Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Youtube'a Yeni Bir Rakip Daha: Watchable

astra

0
Üye
16 Haz 2015
1,326
0
36
Comcast, televizyon için özel olarak tasarlanmış video programını kullanıma sunuyor
Android işletim sisteminin gelişi ile birlikte yavaş yavaş bilgisayarlara benzemeye başlayan televizyonlar, yeni kazandıkları özellikleriyle kullanıcılarına sadece televizyon üzerinden değil ayrıca internet üzerinden de çeşitli şeyler izleme imkanı sunuyor.
Kablolu yayın dağıtım şirketi olan ve aynı zamanda NBC'nin tamamının sahibi (bizdeki e2, Cnbc-e gibi kanalların da sahibi) Comcast, Dünya'nın en büyük yayın dağıtım şirketi. Comcast, yatırımlarını farklı yönlerde kullanmak ve kablolu televizyonun yapabileceklerini arttırmak amacıyla Youtube'a ciddi anlamda rakip olabilecek bir platform geliştirdi.

Buzzfeed ve Vox ile birlikte geliştirilen bu platformun ismi "Watchable". Watchable, aynı Youtube gibi video izleme platformu ama biraz daha farklı. İnternet yerine kablolu televizyon bağlantısı kullanan bu platform, kullanıcılarına Youtube gibi her videoya değil, sadece dizi ve film gibi belirli videolara erişim sunuyor.
Bu özelliği ile Youtube'da yaşanan ve çeşitli dizi ve film sitelerinin kalkınmasını sağlayan video kirliliğini kullanıcılarına yaşatmayacak olan Watchable, kablolu televizyon rahatlığıyla da internet bağlantısından kaynaklanan çeşitli sorunları da engellemiş olacak.