Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 10000 UHD Android Hibrit 4K Kullanıcıları

itfaiyeci66

0
Üye
21 Eyl 2016
2
0
1
zonguldak
Bende Next 1000 4k internetten aldım ..ama hdmı den tv ye görüntü vermedi teknik desteği aradım cihazın servise göndermemi istediler şimdi yeni aldığım cihazazın serviste sıra gelip, arızasının yapılmasını bekliyorum...bi daha cihaz alırken bir kere daha düşünecem..

Soc-DooM

0
Üye
11 Kas 2016
9
0
1
Mersin
teknoloji manyagi olarak bende bugun aldim hocam ekleyeblirsiniz, next pandorayi ilk ciktigi zamanlar almistim 450 tlye biraz yavasti pandora onuda sattim gerci:) ilk izlenimim iyi yonde hizli geldi makine bana gecisler flan gayet iyi akici , icinde vod ip tv flan yuklu geliyor tikliyorsunuz 2saniye sonra yuklendi diyor yani icinde bi kac uygulama daha vardi

tv sony 46 ekran 3D LED TV + ama tv ye uyarliyamadik? 2tane kumanda var biliyorsunuz klavyeli olanda ses acip kapaninca uydu alicinin kendi sesi kapaniyor diger kumanda dan tvnin sesini acip kapatamiyoruz basiyoruz ama olmuyor...

vol + ve vol - tuslarina basili tutuyoruz olmuyor..

edit: kumandanin pili yokmus :D yaptik oldu ayarlarda usb bellegi ekleyin diye biyer var onu anlamadim ne ise yariyor?

Son düzenleme:

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
Aranıza bende katıldım ,Next leri 3 ledim, Next 10000 4K , Next Machina 3D, Next 2000 X CI Plus.Next 4K güzel cihaz ama Benim Favorim MACHİNA .

Son düzenleme:

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
Arkadaşlar Astra 19 da 10 adet 4K kanal var 8 i açık ben ilk defa bu yayınları izleyebiliyorum , gerçekten harika, ayrıca Next 4K da Nes TV uygulaması ile akıllı telefondan TV kanalları izlenebiliyor ve Telefon üzerinden cihazın tüm fonksiyonları kumanda edilebiliyor , şimdi cihazın özelliklerini keşfetmeye çalışıyorum. NEXT 4K yı çok SEVDİM, uygulama resimlerini mesajım yetersiz olduğu için burada paylaşamadım.

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,832
380
113
İstanbul
www.next.web.tr
Arkadaşlar Astra 19 da 10 adet 4K kanal var 8 i açık ben ilk defa bu yayınları izleyebiliyorum , gerçekten harika, ayrıca Next 4K da Nes TV uygulaması ile akıllı telefondan TV kanalları izlenebiliyor ve Telefon üzerinden cihazın tüm fonksiyonları kumanda edilebiliyor , şimdi cihazın özelliklerini keşfetmeye çalışıyorum. NEXT 4K yı çok SEVDİM, uygulama resimlerini mesajım yetersiz olduğu için burada paylaşamadım.

http://www.next.web.tr/forumdisplay.php/147-Deneme-Bölümü.html

Yukarıdaki linkteki deneme test bölümüne mesaj yazarak, mesaj sayacınızı yükseltebilirsiniz.

police1206

0
Üye
10 Kas 2012
30
0
6
ustalar kolay gelsin öncelikle cihazı kullnmaya basladım ıp tv yükledim çalışıyor cccam yükledim çalısıyor emu ile sıkıntım var idman tv acamadım yazılacak yeri buldum olmadı bu cihaz tabanında oscam çalışıyor powervu destegi gelirmi acaba birde cihazda netten key yukleme bölümü yok herhalde bulamadım next destekte cihazın bölümünde güncel sofcam yazıyor ilgili sayfaya geçince hangisi yüklenecek belli degil ilginize şimdiden tşk ederim

Slm arkadaşım bende 4K lı oldum, cccam yükleyeceğim, Iptv yükleyemedim, birde freeshare nasıl aktif edecem yardım edebilirmisin

Soc-DooM

0
Üye
11 Kas 2016
9
0
1
Mersin
kendi fikrimi soylemek istyiorum arkadaslar bana gore iptv inanilmaz gereksiz bisey hem internetimin kotasini yiyecek hemde SD kalitede goruntu vercek? mantikli hicbir yani yok.... ip tvde goruntu kalitesi inanilmaz kotu ben zaten fox, atv kanal d bunlari hd izliyorum hepsini 30 mb internetim var bu arada koca full hd televizyonda SD kalitede goruntu mu izlicem? :D film indirirken bile 1080p indiriyorum ki tam tadini alayim... bu benim fikrimdir hayir ekstra seyler mi yapiliyor iptv de ben bilmiyorum?

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
Uydu sinyal kalitesi aşağıda resimdeki gibi 4k Astra 19 da , diğer HD, SD kanallarda da sanıyorum gerçeğe yakın bir düzey olduğunu sanıyorum çünkü diğer recieverlarda ya % 99 veya %100 görünen kanallar burada % 80 seviyeside ,4k yayında zamanlamalı kayıt denemedim sadece manuel olarak denedim TS Formatında PC de oynatılabiliyor. Bu cihazın tüneri orta seviye üzerinde diyebilirim.Ayrıca yazılım geldikçe daha çok özellik eklenebileceğini düşünüyorum, ben google store dan birkac uygulama indirip denedim.

police1206

0
Üye
10 Kas 2012
30
0
6
Arkadaşlar bu konu çok önemli tüm 4K kullanıcıları veya almak isteyenler için....
Bu cihazla Astrayı tarattım 450 kanal aldım, machina 3D ile tarattığımda 500 küsür kanal aldım. Yer SİVAS
Bazı frekanslar sınırda olduğu için yüksek hassas tunerli Machina 3D ile alabiliyorum. Ama Next 10000 ile alamadım. Bir eksik yönü bu olsa gerek. Next ustalarına duyurular. Konu hassas ve bu büyük bir eksiklik. Yazılımla düzelmezse kutuyu satmak zorunda kalacağım

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
Arkadaşım sizin LNB ve anten ayarlarında bir sorun olmasın, diseq lerde ve kalitesiz kablolarda da bu tip sorunlar çıkabiliyor. Astra 19 da bulunan kanal sayısı aşağıda.

Alatemur

0
Üye
15 Tem 2016
5
0
1
arkadaş sivas'da aldığı kanal sayısını yazmış.sivas'dan tüm astra kanalları çekmez

police1206

0
Üye
10 Kas 2012
30
0
6
Arkadaşım sizin LNB ve anten ayarlarında bir sorun olmasın, diseq lerde ve kalitesiz kablolarda da bu tip sorunlar çıkabiliyor. Astra 19 da bulunan kanal sayısı aşağıda.

Yıllardır 400 civarında kanal alıyorum zaten, doğuya gidildikçe çanak çapının arttırılması lazım. Anlatmak istediğim aynı lnb aynı kablo aynı çanak sadece kutuları karşılaştırdım. Machina 3D 4K'dan daha fazla kanal buldu. Bu forumda olanlar sadece batıda yaşamıyor. Doğuda yaşayan va Astra için deli olan insanlar bir frekans için MTI yüksek kazanç lnb alıyor, lnb sadece 250 tl. O yüzden kutunun tuner kalitesi bizim için çok önemlidir

Baybara

0
Üye
19 Kas 2016
2
0
1
Selam bende aynı cihazdan aldım tv'de görüntüde renk değiştiriyor ekran renginde pambeleşme var yardımcı olurmusunuz
Hd kablosunu değiştirdim yine aynı

27 Eyl 2016
26
0
1
Kardeş bir ay dır bende kullanıyorum. Fakat yazılımda çok büyük hata ve eksiklik var. Görüntü kalitesi çok iyi şekil olarak çok ince ve güzel kanal arama ve geçiş cok hızlı fakat silme ve taşıma kablumbağa hızında sinyal alış çok düşük ikide bir kanallarda ses kesiliyor elle biss girme yok power vo desteği yok arama şıkkı az astra uydusuna karşı sanki allerjisi var sky de için hep arama gerekir çünki seleck ve spor kanallar yayın kesilince hep siliyor cccam bir ay içinde belki 1000 defa yükledim oda hep otomatik olarak siliyor ben yüklemekten yoruldum ama o silmekte yorulmadı acil olarak yazılım yenilmrsi gerekir

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
Cihaz ilk geldiğinde bende de CCcam kayıtları siliniyordu, sonra düşük sinyal sorununu farkettim, hemen orjinal adaptör çıkış voltajını kontrol ettim biraz düşük olduğunu gözlemledim, 12 Volt 1.5A lik (büyük) kaliteli adaptörle değiştirdim. Bu sorunlar düzeldi.Kullanabileciğiniz Adaptör 12 Volt 2A veya 3A de olabilir, Evet cihazda eksiler var ama zaman içinde verilen yeni yazılımlarla daha stabil olacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:

doomstime

0
Üye
3 Ocak 2013
43
18
8

Yıllardır 400 civarında kanal alıyorum zaten, doğuya gidildikçe çanak çapının arttırılması lazım. Anlatmak istediğim aynı lnb aynı kablo aynı çanak sadece kutuları karşılaştırdım. Machina 3D 4K'dan daha fazla kanal buldu. Bu forumda olanlar sadece batıda yaşamıyor. Doğuda yaşayan va Astra için deli olan insanlar bir frekans için MTI yüksek kazanç lnb alıyor, lnb sadece 250 tl. O yüzden kutunun tuner kalitesi bizim için çok önemlidir

Dostum cihazda kör tarama olması lazım sil kanalları öyle tarama yap