Renkli tüşlardan Kırmızıya basın ve baglandı yazısı gelesiye bekleyin daha sonra panel ayarına girin.Yazılım olarakda siz ya 19.10 nu yada alttaki yazılımı kullan diyorum.

Sanırım anlatamadım.Kolay gelsin.
  • Kilitli
Next 2000 HD Minix Internet Machina 06.09.2018 Tarihli TEST Yazılımı

Meth35

0
Üye
14 Ağu 2017
8
6
3
birşey demedik sadece fikir alışverişi yapıyorduk.neyse pes ediyorum artık.benden başka bu sorunu yaşayan yok süperonline kullanıcılarından heralde.az çok anlıyoruz ama çözemedim bu sıkıntıyı.herhangi bir mantıklı açıklamasıda yok zaten.modem sağlam kablo sağlam cihaz saglam yazılım doğru yükleniyo dhcp açık ip alıyo modemde cihazı aktif ve baglı görüyorum ama cihaza öncü internet vermedikçe x panele bağlanamıyorum.arabayı çalıştırırken marş alması için aracı ittirmek gibi birşey.motoru durdurunca tekrar ittirmek gerekiyor.

Neyse ilginize teşekkürler.

ozkant

0
Üye
13 Şub 2015
33
2
8
birşey demedik sadece fikir alışverişi yapıyorduk.neyse pes ediyorum artık.benden başka bu sorunu yaşayan yok süperonline kullanıcılarından heralde.az çok anlıyoruz ama çözemedim bu sıkıntıyı.herhangi bir mantıklı açıklamasıda yok zaten.modem sağlam kablo sağlam cihaz saglam yazılım doğru yükleniyo dhcp açık ip alıyo modemde cihazı aktif ve baglı görüyorum ama cihaza öncü internet vermedikçe x panele bağlanamıyorum.arabayı çalıştırırken marş alması için aracı ittirmek gibi birşey.motoru durdurunca tekrar ittirmek gerekiyor.

Neyse ilginize teşekkürler.
Arkadaşım bende daha önce cihazda bağlantıyı görüyordum ancak x panele veya cccam'e bağlanamıyordum. Bende Superonline kullanıcısıyım.İnternet ayarlarında 2.DNS olarak modem içerisinden aldığım 213 lü bir DNS ayarını girdim ve sorun çözülmüştü.Bir dene istersen.

Meth35

0
Üye
14 Ağu 2017
8
6
3
Arkadaşım bende daha önce cihazda bağlantıyı görüyordum ancak x panele veya cccam'e bağlanamıyordum. Bende Superonline kullanıcısıyım.İnternet ayarlarında 2.DNS olarak modem içerisinden aldığım 213 lü bir DNS ayarını girdim ve sorun çözülmüştü.Bir dene istersen.
cihazın dns i ni değiştirip tekrar denicem bakalım bir faydası olcakmı.

Meth35

0
Üye
14 Ağu 2017
8
6
3
evet son durumu bildiriyorum.sorunu çözdüm. şu şekilde oldu @ozkant arkadasımızın dns konusunu açmasından sonra cihazın dns ayarlarıyla biraz oynadım.ben modemin içindeki herhangi bir dnsyi almadım.bağlantı türünü statiğe çevirip dns1 ve dns2 adreslerini open dns ile değiştirdim ve sorunum çözüldü.şuan sıkıntısız girip çıkabiliyorum.bu tarz sıkıntı yaşıyan arkadaslar uygulayabilir.herkese katkıları için teşekkürler.

Ekremkuru

New member
Üye
26 Eki 2019
1
0
1
evet son durumu bildiriyorum.sorunu çözdüm. şu şekilde oldu @ozkant arkadasımızın dns konusunu açmasından sonra cihazın dns ayarlarıyla biraz oynadım.ben modemin içindeki herhangi bir dnsyi almadım.bağlantı türünü statiğe çevirip dns1 ve dns2 adreslerini open dns ile değiştirdim ve sorunum çözüldü.şuan sıkıntısız girip çıkabiliyorum.bu tarz sıkıntı yaşıyan arkadaslar uygulayabilir.herkese katkıları için teşekkürler.
Bunu nasıl yaptın hocam

Levo67

0
Üye
1 May 2018
86
68
18
Bunu nasıl yaptın hocam
Kullandığı ADSL modemin içerisindeki DNS ayarlarından da değiştirebilirsiniz.Örneğin Google DNS:8.8.4.4
Cihazda İnternet bağlantı ayarlarından da1.DNS sunucusu ayarlarından da.Değiştirebilirsiniz.Önce bağlantıyı DHCP den Sabite ayarlayıp DNS yerine İP adresi
208.067.220.220 Open dns.olarak kaydedin.
Şu an en hızlı AU_Cloudflare 1.1.1.1
2nci DNS 1.0.0.1

Son düzenleme: