Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Tandberg 5 Kişilik Test.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sonmez30

0
Üye
1 May 2015
21
0
1
Merhaba arkadaşlar

Tadenberg sistemi için ilk mesaj atan 5 arkadaşa 1 günlük test
Bu işler hobi ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Paylaşımlarınız ve araştırmacı yönleriniz için teşekkürler ve emeğinize sağlık.
Not Dilerseniz cardsharing bölümünden bilgi paylaşımlarınız ve tecrübelerinizi aktarabilirsiniz .

( @sonmez30 minixhd (pempe mavi black 18500 serileri cline dizin şekli C: nextwebtr 3333 nextsonmez30 adres port k.adı şifre gibidir bilginize)

Sevgi Saygıyla

Son düzenleme:

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,562
57,601
113
izmir çamdibi
bilgi paylaşılınca değerlidir ve güzeldir sevdiğim bir ata sözü var birine balık vermektense balık tutmayı öğret
balık verirsen bir gün karnını doyurur öğretirsen her gün karnını doyurur arkadaş bigilerini paylaşırsa diher arkadaşlarımız tutuğu balıkları yer

sonmez30

0
Üye
1 May 2015
21
0
1
Değerli arkadaşlar Next amigo gibi Cccamı destekleyen cihazlarda yazılım çıkıncaya şimdilik bu yöntemle izlenebilir.
Bu kanalları izlemenin iki yolu var:
1. Birinci yol kanalları açan cccam paylaşımını bir arkadaşdan alarak
2. yol iki cihazınızdan birisi Linux tabanlı ve bu cihazlarda oscam çalışacak aynı zamanda server olarak da dağıdacak olmalı. Birinci cihaz oscamla server verecek ve ondan aldığımız cleini next amigo gibi cihazlara kaydederek izleyeceğiz.
3.Yol ubuntu (Linux işletim sistemi) pc ye oscam server kurup keyleri ordan almak.
bu konular uzun olduğu için zamanım yok ayrıntılı yazamıyorum kusura bakmayınız arkadaşlar.Nette bu konularda dökümanlar var.
kolay gelsin.

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,562
57,601
113
izmir çamdibi
zamanın olursa resimli ve detalı anlatabilirsen örneğin OSCamı ne ile açıyorsun tandberg keyi eklemeyi anlatırsan arkadaşlar faydalanır
nete biraz araştırdım sistem modem ile içeri ve dışarı olarak ikiye ayrılıyor siz bir günlük test verdiğinizden dışarıyı kapatınca izlenmiyor

Son düzenleme:

che1917

0
Üye
15 Ağu 2016
23
0
1
Bilgi paylaşıldıkça güzeldir de...

Tandberg'e "Tadenberg" diyebildiğinize göre, neyi paylaştığınızı aslında kendiniz bile bilmiyorsunuz.

Tantbirk diyeni de gördük gerçi. Herkes uyduruyor :)

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Şunu diyebiliriz o zaman ! anlatılanlar ışığında uydu alıcımızda Tandberg emu şifreleme sistemi yok ise ;

1- ya açık kaynak kodlu sanal server kuracağız(windowsda bu sistem için farklı programlar var) seyredeceğimiz sürece pc açık kalacak .
2-serverı kurulu olanlara muhtaç olacağız !
Aksini iddia eden varsa buyursun yazsın .Ortaya pasta koyup hadi yiyelimden ileri gidilebiliyorsa herkes tüm forum pasta yapmayı öğrenecek durumda değil öğrenmek istesekte bize ek yazılım ve programlar gerekli Windows ta kaldıkı birazımız mobilden girerken birazımız komşunun wifisinden yararlanırken birazımız masa üstünde bilgisayarım ikonunu bulamazken birazımız zipden program açamaz iken Biraz gerçekçi olalım gerçekçi paylaşalım Unutmayalımki Tabiatta Vardan Yok Olmaz Yoktan var Olmaz .

Sevgiyle kalın.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Bir ara globo tv yi açmıştık amigo ile izlemiştik mantık aynı keyleri temin edip programa göstermek cccam satırınızı oluşturduktan sonra cihazınıza girip pc deki vplug a bağlantıyı gerçekleştirmek gerisi çay keyfi :cay:
vplug ile size nasıl yapılacağını anlatan resimli ama ingilizce anlatım buldum türkçeye çevirip inceleyin aslında resimlerdende anlaşılıyor kurcalayın bakalım yapabilen olacakmı

How to use vPlug Server.

1. Find what is your PC IP address via cmd "ipconfig"

2. We have to add "Softcam.Key" to root folder where we have vPlug Server. Due to we added Softcam.Key to root folder, vPlug Server will read keys automatically from Softcam.Key and not from v_keys.db.
tandberg keylerinizi softcam dosyasına girin
1.jpg

3. Of course we must add "Tandberg.mdl" to "vModules" folder for decoding Tandberg channels.

2.jpg

4. Run vPlug Server and click to "vPlug Server Options" and edit IP address of "CCCam Server IP". You can leave "CCcam Server Port" as it is (12000). Now you can click to "CCCam Server active" and click to "Save"
programı çalıştırın "vPlug Server Options" tıklayıp açılan pencerede "CCCam Server active" çentikleyip aktif yapın "CCCam Server IP" buraya vplug çalıştırılan pc nizin ip adresini girin "CCcam Server Port" burası olduğu gibi kalabilir yada değiştirebilirsiniz save deyip kapatın
edit user tıklayın ve add user tıklayıp kullanıcı adını belirleyin mesela kadir yaptık ok leyin pas kısmı kendi oluşur ama siz değiştirin onuda kadir1 yaptık save dedik kapattık
şimdi cccam satırımız şöyle oldu 192.168.1.??? 1200 kadir kadir bunu cihazınızın cccam bölümüne giriyorsunuz

3.jpg
4.jpg

5. Now we have running CCCam Server, but we have to add some keys to vPlug Server. So, if you want to use it for Tandberg, you have to add a new card with CAID 1010, so click to "Edit CARD(s)" and later click to "Add card" and set card name ("Tandberg" for example).
edit cart tıklayıp add card tıklayıp tandberg girip ok liyoruz geri kalan caıd kısmı 1010 girin save deyip kapatın
5.jpg
6.jpg
7.jpg

6. Now we must fill in some informations:
- Card CAID: 1010
- ProviderID(s): 000000
- Comment: (only if you want.. You can fill in "Tandberg" again. It's just only for information)
At the end don't forget to click to "Save"

8.jpg

7. If we already have Tandberg keys (classic key format "T 2705 01 xxxxxxxxxxxxxx00") in Softcam.Key, we can just connect receiver to vPlug Server. Just add cline to your favorite emulator (I preffer mgcamd).

8. If we will use mgcamd, we have to add cline to "cccamd.list" and set correct value in "mg_cfg"

cccamd.list:
Code:

Kod:
C: ip_pc_address 12000 user1 pass1 #(user1 and pass1 are default values. You can change it too, but you can leave it as it is...)

mg_cfg: you have to set mgcamd to reading from cccam, so set "G: { 33 }" for best config.
Code:

Kod:
# network mode, use summ for several clients
#    00 no network (default)
#    01 newcamd netclient
#    02 radegast netclient
#    04 camd3 netclient
#    08 gbox netclient
#    32 cccam netclient
#    33 cccam newcamd netclient
G: { 33 }

9. Now you can just run mgcamd and tune Tandberg channel and it should decoding Tandberg channels. Due to all Tandberg's feeds are off we can't test it but if you do all stepts correctly, you can just wait for Tandberg feeds.

9.jpg

eğer herşeyi doğru yaptıysanız vplug ile bağlantı sağlanıp cihazınızda kanal açılacaktır
unutmadan güvenlik duvarınız izin vermeyebilir virüs programı falan izin verdirip bağlantı sağlayın engelleme yapıyor haberiniz olsun niye bağlanamadım diye keyfiniz kaçmasın
amigoda protocollerin tümü çalıştığından çakışma yapıyor (son yazılım yüklü çıkacak yazılımla düzeltilir umarım ) reset atıyor cihaz bağlandığı zaman eski yazılıma dönüş gerekiyor o yüzden denemeyi bıraktım
machina3d ile denedim gerçi açıyor destekliyor ama denemek için tüm freeshared falan hepsini kapattım bağlantı yapıp kanalları açtım vplug kapatınca şifreye geçiyor açınca çalışıyor alta resim ekliyorum

[url=http://hizliresim.com/ZYR2yV][/URL]

Ekli dosyalar

• vPlug_Server_v1.0.2.21.rar
    2.9 MB · Görüntüleme: 188
Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim teşekkür benimde burda yazdığım ızdırabım bu yönde bunları seyretmek için serverı bilgisayarda kurmak gerek ve pc açık olduğu sürece izliyebiliyoruz burda hemfikirim.
şimdi bu işten anlayan arkadaşlara bir sorum olacak biz bu serverı yapılandırıp sanal olarak her iş bittiğinde İnternet üzerinde bir blog açtık dolayısıyla bu blog veya alana yüklenebilirmi yüklenebilirse o server ıpsi üzerinden (internet tv internet radyo gibi flatcast )tüm üyelere paylaşılabilirmi .Bireysellikten çıkıp geniş anlamda düşünüyorum.bilmem anlatabildim mi ?

Not:eek:labilir ise bizim cihazlarda home share özelliği var o kısım aktif edilince karşı bilgisayar ıpsi giriliyor kafamda işte tamda burası ozaman bu forumda olanlar bu kısma o ıp girer home shareyide açar izleyebilir düşüncem ızdırabım bu.))

Son düzenleme:

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Denedim ama yapamadım konuyla ilgili birde video buldum yapabilen olursa Türkçeye çevirelim.

[video=youtube;v9ecKH58aXk]https://www.youtube.com/watch?v=v9ecKH58aXk[/video]

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
resimli anlatıma açıklama ekledim

dostun gazına geldim

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...