Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Cool Serisi CCcam Bilgilerinin Girilmesi (Resimli Anlatım)

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Örnek Server adresimiz şu olsun ;

Kod:
C: cccam.dyndns.tv 8888 next11 next12

URL : cccam.dyndns.tv
Kullanıcı Adı : next11
Kullanıcı Şifresi : next12
Cccam Port : 8888

Örnek server adresimizi elle cihazınıza girmek için öncelikle ; Cihazımızın İnternet bağlantısını sağlıyoruz.(Ethernet bağlantısı yada sonraki yazılımlarda gelecek olan Wi-Fi bağlantısını kullanarak)

Menü - Gereçler - Yerel Network Ayarları(Ağ ayarları) bölümüne gidiyoruz.

znyGL4.jpg

oEydy9.jpg

Bu bölümde cihazımızın otomatik Ip adresi olması için DHCP Açık konumuna alıp kumandadan yeşil tuşa basıp cihazımızın IP almasını sağlıyoruz,uygulama kısmına gelip CCcam bölümünü seçiyoruz kumandadan kırmızı tuş ile düzenle bölümüne giriyoruz.

GPg4o7.jpg

Karşımıza çıkan bölümde server adresimizi giriyoruz,eğer port sayımız birden fazla ise server numarası yazan kısmı 2 ye alıp yine aynı bilgileri yazıp server portunu elimizde bulunan diğer portu yazarak bu işlemi gerçekleştiriyoruz. ve Oturumu aç bölümüne gelip bağlantımızı gerçekleştiriyoruz.

USB Bellek İle CCcam Ayarlarının Cihaza Yüklenmesi

CCcam bağlantımızı daha kolay bir şekilde de cihazımıza yüklemek için ''allshares.dat'' adlı dosyamızı kullanarak cihazınıza kolayca CCcam bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.

Öncelikle dosyayı indirip zipten çıkardıktan sonra dosyanın üzerine gelip sağ tıklayarak Not defteri şeklinde açıp server bilgilerinizi şu şekilde girebilirsiniz.

Kod:

Eğer bir kaç port numarası bulunan bir server kullanıyorsanız şu şekilde girebilirsiniz.

Kod:
C: cccam.dyndns.tv 8800 next11 next12

Bu şekilde dosyamızı girip server bilgilerimiz kaydettikten sonra dosya uzantısını bozmadan FAT32 olarak biçimlendirilmiş olan USB belleğimize dosyamızı gönderip cihazımıza USB belleğimizi takıyoruz.

Menü - Gereçler - USB'den Güncelleme bölümüne gidiyoruz.

R19n4j.jpg

Güncellemiş olduğumuz dosyamızı resimde gösterilen ayarlarda olduğu gibi yaparak başlat bölümüne tıklayarak server bilgilerimizi cihazımıza yüklemiş oluyoruz.

Pn6lJ9.jpg

İNDİR

Son düzenleme:

yakamoz-5050

0
Üye
29 Ocak 2012
15
0
1
Teşekkür ederim emeği geçenlere benimde bir kaç sorum olacak öncelikle bu cool cihazı aldım eve int alınca free server denemek istiyorum forumu 2 gündür geziyorum ama bilgilerim kopuk kopuk cihaza int bağlantısını gerçekleştirdim şimdi çanağı 13 e yeçevirsem denilen kanallar açarmı yoksa server bulup ayar yapıncamı girer diğer çanak 26 da bein leri açmadı cihazdaki bilgiler aktifmi canak çevirip denemek yeterlimi teşekkür ederim

erdinç

0
Üye
5 Mar 2013
2,086
3,514
113
Teşekkür ederim emeği geçenlere benimde bir kaç sorum olacak öncelikle bu cool cihazı aldım eve int alınca free server denemek istiyorum forumu 2 gündür geziyorum ama bilgilerim kopuk kopuk cihaza int bağlantısını gerçekleştirdim şimdi çanağı 13 e yeçevirsem denilen kanallar açarmı yoksa server bulup ayar yapıncamı girer diğer çanak 26 da bein leri açmadı cihazdaki bilgiler aktifmi canak çevirip denemek yeterlimi teşekkür ederim

bu bolumu inceleyin
http://www.next.web.tr/showthread.php/11667-Free-Share-Açma-İşlemi.html

yakamoz-5050

0
Üye
29 Ocak 2012
15
0
1
Teşekür ederim inceledim hepsini yaptım ve aynı o zaman iş çanak çevirmeye kaldı galiba bu arada 46 42 26 da deneme şansım yok galiba 26 daki beinleri çok istiyordum hayırlısı bu arada 26 e deki 12149 h 27500 tp den çok uğraşmama rağmen hiç sinyal almadım nedenki

erdinç

0
Üye
5 Mar 2013
2,086
3,514
113
Teşekür ederim inceledim hepsini yaptım ve aynı o zaman iş çanak çevirmeye kaldı galiba bu arada 46 42 26 da deneme şansım yok galiba 26 daki beinleri çok istiyordum hayırlısı bu arada 26 e deki 12149 h 27500 tp den çok uğraşmama rağmen hiç sinyal almadım nedenki

42.e için son yazılımı yuklu deyilse yükleyin
http://www.next.web.tr/showthread.php/12191-Next-Minix-HD-Cool-16-11-2016-Tarihli-Yazılımı.html

http://www.next.web.tr/showthread.p...mi-Kullanıp-EMU-ile-İzlenebilen-Kanallar.html

yakamoz-5050

0
Üye
29 Ocak 2012
15
0
1
Teşekür ederim erdinç bey evet 42 tandberkden faydalanıyorum ben freeserver deneyeceğim meraklandım doğrusu yolun başındayım 6 yıldır next kullanıcısıyım ve meraklısıyım