Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix İnternet Machina FREE SHARE (ÜCRETSİZ SERVER) Aktif etme

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
paylaşım yolu ıks zaten ama üyelik filan kapsamında acılan bi kanal yok hepsi kapalı

Açılan kanal yok derken kastınız Turksat platform kanalları ise imkanı yok.Paylaşımla açık denilen hotbırt Astra Thor Astra (eski sirius) gibi popüler uydulara bakan anteniniz var ise ayrıca cihazı internete bağladıysanız (kablolu/kablosuz) açılabilen şifreli kanalların şifrelerini çözer ayrıca emu sayesinde (biss power vu vb ) açtıkları vardır . şifreli yayın ayarlarından alt alta olan seçeneklerin hepsi Açık olması gerekli ayrıca menü güncellemeler internetden güncelleme Key1 key2 güncellemenizde softcam yür açılanlarda etkili olur .

scoopos

0
Üye
30 Ocak 2017
1
0
1
benimki de bitmiş. üstelik hotbird kullanalı çok zaman olmadı. cccam olayını da bilmiyorum. sanırım cccam deneyecem. bu mudur çözüm?

ıskarmoz

0
Üye
6 Haz 2018
7
0
1
paylaşım yolu ıks zaten ama üyelik filan kapsamında acılan bi kanal yok hepsi kapalı

benim cıhazımda yeni free share aktif hotbrid çanak yansıma %90 bazı spor kanaları,belgesel kanalları açabiliyor,hepsini degil,yetişkın kanalları açmıyor açılanlar ise 15 saniye sonra şifreli ibaresi ile kapanıyor ,bazan donuyor açılmıyor standartı bumu bilmiyorum .cccamı alınmasımı gerekiyor.yoksa yanlış birşeymi var .

halil.3737

0
Üye
7 May 2013
405
384
63
mersin
Arkadaslar hotbird deki AB sat acilmiyor buna bir cozum bulunacakmi.veya yazilimmi gelir bilmiyorumm bilgisi olana varmi?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
benim cıhazımda yeni free share aktif hotbrid çanak yansıma %90 bazı spor kanaları,belgesel kanalları açabiliyor,hepsini degil,yetişkın kanalları açmıyor açılanlar ise 15 saniye sonra şifreli ibaresi ile kapanıyor ,bazan donuyor açılmıyor standartı bumu bilmiyorum .cccamı alınmasımı gerekiyor.yoksa yanlış birşeymi var .

1.İnternet bağlantınızı WİFİ ilemi yapıyorsunuz.?
2.Cihaza sonradan girili DNS varmı.?
3.İnternet koruma mevcutmu.?

Arkadaslar hotbird deki AB sat acilmiyor buna bir cozum bulunacakmi.veya yazilimmi gelir bilmiyorumm bilgisi olana varmi?

Sadece bizim cihazlarda değil artık neredeyse izlenemez hale geldi gibi durum bilahare tarafımca bildirilmiştir.! Ama gelirmi gelmezmi işte orası bir muamma artık bekleyip göreceğiz...

ıskarmoz

0
Üye
6 Haz 2018
7
0
1
soradan gilen DNS yok.internet koruyucu yok .IP için WİFİ kullanıyorum.ilginiz için teşekkür ederim

ıskarmoz

0
Üye
6 Haz 2018
7
0
1
Evet sorun WİFİ ile ilgili olabilir sevgili kardeşim yani kopmaların nedeni maalesef wifi de pek sağlıklı bir bağlantı kurulması zaman zaman sıkıntı yaratmaktadır...

haydar bey.yazdıklarınızın hepsini denedim ama olmadı hiç birinde başarılı olamadım.kanallar açılmıyor.size bilgi vermek istedim.iyi günler dilerim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
haydar bey.yazdıklarınızın hepsini denedim ama olmadı hiç birinde başarılı olamadım.kanallar açılmıyor.size bilgi vermek istedim.iyi günler dilerim.

Sevgili kardeşim sizin sisteminizde acaba kaç tane çanak var bana bu konularda bilgi verebilirseniz size çok daha hızlı yardımcı olabilirim...

ıskarmoz

0
Üye
6 Haz 2018
7
0
1
Sevgili kardeşim sizin sisteminizde acaba kaç tane çanak var bana bu konularda bilgi verebilirseniz size çok daha hızlı yardımcı olabilirim...

2 adet çanak mevcut. 1.cisi turksat 2.cisi iki elenbili biri hotbrid %90 sarı bar 70 digeri astra %93 sarı bar 72 gösteriyor .şifresiz kanallar mükkemmel çözürlükte,burası ant/kaş dağ eteginde bir köy,(süpertenis) tenis kanalı, her ricever alamaz ,sorunsuz seyrediyorum.dün gecede VOD kanallarını 590 sinema kanalını kaldırdılar.uyduruk üçbeş türkçe arapça farsca kanal kaldı.belki güncelleme yapıyorlardır.eger kaldırırlarsa çok ayıp olur.kumandada bile kırmızı VOD tuşu var

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
2 adet çanak mevcut. 1.cisi turksat 2.cisi iki elenbili biri hotbrid %90 sarı bar 70 digeri astra %93 sarı bar 72 gösteriyor .şifresiz kanallar mükkemmel çözürlükte,burası ant/kaş dağ eteginde bir köy,(süpertenis) tenis kanalı, her ricever alamaz ,sorunsuz seyrediyorum.dün gecede VOD kanallarını 590 sinema kanalını kaldırdılar.uyduruk üçbeş türkçe arapça farsca kanal kaldı.belki güncelleme yapıyorlardır.eger kaldırırlarsa çok ayıp olur.kumandada bile kırmızı VOD tuşu var

Sevgili kardeşim anladığım kadarı sizde 2 çanak var ama HOTBİRD uydusunda aparat var ve siz o sayede 3 uydu izliyorsunuz.! Şimdi bu durumda çanak sisteminize göre cihazın dayzek swiç ayarlarını yapılandırdınızmı.? Maalesef cihaz alınca getirip takınca hemen çalışacak diye bir şey yoktur bazı ayarların kullanıcı tarafından yapılması gerekmektedir.Örn:UYDU SEÇİMLERİ menüsünde DISECSWİÇ 1.0-1.1 menüsünde DISECSWİÇ 1.0 Türksat için A seçip KIRMIZI tuşla kaydedeceksiniz. Hotbird için B seçip KIRMIZI tuşla kaydedeceksiniz.! Haa belkide sizde bu girişler daha farklı olabilir ben orasını bilemem burada sizin bilginiz devreye girecektir.Şunuda hiç bir zaman unutmayınız hiç bir cihazın çalışma mantığı birbirini tutmaz,gelelim VOD olayına zaman zaman güncellemeler olmaktadır bendede gitmiş durumda.Belkide GÜNCELLEME yapılıyor olabilir bazen sabırlı olmakta fayda vardır...

ıskarmoz

0
Üye
6 Haz 2018
7
0
1
Sevgili kardeşim anladığım kadarı sizde 2 çanak var ama HOTBİRD uydusunda aparat var ve siz o sayede 3 uydu izliyorsunuz.! Şimdi bu durumda çanak sisteminize göre cihazın dayzek swiç ayarlarını yapılandırdınızmı.? Maalesef cihaz alınca getirip takınca hemen çalışacak diye bir şey yoktur bazı ayarların kullanıcı tarafından yapılması gerekmektedir.Örn:UYDU SEÇİMLERİ menüsünde DISECSWİÇ 1.0-1.1 menüsünde DISECSWİÇ 1.0 Türksat için A seçip KIRMIZI tuşla kaydedeceksiniz. Hotbird için B seçip KIRMIZI tuşla kaydedeceksiniz.! Haa belkide sizde bu girişler daha farklı olabilir ben orasını bilemem burada sizin bilginiz devreye girecektir.Şunuda hiç bir zaman unutmayınız hiç bir cihazın çalışma mantığı birbirini tutmaz,gelelim VOD olayına zaman zaman güncellemeler olmaktadır bendede gitmiş durumda.Belkide GÜNCELLEME yapılıyor olabilir bazen sabırlı olmakta fayda vardır...

sizi anlıyorum .iyi niyetinizle bizlere yardımcı olmaya çalışıyorsunuz.tabiki dısecsswic ayarlarını 1.0-1.1 A kırmızı tuşla kayıt fan hepsini yaptım.ama uydu kanallarıda altyapılarını güncelliyor degiştiriyor, A tipik yazılımlara mani olmak için .olumsuzlukların sebebi bunlar olabilir. cccam yazılımları ile belki çözülür,bu konuda fazla birbilgim yok.düşündüklerimi yazdım.VOD olayınıda bekleyecegiz .iyi günler

ıskarmoz

0
Üye
6 Haz 2018
7
0
1
haydar bey size birkaç defa olumsuzluklar yaşadığımı yazdım.sizde vakıt ayırıp cevap yazdınız,sagolun. cıhazda teknik bir sorun yaşadıgımı fark ettim.ikigün önce next merkezle konuştum.mekez cıhazı incelemek test etmek üzere istedi ,gönderdim.herhalde detaylı bir incelemeden geçirip bilgi verecekler.17 yıldır next kullanıyorum,halen çok eski, çalışabilen eski model çıhazlarım var. next herzaman bu kanulara ciddi yaklaşan bir kuruluş, bu konuyuda kısa sürede çözeceklerine inanıyorum.

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Arkadaslar ben 1 yil once next minix internet machina aldim ve freeshare ile polsat kanallarini izliyordum. Daha sonra freeshare bitti ve bende forumdan 1 yillik satin aldim. 3 haftadir polsat sport fight ve diger kanallar i izleyemiyorim 10 saniye aciliyor sonra 1 dk dan fazla sifreye giriyor. Nede boyle oldu acaba

Bukır 61

0
Üye
31 Ocak 2017
208
214
43
karadenız
iks son kullanim tarihim 04 07 2018 su anda iks aktif degil acaba iks uyeli uzatmasi olacakmi? @haydar ve @karbon ustam yardimci olurmusunuz?..

Mutlu34

0
Üye
16 Eki 2016
32
42
18
Free share ile açılan kanallar stabil değil donmalar sizde de öyle mi Polonya kanalları vs...