Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

YENİ Next Minix HD Blue (AV Çıkışlı) için Next Minix HD 29.07.2013 Yazılımı

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
374
113
İstanbul
www.next.web.tr
YENİ Next Minix HD Blue (AV Çıkışlı) için Next Minix HD 29.07.2013 Yazılımı

next_minix_hd_blue.jpg

-AV çıkış eklendi. (Yeni Model)
-Kablosuz internet bağlantısında düzenlemeler yapıldı.
-Philips TV’lerde HDMI bağlantısından kaynaklanan ses sorunu düzeltildi.
-Farda TV düzeltildi.
-Uydu / TP bilgileri güncellendi. (90Doğu-45Batı)
-Kanal bilgileri güncellendi. (Türksat, Hotbird)
-Tercüme hataları düzeltildi.
-IPTV altyapısı değiştirildi.
-Yazılım stabilitesi arttırıldı.

must82

0
Üye
3 Eyl 2013
2
0
1
Next Minix HD Blue (A/V)'nin baslıca sorunları (29.07.2013 yazılımına göre)

Merhaba arkadaşlar;

cihaz yeni çıkmıştı ki hemen aldım. size burada cihazı kurcalarken sık karşılaştığım problemleri söylemek istiyorum.

1- cihaza iptv server ım olmasına rağmen ekleyemedim; neden? çünkü bilgileri girdikten sonra, download yaparkenki iletişim kutusuna benzer bir ibare saatlerce ekranda kalıyor ve en son kendini yeniden başlatıyor.

2- ccam server ım olmasına rağmen, şifreli kanalları gezerken server ile bağlantı kopuyor ve bu sık olan bir durum. oto bağlan açık olmasına rağmen yendiden bağlaması 1:30 dakikayı bulabiliyor.

3- bu da başka bir durum örneğin; hotbird den turksattaki bir kanala geçiş yapacaksınız sırasıyla sat düğmesine basıp turksatı seçtiğinizde karşınıza kanallar geliyor. gelen kanallarden herhangi birine bastıgınızda direkt o kanala gitmiyor. illa bir kanal ileri veya geri giderseniz o uydunun o kanalına geçmiş oluyor.

4- çok sık olmamakla birlikte cihaz kendi kafasınsa göre kendini yeniden başlatıyor. özellikle yuoutube dan birşeyler izlemeye yeltendiğimizde oluyor.

Şu ana kadar karşılaştığım sorunlar bunlar, genel olarak cihazın kanal geçişlerindeki hızdan memnunum açılması da diğer mini cihazlara göre hızlı sayılır ama yukarıda sıraladığım sorunlarında yazılımsal olduklarını düşünüyorum. Sıraladığım bu sorunları eleştiri olsun diye değil next in yazılım ar-ge sine katkıda bulunmak için yazdım.

Saygılar.

scine

0
Üye
7 May 2012
45
10
8
Manisa
SLM. BENDE NEXT MINIX KULLANIYORUM SİZDE Kİ SORUNLARIN BAZILARINI NEXT MINIX PEMBE DEDE OLUYOR. ÖZELLİKLE ÇOK *** MEYDANA GELENLERİNİ YAZDIM...ŞUNLAR OLUYOR GENELDE; cihaz kendi kafasınsa göre kendini yeniden başlatıyor. özellikle ccam server ım olmasına rağmen, şifreli kanalları gezerken server ile bağlantı kopuyor ama serverim acık ve bu sık olan bir durum. oto bağlan açık olmasına rağmen yendiden bağlaması 1:30 dakikayı bulabiliyor. serverlı kanallarda gezerken kapanıp açılıyor kendiliğinden AR GE YE DUYRULUR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...