Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000HD Türksat Uydusu Üzerinden Türksat-Hotbird Hazır Kanal Listesi Güncelleme.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Tek derdin bu olsun hocam yapacaklarınız;
-Menü >Uydu Seçimi >Türksat > Dıezeq A Off seç kaydet -Sonra Hotbırt > Dıezeq B Off seç kaydet tamamdır.(Not Bde hotbırt çıkmaz ise D seç bi bak)

Not işlem bitince Hotbırt kanalları üzerinde iken örnek animaux >Şifreli Yayın Ayarlarına gel Oradaki seçenekler AÇIK olsun(1 seçenek ve en alttaki internet yolu özellikle AÇIK) en altta renkli tuşla Fshareyi aktif et tarih çıkar .)

Son düzenleme:

acme03

0
Üye
24 Şub 2017
9
1
3
hocam eyvallah denedim ama değişmedi bir şey. Quality %10 u geçmiyor. hotbird bütün kanallar sinyal yok çıkıyor. başak bir önerin var mı.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
lOPLZb.jpg

A18EX0.jpg

Uydu seçim ayarlarınızı gözden geçirin frekans dahil

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim Uydu seçimlerine gelin 1 sırda uydu ismi yerini okeyleyin açılan pencerede 80 li sırada hotbırt bulun çentik çıkar okeyleyin aşagıda 6 sıraya inin önce dıezeq B seçin kırmızı tuşla kaydedin bu arada 1 tp 10719 27500 üzerinde olmanız gerek sinyale bakın yok ise B yi c yapın kırmızı ile kaydedin bakın normal şartlarda sinyal olması gerek ufak bi ayrıntıyı atlıyorsunuz

acme03

0
Üye
24 Şub 2017
9
1
3
Üstad aynısını yaptım S %100; Q %33 den başlıyor, Q %10 a düşüyor hemen.

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
703
681
93
merhaba üstadlar;
apartman ortak çift çanak kullanmaktayım. bu güne kadar sorunsuz kullanmakta idim. bu gün durduk yerde kanal listesini güncellemek geldi aklıma yapmaz olaydım. (daha önce sorunsuz yapmıştım) kanal listesini tekrar yükleyince hotbird hiç bir kanal göstermiyor. (sembol %100);( Quality %10) gösteriyor. yardımınızı acele bekliyorum. teşekkürler.

ustalarım yazıyor ama bende yazmak isterim,
kanallarınızı nasıl ve ne şekilde güncelleme yaptınız da ayarlarınız bozuldu
en kötüsü diseq ayarlarınızı değiştirerek ve her defasında kırmızı tuşla hafızaya alarak deneyin sinyal gelene kadar

acme03

0
Üye
24 Şub 2017
9
1
3
(yazılım güncelleme-internetten güncelleme-hazır kanal listesi) olarak güncellemiştim. bütün diseq ihtimalleri denedim. Q %10 da kalıyor hep.
ustalarım yazıyor ama bende yazmak isterim,
kanallarınızı nasıl ve ne şekilde güncelleme yaptınız da ayarlarınız bozuldu
en kötüsü diseq ayarlarınızı değiştirerek ve her defasında kırmızı tuşla hafızaya alarak deneyin sinyal gelene kadar

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
703
681
93
bir yerlerde bir şey atlıyorsunuz dur
burada yazılanları dikkatle uygulayın
çalısan sisteminiz çünkü
diseq ayarlarınız değişmiş olabilir b- c- d
yada hotbırd uydusunu seçip kırmızı tuşla kaydetmemiş olabilirsiniz
en kötüsü hötbırd uydusunu silip tekrardan kör tarama yapın

image

0
Özel Üye
5 Şub 2015
609
636
93
türkiye
slm arkadaşlar turksat uydusunda kanalları sıraladım kendime gore yaptım ama bu kanal listesini nasıl yedek alacam bilgi verebilirmisiniz .
HER:bir degişiklikte kendi listemi usb ile yeniden atabileyim.
sevgiler.

OCTAVİA1

0
Özel Üye
22 Ağu 2018
3,197
68,582
113
T.C ANADOLU
slm arkadaşlar turksat uydusunda kanalları sıraladım kendime gore yaptım ama bu kanal listesini nasıl yedek alacam bilgi verebilirmisiniz .
HER:bir degişiklikte kendi listemi usb ile yeniden atabileyim.
sevgiler.
Yazılım güncelleme kısmına geliyorsun usb güncelleme yapıp mavi kare tuşa basıyorsunuz ndb dosyası olarak usb nize yüklüyorsunuz hepsi bu

image

0
Özel Üye
5 Şub 2015
609
636
93
türkiye
ustadım cevabın için tşk.ler ancak ben onu biliyorum o senin dedigin herşeyi yedekliyor benim istedigim sadece kanal listesini yedeklemek istiyorum.
MİSAL yeni bir yazılım çıktı yazılımı yukledim benim yaptıgım kanal listesini atmak istiyorum tabi yapabilirsem bu nasıl olacak aksi taktirde yeni yazılım degil yeni yazılım uzerine eski yazılımı atmış olşurum.
sevgiler

OCTAVİA1

0
Özel Üye
22 Ağu 2018
3,197
68,582
113
T.C ANADOLU
ustadım cevabın için tşk.ler ancak ben onu biliyorum o senin dedigin herşeyi yedekliyor benim istedigim sadece kanal listesini yedeklemek istiyorum.
MİSAL yeni bir yazılım çıktı yazılımı yukledim benim yaptıgım kanal listesini atmak istiyorum tabi yapabilirsem bu nasıl olacak aksi taktirde yeni yazılım degil yeni yazılım uzerine eski yazılımı atmış olşurum.
sevgiler
Öyle birşey olmaz o bildiğin gibi yap yeni yazılımın üzerine eski yazılım atmaz yedeklemenin yazılımla alakası yok sadece kanal listeni ip ni cccam ve ayarlarını kayıt etmiş olursun sadece kanal listeni kayıt edemezsin

beykozlu

0
Üye
5 Şub 2015
98
26
18
Selam arkadaşlar next internet machina kullanıyorum sürekli olararak güncel kanal listesi geliyor menuden nasil engellerim yardimci olmanizi bekliyorum