Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

YENİ Next NX-41010 HERO HD Teknik Özellikleri ( Aylık Faturasız Digitürk )

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
YENİ Next NX-41010 HERO HD Teknik Özellikleri ( Aylık Faturasız Digitürk )

[video=youtube;08um35vBZ-8]https://www.youtube.com/watch?v=08um35vBZ-8[/video]

Özellikler

- Çoklu Menü Dil Desteği
- Ferdi, Merkezi ve Motorlu Çanak Sistemleriyle Uyum
- Çözünürlük Desteği HDMI Çıkışından Full HD (1080p)
- USB 2.0 Girişi
- 7 Günlük Elektronik Program Rehberi (EPG)
- Altyazı ve Teletext Desteği
- HD, SD ve MPEG-4 Yayınları İzleyebilme
- Farklı formattaki Video ve Müzik dosyalarını oynatma Resim slayt gösterimi
- Uydudan Otomatik ,Uydu, USB aygıt ve RS232 port üzerinden Yazılım Güncelleme
- Optik SPDIF Dijital Ses Çıkışı
- 8 MB Flash Bellek

----- SATIN AL -----

sadıkyarim

0
Üye
19 Ağu 2015
50
100
33
iyi günler
ben bu cihazı almak istiyorum. ayrıca bende çift lnb olduğu için azersat uydusunu da izleyebiliyorum. bu cihazı alırsam bu uyduyu izleyebilir miyim? Ayrıca yaz dönemi maç olmadığı zaman türksatın ve diğer uyduların normal yayınını alabilir miyim? Bu cihazı skart veya 3 renkli giriş ile hd yayın yerine sd yayın olarak izleyebilir miyim?

Son düzenleme:

rasitbey34

0
Üye
6 Şub 2015
244
30
28
bu cihaz ile turksat harici fta yayınlar izleniyormu satıcıya mesaj gonderdim cevap yazmadı n11 deki

Son düzenleme:

sadıkyarim

0
Üye
19 Ağu 2015
50
100
33
teşekkürler biss menüsü var mı? azeri kanallarından yabancı ligleri ve avrupa kupalarını izliyorum. bu cihazla izleyebilir miyim?

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
iyi günler
ben bu cihazı almak istiyorum. ayrıca bende çift lnb olduğu için azersat uydusunu da izleyebiliyorum. bu cihazı alırsam bu uyduyu izleyebilir miyim? Ayrıca yaz dönemi maç olmadığı zaman türksatın ve diğer uyduların normal yayınını alabilir miyim? Bu cihazı skart veya 3 renkli giriş ile hd yayın yerine sd yayın olarak izleyebilir miyim?

bu cihaz ile turksat harici fta yayınlar izleniyormu satıcıya mesaj gonderdim cevap yazmadı n11 deki

teşekkürler biss menüsü var mı? azeri kanallarından yabancı ligleri ve avrupa kupalarını izliyorum. bu cihazla izleyebilir miyim?

Azersat ı izleyebilirsiniz ama şifreli kanalları açmaz. Biss destegi yoktur.
2 farklı kurulum var, ister digitürk türksat listesini, isterseniz türksat ı komple (reklam kanalları, şifreli kanallar) taratabilirsiniz.

Cihazda tos çıkış (rgb - sarı kırmızı beyaz) mevcuttur. SD tv lerede bağlayabilirsiniz.

Aşağıdaki linklerden detaylı bilgi alabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Next & NextStar Teknoloji Market, DiGiTüRK, NEXT, Next NX41010 Hero HD - Türkiyenin ilk Faturasız (Kontörlü) Digitürk Uydu Alıcısı

Aylık Faturasız Digitürk - Next Hero Hd (kontörlü) Uydu Alıcısı 971 - n11.com

Son düzenleme:

sadıkyarim

0
Üye
19 Ağu 2015
50
100
33
ilginiz için teşekkür ederim. ancak benim tvde skart girişi var. cihazdan sarı kırmızı beyaz giriş tvye skart girişli oluyor mu?

che1917

0
Üye
15 Ağu 2016
23
0
1
Yanlış bilgi vermeyin lütfen. Cihazda Türksat için dahi biss desteği bulunmuyor.

Biss ile şifrelenmiş bir kanala gelindiğinde E106-9 koduyla "şifrelenmiş kanal" uyarı yazısı çıkıp kanal değiştirmemiz isteniyor.

Cihazın normal modunda da Digiturk modunda da biss'li kanallar açılmaz.

Şu sıralar olimpiyat yayınlarında 11096-Hor-30000 frekansındaki TRT Spor kanalını izleyemezsiniz mesela.

Moderatör tarafında düzenlendi:

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
Yanlış bilgi vermeyin lütfen. Cihazda Türksat için dahi biss desteği bulunmuyor.

Biss ile şifrelenmiş bir kanala gelindiğinde E106-9 koduyla "şifrelenmiş kanal" uyarı yazısı çıkıp kanal değiştirmemiz isteniyor.

Cihazın normal modunda da Digiturk modunda da biss'li kanallar açılmaz.

Şu sıralar olimpiyat yayınlarında 11096-Hor-30000 frekansındaki TRT Spor kanalını izleyemezsiniz mesela.

Mesajlar güncellendi.

che1917

0
Üye
15 Ağu 2016
23
0
1
Keşke bu cihaza bir yazılım güncellemesi mümkün olsaydı.

Cihazdaki biss sorunu şöyle bir şeye de yol açıyor: Azerspace uydusundaki Medeniyet TV, Az TV gibi kanallar aslında şifresiz yayın yaptıkları halde, cihazda şifreli olarak algılanıyor. Bu kanallara gelince de ekranın ortasını bir uyarı mesajı kaplıyor.

Digiturk'ün biss desteğini kasten koydurtmadığını sanıyorum, sonuçta "İdman TV" kanalı, Digiturk Spor Extra paketiyle eşdeğer sayılır. Olanca ligi yayınlayan İdman TV'nin hala biss şifresi gibi basit koruma kullanmasına da şaşırırım.

Cihazın diğer kötü yanları;

- Normal modda bile kanal isimlerini değiştirtmemesi (TP araması sonrası kanalın ismi nasıl çıktıysa öyle kalıyor yani)
- Kayıt imkanı vermemesi. USB'den sadece film izletiyor.

Abone olduğum için pişman değilim, makul fiyata iyi bir alışverişti ama kötü yanlarını da söylemek lazım.

NextBurada

0
Özel Üye
17 Eyl 2011
99
1
8
Next NX41010 Hero HD - Türkiyenin ilk Faturasız (Kontörlü) Digitürk Uydu Alıcısı

23.08.2016 Tarihinden Sonraki Güncel Kampanya ve Fiyat Bilgileri

AKTİVASYON ÜCRETSİZ

80 TL Hediye Extra Bakiye Dahil

1 Ay Lig Tv HD

3 Ay Giriş Paketi

HEDİYE

Giriş Paketi: 90 Gün (3 Ay) Hediye

Lig TV: 30 Gün (1 Ay) Hediye

80 TL extra Kontör (45 Gün Kullanım Süreli) Hediye

Extra Paket Fiyatları:

Aylık Giriş Paketi: - Ürün ile birlikte 3 Ay Hediye - Her TL yüklemede 3 Ay otomatik uzar !
Aylık Super (Sinema) Paket: 35 TL - Dilerseniz Hediye TL den Ücretsiz Ekletebilirsiniz -
Aylık Spor Extra (Lig 2-3-4) Paketi: 35 TL - Dilerseniz Hediye TL den Ücretsiz Ekletebilirsiniz -
Aylık Lig TV: 70 TL - Ürün ile birlikte 1 Ay Hediye -
Aylık Erotik Paket: 15 TL - Dilerseniz Hediye TL den Ücretsiz Ekletebilirsiniz -
Haftalık Lig TV: 35 TL / Derbi 50 TL (GS,FB ve BJK arasındaki maçlar) - Ürün ile birlikte 1 Ay Hediye -
( Cuma,Cumartesi,Pazar,Pazartesi ve Ertelenen Maçlar Dahil )

ahmetuz55

0
Üye
27 Ağu 2016
4
0
1
Arkadaşlar Merhaba benim bir sorum olacaktı bu cihazı bir aydır kullanıyorum ve digiturk modu değilde diğer modda kanal taraması yaptığım zaman kanal listesi değişiyor. Tarama sırasında bulduğu kanal sırasına göre sıralama yapıyor bu sorunu nasıl çözebilirim. Teşekkürler.

che1917

0
Üye
15 Ağu 2016
23
0
1
Arkadaşlar Merhaba benim bir sorum olacaktı bu cihazı bir aydır kullanıyorum ve digiturk modu değilde diğer modda kanal taraması yaptığım zaman kanal listesi değişiyor. Tarama sırasında bulduğu kanal sırasına göre sıralama yapıyor bu sorunu nasıl çözebilirim. Teşekkürler.

Kumandada kanal sıralamalarını A'dan Z'ye, FTA-şifreli, TP'ye göre sıralama yapan bir tuş var. O tuşa basmadıkça kanal sırası sabit durur.

Kanal sıralamasını kanal düzenleme menüsünden kendiniz yapabilirsiniz. "Taşı" seçeneği ile yapılıyor. Sarı tuşla hallediliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ahmetuz55

0
Üye
27 Ağu 2016
4
0
1
Yanlýþ bilgi vermiþsiniz. Giriþ paketinin her ay 15 liralýk sabit bir ücreti yoktur.

Cihaza ne zaman bir lira yüklemesi yapýlýrsa, 10 lira veya 100 lira yüklenmiþ farketmez, 3 aylýk Giriþ Paketi cihaza tanýmlanýr. Veya bir paket satýn alýndýðýnda, spor, sinema veya yetiþkin paket satýn alýndýðýnda, o paketin bitiþ tarihinden itibaren 3 ay sonrasýna kadar giriþ paketi cihaza tanýmlanýr.

Giriþ paketi kanallarýný, yani Digiturk modunu sürekli aktif tutmak için yapýlmasý gereken þey 3 ayda bir lira yüklemektir.

Giriþ paketinin süresi bittikten sonra, cihaza ne zaman bir lira yüklemesi yapýlýrsa, giriþ paketi kanallarý o zaman tekrar açýlýr.

Kumandada kanal sýralamalarýný A'dan Z'ye, FTA-þifreli, TP'ye göre sýralama yapan bir tuþ var. O tuþa basmadýkça kanal sýrasý sabit durur.

Kanal sýralamasýný kanal düzenleme menüsünden kendiniz yapabilirsiniz. "Taþý" seçeneði ile yapýlýyor. Sarý tuþla hallediliyor.

Hangi tuş acaba dediginizi yapan ?

che1917

0
Üye
15 Ağu 2016
23
0
1
Benim mesajda Türkçe karakterler gözükmüyor mu anlamadım.

Kanal düzenleme yöntemi şudur:

1- Normal mod'da menüden kanal düzenleme kısmına gireceksiniz.

2- Sol tarafta "Taşı"yı seçeceksiniz

3- Sağa kayıp, sıralamada yer değiştireceğiniz kanalları seçerek ortaya taşıyacaksınız. Mesela 1'e TRT 1, 2'ye TRT 2 diye taşıyacaksanız, bu kanalları orta kısma alt alta sırayla çıkartmanız kolaylık sağlar.

4- Bu şekilde ortaya toplanan kanalları, hangi kanalın altına taşıyacaksanız, sağ tarafta o kanalı seçip sarı tuşa basacaksınız. Seçtiğiniz kanal veya kanallar, o kanalın altına sıralanacaktır.

Son düzenleme:

ahmetuz55

0
Üye
27 Ağu 2016
4
0
1
Kumandadan OK tuşuna basınca kanal listesi ekrana gelir. O kanal listesi ekrandayken kırmızı tuşa her basmanızda kanal sıralaması değişir.

Umarım bu iki mesaj yeterince açıklayıcı olmuştur. Kolay gelsin

Dediğinizi yapıyordum ben zaten.Benim demek istediğim kanal taraması yaptığımda yeni eklenecek kanallar mevcut kanal listesinin üzerine gelmesini istiyorum kanal listem bozulmasın yani her kanal taraması yaptığımda bunu söylemek istemiştim ben ve de hala bu sorunu çözemedim.