Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Türksat Hızlı Tarama

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Türksat hızlı tarama

Cihaz TURKSAT uydusu üzerinden hızlı network tarama özelliğine sahiptir.
KURULUM menüsüne girin Türksat hızlı tarama seçin(Türksat uydusu uydu seçimlerinden seçili olmalıdır) alttaki sinyalmetrede sinyal yeterliyse dilerseniz tarama tercihinizide seçerek (sadece ŞİFRESİZLER Vb) yada orijinal haliyle hepsi seçilidir Taramayı başlatın cihaz 5-10 saniye data arar ve hızlı bir şekilde türksatı tarar ve bitince son güncelleme tarihi ve yeni kanal bulunduysa sayısı görülür..bu işlemde kanal listeniz bozulmaz bulunan yayınlar liste sonuna eklenir..aynı bölümdeki ASTRA hızlı tarama astra uydusundaki paketler için kullanılır..

Y4yzGA.jpg

88OpyA.jpg

Ekli dosyalar

• cap0004.jpg
    cap0004.jpg
    91.6 KB · Görüntüleme: 15
  • cap00095.jpg
    cap00095.jpg
    80.8 KB · Görüntüleme: 14

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Next 2000 HD Minix Internet Machina Türksat Hızlı Tarama

[video=youtube;i2Wp3OiES1g]https://www.youtube.com/watch?v=i2Wp3OiES1g&feature=youtu.be[/video]

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
selam bu özellikler tkgs ile aynı özellik sanırım arka planda oto güncellemede yapıyor astrada kendi kanal ekleme yapmış sizdede durum aynımıdır kullananlar yazabilirmi birde bu tkgs kapatma yok ben göremedim menüde doğrumudur

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
selam bu özellikler tkgs ile aynı özellik sanırım arka planda oto güncellemede yapıyor astrada kendi kanal ekleme yapmış sizdede durum aynımıdır kullananlar yazabilirmi birde bu tkgs kapatma yok ben göremedim menüde doğrumudur

Sevgili A.kadir kardeşim zannetmiyorum en azından TÜRKSAT için çünkü dün gece öylesine bir arama yaptırdım listede olmayan bir kanalı sona ekledi.! Ama Astra için farklı olabilir bu durumu takip etmek lazım şu an benim en büyük önceliğim bu FTA kanallarda ŞİFRELİ KANAL uyarısı hakkında.! Dünde LNB voltajını 14-19 olarak değiştirdim testlere aynen devam ediyorum...

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Sevgili A.kadir kardeşim zannetmiyorum en azından TÜRKSAT için çünkü dün gece öylesine bir arama yaptırdım listede olmayan bir kanalı sona ekledi.! Ama Astra için farklı olabilir bu durumu takip etmek lazım şu an benim en büyük önceliğim bu FTA kanallarda ŞİFRELİ KANAL uyarısı hakkında.! Dünde LNB voltajını 14-19 olarak değiştirdim testlere aynen devam ediyorum...

ustam elimde yok arkadaşa emaneti teslim ettim bana dediği astrada kendi feed eklemiş dedi bende tkgs özelliğindendir dedim hızlı kurulum olan astra ve türksat aynı şey bunda bu özelliği kapatma yoktu ben görememiştim diğer bu özelliği olan cihazlarda kapatabiliyorduk esnek veya kapalı gibi bu sıkıntı değil çekince başka ustam cevap için teşekkürler

şifreli uyarısı almamıştım ben 2 gün test ettim ama uydudan diğerine geçiş yapınca sanki biraz bekleme yapıyor aynı uydu kanallarındaki geçişe göre beklemede denmezya hıza göre ama fark var o esnada belki sinyali almama durumu olabilirse sinyal yok uyarısı verir ama bende oda olmadı tabi 2 gün kısa süre uzunca test ettikten sonra iyice belli olur bu durum

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
ustam elimde yok arkadaşa emaneti teslim ettim bana dediği astrada kendi feed eklemiş dedi bende tkgs özelliğindendir dedim hızlı kurulum olan astra ve türksat aynı şey bunda bu özelliği kapatma yoktu ben görememiştim diğer bu özelliği olan cihazlarda kapatabiliyorduk esnek veya kapalı gibi bu sıkıntı değil çekince başka ustam cevap için teşekkürler

şifreli uyarısı almamıştım ben 2 gün test ettim ama uydudan diğerine geçiş yapınca sanki biraz bekleme yapıyor aynı uydu kanallarındaki geçişe göre beklemede denmezya hıza göre ama fark var o esnada belki sinyali almama durumu olabilirse sinyal yok uyarısı verir ama bende oda olmadı tabi 2 gün kısa süre uzunca test ettikten sonra iyice belli olur bu durum

Sevgili kardeşim ben malumunuz üzere 8 li dayzek kullanıyorum uydular arası kanal geçişlerinde herhangi bir sıkıntı testlere başladığımdan beri hiç yaşamadım.Ha Türksat tan bir kanal ha bir başka uydudan bir kanal anında görüntü geliyor...:eek:kok:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Sevgili kardeşim ben malumunuz üzere 8 li dayzek kullanıyorum uydular arası kanal geçişlerinde herhangi bir sıkıntı testlere başladığımdan beri hiç yaşamadım.Ha Türksat tan bir kanal ha bir başka uydudan bir kanal anında görüntü geliyor...:eek:kok:

bende merkezi var beklemede sayılmaz usta bu malzemeylede ilgili kim ne takmış belli değil sendeki sistem kendi kurduğun sistem aradaki fark bu usta farkı diyelim :D

nightblue34

0
Üye
29 Ocak 2017
4
2
3
Merhaba ,
dün elime geçen next 2000 hd , türksat hızlı taramadan 11844 ve 2222 yi kullanarak sadece trt ve birkaç kanal buldu .
Yardımcı olabilecek var mı ?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Merhaba ,
dün elime geçen next 2000 hd , türksat hızlı taramadan 11844 ve 2222 yi kullanarak sadece trt ve birkaç kanal buldu .
Yardımcı olabilecek var mı ?

O frekans tarih olalı neredeyse 2 yılı geçti kardeşim... 12380 V 27500 paremetresinden MANUEL tarama ve network tarama seçeneği AÇIK olarak seçip tarama yaptırınız.!

nightblue34

0
Üye
29 Ocak 2017
4
2
3
Dediğiniz frekanslarda arama yaptım fakat sinyal kalitesi %10 , başka bir siteye gittim ailemin oturduğu oradada %10 . Eski alıcımda sorun yok sinyal normal . Satın aldığım cihaz mı arızalı ? Tüm frekanslarda arama yaptığımda TRT ve bir kaç kanal bulabiliyor .

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
m4mqZy.jpg

DBpono.jpg

1 Ve 2 resime bakın

1-Uydu seçiminizi yapın aynı menüde dayzek siviç seçin kaydet

2-kanal arama menüsüne gelin üstte otomatik yazar ses tuşu ile manuele gelin
network arama açık yapın taramayı başlatın.

not: 1 sayfa 1 mesajda Karbonun anlatımı var 2 mesajda Anıl kardeşimin videosu var inceleyin

Son düzenleme:

OCTAVİA1

0
Özel Üye
22 Ağu 2018
3,197
68,582
113
T.C ANADOLU
Arkadas frenkas eklicen next 2000 machine nasil yapicam

Menüye tıkla kurulum uydu kanal tarama tıkla tarama yöntemi manual tarama yap transpondere gel sarı kare tuşa tıkla sonra yeşil tuş yeni tp tıkla frekansını yaz kırmızı tuşa tıkla kaydet kanal aramayı başlata gel tıkla exit çık işlem tamam.