Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serileri SES Sorunları Hk.(Başka Konu Açmayınız).

Proxy1

0
Üye
19 Haz 2012
10
0
1
Sadece trt hd kanalında ses yok.

Güncellemeleri kendisi ilk açılışta uydudan yaptı sanıyorum.
Uyduyu kaldırıp tekrar tarattım ama trthd kanalında ses yok.
2. dil seçeneği olan yayınlarda ingilizce ses var.
Türkçe ses ne yaptımsa yok.:confused:

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
bahsettiğiniz sorun D-Smart HD cihazlarda da vardı.Kolayca çözüleceğini sanıyorum.Dolby Digital sesi iptal edip PCM yapın sorun çözülür.

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,832
380
113
İstanbul
www.next.web.tr
Güncellemeleri kendisi ilk açılışta uydudan yaptı sanıyorum.
Uyduyu kaldırıp tekrar tarattım ama trthd kanalında ses yok.
2. dil seçeneği olan yayınlarda ingilizce ses var.
Türkçe ses ne yaptımsa yok.:confused:

Şuan için uydudan sadece kanal dosyası gelmektedir. Cihazınızda eski yazılım bulunduğu için bir takım sorunlar yaratabilir. Örn: TRT HD ses sorunu..
Aynı sorunla karşılaştığım için 2. dil seçeneğini ingilizce seçtiğinizde türkçe ses gelicektir :) (mevcut yazılıma göre değişebilir.)

Tavsiyem aşağıdaki linkteki dosyayı usb bellek ile güncellemeniz olucaktır.
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=1291

Proxy1

0
Üye
19 Haz 2012
10
0
1
Şuan için uydudan sadece kanal dosyası gelmektedir. Cihazınızda eski yazılım bulunduğu için bir takım sorunlar yaratabilir. Örn: TRT HD ses sorunu..
Aynı sorunla karşılaştığım için 2. dil seçeneğini ingilizce seçtiğinizde türkçe ses gelicektir :) (mevcut yazılıma göre değişebilir.)

Tavsiyem aşağıdaki linkteki dosyayı usb bellek ile güncellemeniz olucaktır.
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=1291

Güncelledim ama şimdi hiç görüntü gelmiyor.
Daha doğrusu uzaktan kumanda gözü yeşil yanıyor ama tvye sinyal gelmiyor.

v121

0
Üye
8 Tem 2012
2
0
1
trt hd deki Ses Sorunu Çözüldü

Trt Hd Ses Sorununu çözmek için Menüden Video Ayarını (HD DEN 1080i se 1080p ye 1080p ise 1080i indirin) Sorun Çözülecektir ama Sesi bu sefer kısamıyoruz ama Diyer Kanaların Sesi değiştirtirebilirsiniz ..
Not Kanal değiştirince Tekrar Ayarı Yapmanın Gerekiyor
Not 2 Ses Kısılma sorunu Var Sadece Trthd de bu ayarı yaptınız da

Video Ayarlarını Yapmak İçin
Menü >>> Gereçler >>> Tv Sistemi >>> Video Format tan değiştirin

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
menü gereçler networktan sw güncellemeye basın protokol ftp seçili olacak başlata basın ve yazılım insin bitince size flasha yazim mi diye soru soruyor evet deyip yüklenmesini bekleyin makina kapanıp açılacak ve trt hd de tr ses gelecek ben bu şekilde yaptım.uydudan güncellemedede dosya indikten sonra aynı soruyu soruyor evet demezseniz yazılım flasha yazılmadığından eski yazılım değişmiyor bu arada güncelleme modu kanal listesi görünüyor kumandadan ses açma tuşlarını kullanarak allcode seçili olması lazım

Son düzenleme:

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
v121 arkadaşımız dediği gibi ben tvden her görüntü ayarında denedim hepsinde tr ses var
1080i 1080p

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Next minix HD de ses sorunu var

Merhaba,

Next minix hd ve Philips 37pfl5405 kullanıyorum.
Cihazı bir haftadır kullanıyorum.

İnsan sesleri kalın ve boğuk çıkıyor. Gerçekten rahatsız edici. Televizyondan normalde mükemmel ses alıyoruz ama cihazı takınca sesten verim alamamaya başladık.

Ses ayarlarında ne yapmak lazım?
Bilgi verebilirseniz çok memnun olurum
Teşekkürler
Kolay gelsin

Son düzenleme:

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Pardon özür dilerim anlamadım.Sorunu tam olarak öğrenebilir miyim.Bende de var mı diye kontrol etmem için.Çünkü bende bazı kanallarda cızırtı var.O mu ses sorunu?

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Pardon özür dilerim anlamadım.Sorunu tam olarak öğrenebilir miyim.Bende de var mı diye kontrol etmem için.Çünkü bende bazı kanallarda cızırtı var.O mu ses sorunu?

Evet, hem cızırtı var hemde sesler boğuk ve kalın çıkıyor. Mesela kadın sesleri erkek sesini andırırcasına kalın çıkıyor. karasal anten takılıysa birebir karşılaştırdığınızda farkı anlayacaksınız. Ben ndün TV yi kapatıp açarak bir düre düzeldiğini farkettim. Sonra cihaz ve tv için bir açılış sırası belirlemeye çalıştım. Yani önce TV mi yoksa minix mi açılırsa sorunu aşabilirim diye ama nafile. Ne zaman yapacağı belli olmuyor. Bunu bir de sizler deneyin isterseniz.

Bu hafta da deneyeceğim ve sorun düzelmezse iade sürem dolmadan geri vereceğim medyamarkt'a.
Kolay gelsin

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
www.nextservis.com adresinde bulunan sadece ses şikayeti için verilen Next MinixHD_Test_06_01 YAZILIMI yükler misiniz.

Merhaba,

Dün akşam bazı ayarlar yaptığımda geçici olarak düzeldi.
Minix deki çözünürlüğü TV nin maksimum çözünürlüğü olan 1080P 60 şeklinde yaptığımda ses düzeldi.

Ancak Minix ve TV yi kapatıp açtığımda bu ayar aynı olduğu halde ses yine sorun yaratıyor. Tekrar 1080p 60 ve 50 arasında değiştirmek gerekiyor.

Kumandadaki format butonu çok saçma çalışıyor. Amacı nedir pek anlayamadım. Çünkü bastıkça 480P gibi formatlara da inebiliyor. Sizce yayına göre mi ayarlıyor bu buton?

Son olarak bu yeni yazılımı henüz denemedim ama tam olarak ne yapmaya çalışılıyor bu yazılımla? Çözünürlüğü otomatik olarak TV yada yayına uydurmaya çalışıyor olabilir mi?
Yada o format tuşuyla yapğtığım random değiştirmeyi mi yapıyor

Sonuç olarak bu yazılımı yüklemelimiyim? Yazılım diğer server vs güncellemeleri içeriyor mu? İçermiyorsa yeni yazılım geldiğinde bu yazılımın yapabilirse yaptığı düzeltmeler ne olacak? Yada test edip olumluysa mı eklenecek güncel yazılımlara?

Çok sordum kusura bakmayın. Yazılımcı olduğum için bütün detayları düşünmek zorunda kalıyorum.

Bu konularda bilgi iletrebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler
Kolay gelsin

Son düzenleme:

durmus.durmus

0
Üye
19 Tem 2012
4
0
1
Nextstar Minix HD Uydu Alıcısı (Ses Sorunu Hakkında)

Merhaba iyi günler

Minix HD uydu alıcısını 10 gün önce aldım.
1-) TRT HD, TRT1HD sesler gidip geliyor,
2-) TV ayarını 1080P_50 ile 1080P_60 getirdiğimde de diğer uydu kanallarındada aynı sorunu yaşıyorum,
3-) TV ayarını 1080i_50 getirdiğim ses sorunu olmuyor. tüm güncellemeleri yükledim fakat bir çözüm bulamadım yardımcı olmanız ricasıyla tşk. ederim.

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
malesef yine aynı hiçbi değişiklik olmadı...

Sayın Durmuş

Sizin TV Marka modeliniz nedir? Ses sorunu ile ilgili farklı TV modelleri için güncelleme yapıldı deniyor. Benimki Philips 37pfl5405. Farklı cihaz taktığımda sorun olmuyor.

Bu arada sorun çözülemezse ben minix'i verip o farklı modelden (Su****) almayı düşünüyorum.

Ayrıca, diğer ses sorunu yaşayanlar da TV modellerini belirtebilirler mi? Böylece daha kolay çözülebilir diye düşünüyorum.

Minix iyi gelişiyor ama mevcut sorunlar giderilemiyor gibi

Son düzenleme:

durmus.durmus

0
Üye
19 Tem 2012
4
0
1
Sayın Durmuş

Sizin TV Marka modeliniz nedir? Ses sorunu ile ilgili farklı TV modelleri için güncelleme yapıldı deniyor. Benimki Philips 37pfl5405. Farklı cihaz taktığımda sorun olmuyor.

Bu arada sorun çözülemezse ben minix'i verip o farklı modelden (Su****) almayı düşünüyorum.

Ayrıca, diğer ses sorunu yaşayanlar da TV modellerini belirtebilirler mi? Böylece daha kolay çözülebilir diye düşünüyorum.

Minix iyi gelişiyor ama mevcut sorunlar giderilemiyor gibi

philips 42pfl3527h/12