Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix İnternet Machina FREE SHARE (ÜCRETSİZ SERVER) Aktif etme

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
Next 2000 HD Minix İnternet Machina FREE SHARE (ÜCRETSİZ SERVER) Aktif etme

Uydu alıcınızda cihazınızı aşağıdaki işlemleri yaparak aktif ettiğinizde kullanabileceğiz şifreli kanalların çözülmesine yarayan Free Share ücretsiz server özelliği bulunmaktadır..
Bu işlemleri yaptığınız anda 1 YILLIK server aktif olmuş olur.. bir yıl sonunda kapanır.!!

Türksat hariç yabancı uydulardaki HotBirt Astra vb ..bir çok içerikteki kanalı bu sayede izlemenize olanak sağlar, uygulamayı kullanabilmeniz için cihazınıza İNTERNET bağlantısını sağlamış olmanız gerekmektedir.

Server ile açılabilen kanallar değişiklik gösterebilmektedir, cihazı aktif attiğinizde genelde açılan kanallar, kanal listesinde SARI renklendirilmiş olarak karşınıza çıkacaktır.

FREE SHARE AKTİF ETME

Kumandadan MENÜ tuşuna basarak - GİRİŞLER - ŞİFRELİ YAYIN AYARLARI bölümüne girilir.

RQApL6.jpg

Bu bölümde iken İNTERNET PAYLAŞIM YOLU kısmı FREE yapılarak KIRMIZI TUŞ ile kaydedilir.

pEANqm.jpg

Bu işlemleri yaptığınızda alt kısımda server bitiş tarihi Expire Date olarak gösterilen kısımda yer alacaktır.

kEQ83A.jpg

NkX265.jpg

aXvNJ5.jpg

HotBird, Astra vb uydularda bir çok şifreli kanalı bu sayede izleyebilirsiniz.. Bölgesel internet farklılıkları, anlık yoğunluklar, kart güncellemeleri, sistem değişikleri vb.. konular nedeniyle kanallarda değişimler olabilir. bu uygulama Satıcı firmanın desteği kapsamında değildir, belirli bir süreliğine ücretsiz kullanacağınız bonus bir uygulamadır.

İyi Seyirler.​

Ekli dosyalar

• cap00036.jpg
    cap00036.jpg
    86.8 KB · Görüntüleme: 107
  • cap00038.jpg
    cap00038.jpg
    74.7 KB · Görüntüleme: 108
  • cap00074.jpg
    cap00074.jpg
    91.2 KB · Görüntüleme: 112
  • cap00075.jpg
    cap00075.jpg
    80.5 KB · Görüntüleme: 91
  • cap00076.jpg
    cap00076.jpg
    71.2 KB · Görüntüleme: 75

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Yahü cihazı alıp kullandınız da süresi kaldı ha. 1 yıl olsa ne 350 yıl olsa ne? Her aklı başında Next kullancısı bilir ki, bir güncelleme ile süre uzatılır. Bırakın tek sorununuz serverin süresi olsun arkadaş. Hele bi alıp o süreyi bitir de, sonrası kolay.

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
Cihaz seri nolar Iks servera sisteme yeniden yükleniyor biraz zaman alacak sistemin aktif olması olunca burdan bilgi vereceğim..

msonmez16

0
Üye
14 Haz 2015
184
88
28
BURSA
cihazı bugün aldım av cıkışına uygun tüplü tv ye scart lı bağladım ses var görüntü alamadım başka av cıkışlı cihaza aynı kaployla bağladım ses görüntü aldım 2000 machina minix görüntü yok.bir bilene soralım bakalım cihazda av cıkışı calışıyormu...

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
cihazı bugün aldım av cıkışına uygun tüplü tv ye scart lı bağladım ses var görüntü alamadım başka av cıkışlı cihaza aynı kaployla bağladım ses görüntü aldım 2000 machina minix görüntü yok.bir bilene soralım bakalım cihazda av cıkışı calışıyormu...

Evet çalışıyor bende ses için taktım

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113

Tos kabloların yerini değiştirin bazen kablolarda ters bağlantı sorunları olabiliyor, sarı yerine beyaz yada kırmız kablo görüntü aktarabiliyor. Birde görüntü çözünürlüğünü 576/480p olarak ayarlayın scarttan görüntü alacaksanız.

yilmaz43

0
Üye
9 Şub 2012
56
42
18
68
Tavşanlı -Kütahya
Next Machina 2000'de TP silme/TP ekleme özelliği var mı? Varsa nasıl TP silinir? Hotbirdde sky italya TP lerini ban daha önceki mavi/pembe de silmiştim. İyi çalışmalar..

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Next Machina 2000'de TP silme/TP ekleme özelliği var mı? Varsa nasıl TP silinir? Hotbirdde sky italya TP lerini ban daha önceki mavi/pembe de silmiştim. İyi çalışmalar..

Evet var ,uydu kanal tarama + manuel tarama +tp düzeni (sarı tuş)

msonmez16

0
Üye
14 Haz 2015
184
88
28
BURSA
Kabon hocam bendeki kablo av girişi tek uclu tüplü tv girişi scart uclu 576/480 yapdım görüntü yok kutu icerisinden av kablosu cıkmadı next bayisine anlattım bu kabloyu verdi olmazsa tek giriş üc cıkışlı av kablosunu yeniden alacaz yinede teşekkür ederim...

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Arıyorum arıyorum bir türlü sistemi yedek alma menüsünü bulamadım.Machina 3d çift tünerlide USB den yapıyorduk...İnternet machınanın usb bölümünde yedek alma mavi tuş şimdilik yok ben göremedim.

Son düzenleme:

muratt

0
Üye
21 Ağu 2012
58
3
8
Karbon arkadaşım,
İnternet bağlantısını yapıyorum ama ne youtube, ne IPTV, ne de kütüphanedeki videoların hiç biri çıkmıyor. İnternet kablosunu bile değiştirdim yine çıkmıyor.
İnternet bağlantısı ile ilgili fotoğraflı bir bilgi var mı, yada sırası ile tek tek anlatan bir mesaj veya yazı var mı? Yardımcı olabilirmisin?

muratt

0
Üye
21 Ağu 2012
58
3
8
Karbon arkadaşım,
İnternet bağlantısını yapıyorum ama ne youtube, ne IPTV, ne de kütüphanedeki videoların hiç biri çıkmıyor. İnternet kablosunu bile değiştirdim yine çıkmıyor.
İnternet bağlantısı ile ilgili fotoğraflı bir bilgi var mı, yada sırası ile tek tek anlatan bir mesaj veya yazı var mı? Yardımcı olabilirmisin?

Sorunumu çözdüm nihayet.
İnternet bağlantı ayarlarından, IP Türü, DHCP yaptıktan sonra, IP adresi ve diğerlerini girdikten sonra, Bağlan tıklıyoruz, denemek için ping test ediyoruz ve işlem bitiyor.
Ben bu şekilde çözdüm, benim gibi ilk etapta çözemeyenler için belki faydası olur diye yazdım.