Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

İOS Remix OS Kurulumu ve Özellikleri

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
Remix OS ile ilgili merak edilen tüm sorunların cevaplarını bu içeriğimizde anlatıyoruz. Android tabanlı Remix OS kurulumu, özellikleri ve diğer detayları

remix-os-kurulumu-ve-ozellikleri.jpg

Android işletim sistemi deneyimini PC'de yaşamak isteyenler için geliştirilen Remix OS ile ilgili merak edilen bilgileri bu makalemizde anlatıyoruz. Remix OS nedir, nasıl kurulur ve diğer tüm soruların cevabını makalemizde bulacaksınız.
Remix OS Nedir?

Jide firması tarafından geliştirilen Remix OS, PC üzerinde Android tabanlı işletim sistemini kullanmak isteyenler için geliştirilmiş bir işletim sistemi. İçerisinde 2 milyondan fazla Android uygulamasını barındıran işletim sistemi sayesinde kullanıcılar tek bir tıkla bu uygulamaları PC'lerine indirebiliyor ve uygulamardan faydalanabiliyor.
remix-os-kurulumu-ve-ozellikleri-2.jpg

Uygulamalar arasında WhatsApp, Facebook Messenger gibi chat uygulamaları olduğu kadar Word, Excel gibi iş uygulamaları da bulunuyor.
Arayüzü ve tasarımı Windows ile Chrome OS'un karışımı şeklinde ifade edebileceğimiz işletim sistemi, oldukça kolay kullanılabilir bir yapıda karşımıza çıkıyor. Şu anda Android Marshmallow temelli olan OS, güncel 3.0 sürümüyle tamamen ücretsiz olarak kullanıma hazır durumda.
Remix OS Kurulumu

İşletim sistemini bilgisayarınıza kurmak üç adımda tamamlanıyor. Bunun için ilk olarak aşağıdaki bağlantıdan yükleme dosyasını bilgisayarınıza indirmelisiniz. İndirdiğiniz exe dosyasının kurulumunu tamamladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız Remix OS'in kullanıma hazır olması için yeterli.
Remix OS'i bilgisayarınızın ana işletim sistemi yapabileceğiniz gibiWindows'a ek olarak istediğiniz zaman kullanabileceğiniz ikinci bir işletim sistemi yapabilmek de mümkün.
Dilerseniz işletim sistemini minimum 8 GB'lık bir USB bellek ile kurmak da mümkün. Bunun için indirilen dosya içerisindeki .ISO dosyasını Remix OS Yükleme Aracını kullanarak USB belleğe atmanız ve bilgisayarınız yeniden başlattıktan sonra USB Bellek boot özelliği ile kurulumu yapmanız gerekiyor.
remix-os-kurulumu-ve-ozellikleri-3.png

Kurulumu tamamladıktan sonra hem Google Play Store'da yer alan birçok uygulamayı hem de oyunu masaüstü PC deneyimiyle kullanabiliyorsunuz. Bu noktada özellikle normalde dokunmatik ekranla oynanan oyunları klavye ve fare ile oynamak oldukça keyifli oluyor.
Son olarak Remix OS'in Bluestack gibi farklı Android emülatörlerine göre çok daha hızlı bir deneyim sunduğunu da hatırlatalım.
Remix OS 3.0 indir

Remix Mini Nedir?

Remix Mini, Jide firması tarafından geliştirilen ve içerisinde Remix OSişletim sisteminin yüklü olduğu bir Android PC. Adından da anlayabileceğiniz gibi ufacık bir tasarıma sahip bilgisayarın HDMI,Ethernet, microSD kart, ses ve iki adet USB 2.0 bağlantı noktası bulunuyor.

remix-os-kurulumu-ve-ozellikleri-4.png

Ethernet desteğinin yanı sıra Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 bağlantı seçeneklerini de sunan Remix Mini, 1.2 GHz saat hızında çalışan Allwinner işlemcisinden gücünü alıyor. Bilgisayarın 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama ile 2 GB RAM olmak ve 16 GB depolama sunan farklı varyasyonları bulunuyor.
Şu anda sadece 16 GB'lık Remix Mini satışta ve fiyatı 49 dolar.