Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next amigo plus arayüze bağlanma kanal listesi yükleme

Tekno_Manya

0
Üye
24 Eyl 2016
18
1
3
Amigo plus cihazımıza enigma2 cihazlarda olduğu gibi cihaz arayüzüne girip kanal listesi atabiliyormuyuz konuları tarattım lakin böyle bir şey göremedim

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
İlk çıktığı günden beri Amigo Plus kullanıyorum. Mobil uygulamaları,DLNA vb uygulamarı sorunsuz çalışırken bir türlü web arayüzüne bağlanamadım. Firma ile de konuştum. Döneceklerini söylediler ama herhangi bir dönüş yok. Zaten oldukça profesyonel ithal edilmiş bir ürün. Hatta Next serisi içinde en profesyonel ithal ürün bu. O kadar ithal ki firma yetkilileri dâhi web arayüzüne nasıl bağlanılacağı konusunda bir bilgiye sahip değiller.

Birçok hatalar mevcut. Türkçeleştirmeyi bile zar zor yaptırdım. Aylardır yazıyorum, çocuk kilidi 1111-2222-vb kombinasyonun dışında çalışmıyor. Kullanıcı ataması yapamıyorsun yani. Bu da dahil birçok hataları tek tek, liste liste, numara numara, bölüm bölüm, satır satır sıraladım. Hava durumunu bile artık gına gelecek derecede mesajlarımdan sonra düzeltme işine girdiler. O da sadece 3 ilimiz. Diğer illerimiz yok. Vatan topraklarında değil çünkü. Komikler yani. Verdikleri cevap tek satırlık. İşlemci firması yazılım çıkarıyor, biz değil :D

Sırf buralarda Karbon usta, Cafi usta, A.Kadir usta gibi güzel insanların hatrına duruyorum. Onların hatrına Next'den vazgeçemiyorum.

Son düzenleme:

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,731
93
France
Amigo Plus IPTV yuklu olmasi internet hiziniza paralel benim gibi avrupada yasayanlara bulundugu ulke kanallarini hic canak anten gerektirmeden TV izleye bilme firsati taniyor, tabiki belli bir sure sonra gunu bitince zahmetli islemler gerekecek, sezgin 2 arkadasimizin dedigi gibi urunun hatali oldugu sistem ozellikleride mevcut bunlari gerekli merciye mesaj seklinde bende gonderdim cevap gelsede bana cevap degil yazilim gerekli iste o nedenle yeni yazilim degilde, yeni cihazlar cikartmalari benim isime gelmiyor. ( evet kimse next firmasina gobek bagiyla bagli degil, dolayisiyla firma gerekli yorumlari mutlaka takip ediyor ve o istikametde musterilerinin sikayetlerini ve onerilerini dikkate alip gerekeni yapacaktir ve yapmalidir).

Tekno_Manya

0
Üye
24 Eyl 2016
18
1
3
Kumanda ile oynarken yanlış bir işlem yaptım kanallar A-Zsıralamasına döndü bu cihazda kanal düzenlemek zor kanaları +10 -10 atlamada yapmıyor

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,731
93
France
Kumanda ile oynarken yanlış bir işlem yaptım kanallar A-Zsıralamasına döndü bu cihazda kanal düzenlemek zor kanaları +10 -10 atlamada yapmıyor
Kanal siralamak cok kolay menu dugmesine basiyorsunuz TV yada radyo siralamasi
Kirmizi / Kilit
Yesil / Sil
Sari / Tasima
Mavi / Yeniden isim verme
altta goreceksiniz rekler sizi yonlendiriyor, hatta toplu tasima yada tek tek tasima yada silme yapabiliyorsunuz.
Gelelim +10 yada - 10 islemine MENU dugmesinin hemen altinda
PAGE+
PAGE- dugmesine basarak yapiyorsunuz kolay gelsin.

Cihazin bu esnada sag ekranda izlediginiz kanalin sesinin ve goruntusunun arada bir donmasi olayi ile karsilasacaksiniz iste buda cihazin hic sevmedigim bir ozelligi, umarim sizin cihazda yoktur.

Son düzenleme:

Tekno_Manya

0
Üye
24 Eyl 2016
18
1
3
Kanal siralamak cok kolay menu dugmesine basiyorsunuz TV yada radyo siralamasi
Kirmizi / Kilit
Yesil / Sil
Sari / Tasima
Mavi / Yeniden isim verme
altta goreceksiniz rekler sizi yonlendiriyor, hatta toplu tasima yada tek tek tasima yada silme yapabiliyorsunuz.
Gelelim +10 yada - 10 islemine MENU dugmesinin hemen altinda
PAGE+
PAGE- dugmesine basarak yapiyorsunuz kolay gelsin.

Cihazin bu esnada sag ekranda izlediginiz kanalin sesinin ve goruntusunun arada bir donmasi olayi ile karsilasacaksiniz iste buda cihazin hic sevmedigim bir ozelligi, umarim sizin cihazda yoktur.
Keşke enigma cihaz gibi direkt pc üzerinden düzenlesek keşke

komando38

0
Üye
8 May 2016
92
33
18
Kayseri
Dayzeg 1.0 kapalı seçeneği olmadığı için dayzeg 1.01 çakışıyor 6.7.8.9 uydu ları aktif edemiyorum birde tv kontrol tuşları cihaz la ses artı veya ekşi yaparken çakışıyor kanal listesi gelip gidiyor

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,731
93
France
Next Minix HD Amigo Plus Uydu cihazinda kanallarinizi istediginiz gibi siraladikdan sonra kanallarinizin herhangi bir nedenle Fabrika ayarlarina donme yada yazilim vs sebebiyle tekrar ayni sekilde siralamak istiyor isenizKanal yedekleme islemi yapiniz.
USB cihaza takiniz
Menu, Ayarlar, Guncelleme, Kanal Listesi Yukle bu ozellikleri sirasiyla takip ettikden sonra
USB goruldugunde sag alt kosede Mavi buton ile sizi kanal siralamasi yedegi almaniz yonunde yonlendiriyor, Kumandanin MAVI dugmesine basiyoruz karsiniza kaydediliyor yazisi cikacak, islem 1 dakika sonra bittiginde ise
DB_11-03-03-12.SERVICE ( her cihazda ayni isimde cikmaya bilir) seklinde kucuk bir program USB nize yuklenmis olacak, gerekiyor ise harddiskinize yedegini koyabilirsiniz. Kanal yukleme islemi lazim oldugunda usbden bu programi ayni sekilde tikladiginizda 1 dakikada butun kanallarinizi eskisi gibi bulacaksiniz, TP listeside sanirim buna gore uyumlu. Cihazi ufak ufak cozuyorum.
Kolay gelsin keyifli seyirler.