Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

NextStar YE5000 HD CX Altyazı ve kumanda problemi

karlux06

0
Üye
1 Nis 2015
17
1
3
Merhaba 1 yıl civari süredir cihazı kullanmaktayım.Usb bellek aracığıyla film,dizi izliyorum son zamanlarda altyazı seçeneğini kumanda ile aktif ettiğim zaman altyazı açık olmasına rağmen çıkmama başladı bu problemi uyduyu kapatıp açarak sorunu çözüyordum.Fakat 2 3 gündür artık altyazı seçeneğini kumanda yardımı ile açmama rağmen altyazı gelmemeye başladı.Bu problemi nasıl çözebileceğim konusunda yardımınızı diliyorum.
Kumanda problemi- 4 5 ay önce kadar kumandada favori tuşu ile başlayan sonra 3 tuşun hiç basmadığı problem yaşadım.1 haftalığına memlekete gidip geldikten sonra o tuşlar basmaya başladı pil zayıfladığında pili değiştirdiğimde tuşların yarsı basmamaya başladı tekrar eski pili takınca bu problem ortadan kalkıyor.Daha sonra mausenin pilini taktım sorunsuz kullanmaya başladım ama ne zaman yeni sıfır pil taksam kumandanın çoğu tusu basmıyor.Pil zayıflamaya başladı tekrar yeni kumanda almayı düşündüm internetteki satıcılara güvenmedim orjinal ile yan sanayi kumandayı aynı fiyata satıyorlar .Yeni kumanda alırsam bu sorunu yaşamıyacağımın garanti olmadıgını düşünerek vazgeçtim. Yeni kumanda alırsam bu sorun tekrar yaşanırmı veya bu sorunun bi çözümü varmıdır yardımlarınızı bekliyorum.