Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serileri SES Sorunları Hk.(Başka Konu Açmayınız).

taksici1000

0
Üye
8 Ara 2011
1
0
1
minix hd trt hd dolby digital

minix hd trt hd dolby digital ses alamadım acaba desteklemiyormu yoksa ayarımı var yardım edebilirmisiniz

neme

0
Üye
14 Mar 2012
5
0
1
Ses ayarlarında 2 ayar var onlardan seçili olmayan 2. yi seçersen ses geliyor. Heroes mkv lerimde de ses gelmiyordu böyle yapınca ondan da ses gelmeye başladı.

fatih9sekiz

0
Üye
2 Nis 2012
18
0
1
Selamlar, next hd minix cihazı yaklaşık 1 aydır kullanıyorum , iki sorunum var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

* cihazı aldığım günden beri tv min kolonlarından çıt çıt diye ses geliyordu ben bu sesin tvmin altına kablo bağlama aparatı vardı cırtlı ondan geliyor sanıyordum 1 aydır , herhalde genleşiyor die ama 3 gün önce o aparatı sökünce duydumki tvden geliyormuş, uyduyu kapatıp tvden nete girdim ve usb takdım tvye ne ses ne bişi, meğer ses NEXT cihazından geliyormuş böyle bir sorunla karşılaşan olduğumu acaba ne yapmam gerekiyor.

* cihazım bazen donuyor ve görüntü gidiyor ses geliyor sadece , aldığım yere sordum başka hdmi girişine takın dedi denedim aynı sorun oluyor, bu cihazdan iyice soğudum açıkçası,

fatih9sekiz

0
Üye
2 Nis 2012
18
0
1
aldığım yerdeki arkadaşı çağırdım cihazı değiştirecek temassızlık problemi var görünüyor dedi, yenisi ile değiştirecekmiş

fatih9sekiz

0
Üye
2 Nis 2012
18
0
1
3 üncü cihazı da değiştirdim hala aynı sorun devam ediyor nereye başvurmalıyım bilgisi olan varmı ?
cihazın özellikleri bakımından memnunum, bi arkadaşım next 19500 hd ile değiştir diyor ama onunda sorunları varmış fikri olan varmı acaba

arda efeli

0
Üye
2 Kas 2011
20
0
1
buna benzer arkadaşımın sorunu oldu uydu cihazı farklı bir marka tv si ise LG led tv sizin tv niz ise aynı ise tv den olabilir...

fatih9sekiz

0
Üye
2 Nis 2012
18
0
1
next merkezi aradım ya prizden ya tvden olabilir dedi bende philips marka led 3d 106 ekran var , tvden yapmasına bi anlama veremiyorum ama neyse , çünkü başka cihazları takıyorum hdmi den bi sorun olmuyor neyse tşk ederim arkadaşım ilgine saol

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
fatih9sekiz, aynı sorun bende de vardı,kendi kendine kapanıyordu,ses cızırtılı cıkıyordu,son yazılımı tekrar yukledim,sorun kalmadı.cihazına son yazılımı yeniden yukle galiba düzelir

fatih9sekiz

0
Üye
2 Nis 2012
18
0
1
tamam bu akşam bi denerim çok saol ama sanmıyorum , bu cızırtı gibi bişi diil, resmen bildiğimiz cırt sesi arada bir tekrarlıyor , bazen amfiyi bağlıyorum o zaman daha da çok rahatsız edici oluyor saol yinede , şuan denediğim 3 üncü aynı cihaz ve aynı sorun. 19500 ile değiştireceğim başka şansım yok

ferhat

0
Üye
10 Nis 2012
1
0
1
Next Minix HD Çıtlama Sesi

selam arkadaşlar ben next minix hd uydu alıcısı kullanıyorum tv izlerken çıt-çıt-çıt-çıt şeklinde patlama sesi geliyor ses rahatsız verici bir şekilde cihazım daha 1 aylık bunun neden kaynaklandığını bilen arkadaşlardan yardım bekliyoum teşekkürler....:mad::mad::mad:

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,832
380
113
İstanbul
www.next.web.tr
selam arkadaşlar ben next minix hd uydu alıcısı kullanıyorum tv izlerken çıt-çıt-çıt-çıt şeklinde patlama sesi geliyor ses rahatsız verici bir şekilde cihazım daha 1 aylık bunun neden kaynaklandığını bilen arkadaşlardan yardım bekliyoum teşekkürler....:mad::mad::mad:

Selamlar,
Uydu alıcınız da, menüden '' tv sistemi '' bölümünde çözünürlük ayarlarınızı düşürerek bir deneyiniz.
Full HD desteği bulunmayan TV lerde bu tarz sorunlar görülmektedir.

ramasa

0
Üye
29 May 2012
4
0
1
HD yayınlarda cıt cıt ses sorunu

televizyonun samsung 40d6000 hd yayınlarda cıt cıt diye ses yapıyor rahatsız edici bir şekilde sd yayınlarda sorun yok cihazı alalı 1 ay oldu ilkbaşta böyle bir sorun yoktu acaba servise mi götüreyim ayarı varmı arkadaşlar:confused:

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
uydu alıcısının video çözünürlüğünü, 1080i yada daha düşük ayara indirmelisin, 1080p yapmayın,o zaman düzelir

ramasa

0
Üye
29 May 2012
4
0
1
ben çözünürlüğü kaynaktan kontrol yaptım zaten kendisi ayarlıyor daha önce böyle bir sorun yoktu son 2 gündür böyle acaba yağmurun etkisi olabilirmi

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
hayır yagmurdan degil, uydu kumandasından yeşil tuş (v-format) tv sistemi 1080i 50 olsun, ya da daha düşük ayarlayın

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Babamlarda 46D5000 ve Minix HD kullanıyoruz, hiç böyle bir sorun yaşamadık kardeş.
Tek çaren, tek tek eleme usulü yapmalısın. TV ye başka MinixHD takma fırsatın var mı?
Mevcut MinixHD yi başka TV'ye takma fırsatın var mı? Yani anlayalım sorun TV'den mi yoksa receiver'dan mı? Yeni yazılımı yüklemeyi denedin mi?

ramasa

0
Üye
29 May 2012
4
0
1
arkadaşda var aynı tv ve aynı cihaz onda yapmıyor özellikle sordum benimki arada sırada yapmaya başladı
mesela atv hd de yapıyor sonra normal bi kanala alıyorum sonra tekrar atv hd açıyorum sorun yapmıyor

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,998
12,213
113
ALMANYA
arkadaşda var aynı tv ve aynı cihaz onda yapmıyor özellikle sordum benimki arada sırada yapmaya başladı
mesela atv hd de yapıyor sonra normal bi kanala alıyorum sonra tekrar atv hd açıyorum sorun yapmıyor

Öncelik le ayni cihaz kullanmiyorum ama tavsiye olacak.

Sistem+osd+ayarlarin da ses ayarlarin da digital yada analog olara degisiklik yapip öyle konturol edin.

Yukarda yazmis oldugum sistem ayarlar 19500 superior menüsüne ayit.