letiim

0532 614 95 17

dijimemo@hotmail.com

dijimemo@hotmail.com

Next 2000 HD Minix Internet Machina SANAL KUMANDA Kullanm Android VE OS Cihazlarla yada PC zerinden 2000HD Cihaznza eriim salayabilir ve FULL Kumanda fonksiyonunu kullanabilirsiniz. 2000 HD OS VE ANDROD uyumlu sanal kumanda zelliine sahiptir.. AYNI A NDE Cep telefununzu yada tabletinizi Full fonksiyon kumanda olarak kullanmak iin taraycnza cihazn ald IP numarasn (KIRMIZI LE ARETLEDM ALAN) yazmanz yeterlidir. Cihaznzn ald IP nosunu renmek

Bu konu 4533 kez grntlendi 24 yorum ald ...
Next 2000 HD Minix Internet Machina SANAL KUMANDA Kullanm (Uzaktan Eriim) 4533 Reviews

Konuyu deerlendir: Next 2000 HD Minix Internet Machina SANAL KUMANDA Kullanm (Uzaktan Eriim)

5 zerinden | Toplam: 0 kii oylad ve 4533 kez incelendi.

Karbon - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Administrators
    yelik tarihi
    22.10.2011
    Nereden
    stanbul
    Beenmi
    6.153
    Teekkr Alm
    1.644
    Donations
    0 - $0.00
    @Karbon
    Tecrbe Puan
    82

Standart Next 2000 HD Minix Internet Machina SANAL KUMANDA Kullanm (Uzaktan Eriim)

Next 2000 HD Minix Internet Machina SANAL KUMANDA Kullanm

Android VE OS Cihazlarla yada PC zerinden 2000HD Cihaznza eriim salayabilir ve FULL Kumanda fonksiyonunu kullanabilirsiniz.
    2000 HD OS VE ANDROD uyumlu sanal kumanda zelliine sahiptir..

AYNI A NDE Cep telefununzu yada tabletinizi Full fonksiyon kumanda olarak kullanmak iin taraycnza cihazn ald IP numarasn (KIRMIZI LE ARETLEDM ALAN) yazmanz yeterlidir.

Cihaznzn ald IP nosunu renmek iin MEN - KURULUM - NTERNET BALANTISI alanna gelin.

Bu blmde Cihazn alm olduu IP numarasn ALINAN IP ADRES KISMINDAN NOT ALIN. ( Resimde rnek olarak alm olduumuz IP 192.168.1.113

Daha sonra Eriim salamak istediimiz Tablet, Telefon, yada PC taraycsana aadaki link yazn 2000HD cihazn alm olduu IP adresinin sonuna xxx.xxx.x.xxx:1988/rcumain. yazarak giri yapn.

http://192.168.1.113:1988/rcumain.

Karnza taraycnzdan FULL kumanda belirecek ve 2000HD cihaznz buradan kontrol edebileceksiniz.

nemli Not : Sanal Kumanda ile 2000HD cihaznza eriebilmek iin AYNI YEREL A NDE OLMANIZ GEREKMEKTEDR.

A.kadir (10.10.2016), ahmethero (12.10.2016), ANL (10.10.2016), ARAZ SAT (10.10.2016), elik43 (16.11.2016), collo1 (10.10.2016), dijimemo (10.10.2016), DOST_6080 (10.10.2016), erdin (09.12.2016), haydar1966 (10.10.2016), hedef2010 (11.10.2016), ixir44 (14.11.2016), k.ceem (10.10.2016), Krizantem1903 (03.11.2016), mehmet.clhh (25.10.2016), turbo02 (17.10.2016), vitamin (19.03.2017), nalertrk (11.11.2016) Bunu beendi.
    Beendiiniz yorumlar iin mesajn sa alt ksmnda bulunan ikonuna tklayarak TEEKKR edebilirsiniz.

Ltfen sorularnz zel msaj (PM) ile sormak yerine, foruma yaznz ki verilecek cevaplardan herkes faydalansn.

nalertrk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    06.11.2016
    Beenmi
    35
    Teekkr Alm
    24
    Donations
    0 - $0.00
    @nalertrk
    Tecrbe Puan
    1

bugn yetkili serviste denendi benim cihaz sanal kumanda almyor. ve bir bakasda ayni sorun iin servise geldi oda ayni sorunlu.cihazn seri nosunu ve en son yazlm olan 25 11 2016 tarihli bilgileri istanbul ana sevise durumu buradaki servis rapor etti bakalm oradan ne gibi cevap verecekler . demek oluyorki baz cihazlarda sanal kumanda almyor A.kadir arkadamz kendisinde olan cihazda sanal kumandann altn defalarca denediini yazyor dorudur.
    A.kadir (09.12.2016), collo1 (10.12.2016), erdin (09.12.2016) Bunu beendi.

A.kadir - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Moderator
    yelik tarihi
    14.05.2013
    Ya
    52
    Beenmi
    4.514
    Teekkr Alm
    1.128
    Blog Girileri
    1
    Donations
    0 - $0.00
    @A.kadir
    Tecrbe Puan
    21

Alnt nalertrk Nickli yeden Alnt
    bugn yetkili serviste denendi benim cihaz sanal kumanda almyor. ve bir bakasda ayni sorun iin servise geldi oda ayni sorunlu.cihazn seri nosunu ve en son yazlm olan 25 11 2016 tarihli bilgileri istanbul ana sevise durumu buradaki servis rapor etti bakalm oradan ne gibi cevap verecekler . demek oluyorki baz cihazlarda sanal kumanda almyor A.kadir arkadamz kendisinde olan cihazda sanal kumandann altn defalarca denediini yazyor dorudur.
    Ben size video hazrlamtm indirip bakmadnz anladm kadaryla edge,intexplorer ve firefox ile balant yaptn gstermitim telefonlada ayn ekilde durum
    Bu vesile ile tekrar yazaym bakasnda nasl bilemem cihaz kapal stndby da iken bile tel ile balanp aabiliyorum cihaz ada gzkyor kapal olsada bu bugmudur iyimidir bilemem netten yermi yemezmi kontrolda etmedim
    Eklenen Resimlerin nizlemeleri Eklenen Resimlerin nizlemeleri kumanda.jpg  
    collo1 (10.12.2016), DOST_6080 (09.12.2016), erdin (09.12.2016), f12 (09.12.2016), haydar1966 (09.12.2016), marble (10.12.2016) Bunu beendi.

marble - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    22.07.2012
    Beenmi
    136
    Teekkr Alm
    26
    Donations
    0 - $0.00
    @marble
    Tecrbe Puan
    5

Alnt A.kadir Nickli yeden Alnt
    Ben size video hazrlamtm indirip bakmadnz anladm kadaryla edge,intexplorer ve firefox ile balant yaptn gstermitim telefonlada ayn ekilde durum
    Bu vesile ile tekrar yazaym bakasnda nasl bilemem cihaz kapal stndby da iken bile tel ile balanp aabiliyorum cihaz ada gzkyor kapal olsada bu bugmudur iyimidir bilemem netten yermi yemezmi kontrolda etmedim
    A.kadir kardeim szettiiniz videoyu benimde izleyebilmem mmkn m acaba ok kr
    ben sorunsuz kullanabiliyorum sadece merak ettim, imdiden teekkr ederim...
    A.kadir (10.12.2016), DOST_6080 (10.12.2016) Bunu beendi.

arcan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    24.08.2016
    Beenmi
    9
    Teekkr Alm
    2
    Donations
    0 - $0.00
    @arcan
    Tecrbe Puan
    1

malesef, sanal kumanda benim cihazda da calmad. cok ugratm ama sunucu hatas veriyor. telefondan , tabletten falan denedim olmuyor.

Katlmc ye
    yelik tarihi
    06.11.2016
    Beenmi
    35
    Teekkr Alm
    24
    Donations
    0 - $0.00
    @nalertrk
    Tecrbe Puan
    1

baz cihazlarda acaba retim hatasm var bende ok uratm hatta ayni cihazdan 3 arkadamda var onlarda almyor.enson are olarak ana servise cihaz gndereceim sorunu gidersinler..
    A.kadir (11.12.2016), marble (12.12.2016) Bunu beendi.

Katlmc ye
    yelik tarihi
    22.07.2012
    Beenmi
    136
    Teekkr Alm
    26
    Donations
    0 - $0.00
    @marble
    Tecrbe Puan
    5

baz cihazlarda acaba retim hatasm var bende ok uratm hatta ayni cihazdan 3 arkadamda var onlarda almyor.enson are olarak ana servise cihaz gndereceim sorunu gidersinler..
    Sayn nalertrk,
    DHCP nedir? ne ie yarar?

DHCP ngilizcede Dynamic Host Configuration Protocol isminin ksaltlmdr. nternet a zerinde nemli bir rol vardr.

Peki ne ie yarar?

Ksacas DHCP, internet anza balanan cihazlarn IP adreslerini otomatik olarak belirleyerek ya da sizin ayarladnz ayarlara gre ayarlayarak adaki IP akma ihtimalini engeller, her cihaza otomatik olarak bir IP adresi verir.

rnek: yeenim Samsung Android tabletiyle balanm cihaz 1 = iin 192.168.1.102 IP adresi vermi. Ben Android telefon cihazmla balym bana 192.168.1.103 IP adresi vermi, enitem iPhone cihazyla balanm ona 192.168.109 vermi.. Eer DHCP bu ii yapamasayd veya ben statik olarak telefonumun balant IP adresini o cihazlardan biriyle ayn yapsaydm o zaman o iki cihaz da IP akma sorunu yaayp internete eriemezdi.

DHCP ne zaman bizim cihazlar iin IP adresleri belirler?

ncelikle modem ayarlarnzda DHCP ayar aktif olmaldr. Daha sonra, kendi veya baka bir modemin wirelessna balanrken IP adresi alnyor yazsn muhakkak grmsnzdr, ite bu durumda cihaznz tarafndan o an DHCP sunucusuna bir istek gnderilir ve DHCP de o cihaznz iin kullanlmaya msait olan bir IP adresi belirler ve cihaznz otomatik olarak internete eriime alr. Eer DHCP kapalysa, size herhangi bir IP adresi belirleyemez ancak byle durumda, modemin a geidi an doru bilirseniz kendiniz tarafndan manuel olarak IP belirleyebilir ve cihaza balanabilirsiniz. Mesela modemin sahibi deilsiniz ama balanmaya niyetlisiniz, ifresi yok veya ifresini biliyorsunuz ama DHCP kapal. O halde balanacanz modemin wireless ad ne ise onun ayarlarna girip, IP adresi: 192.168.1.90, A geidi: 192.168.1.1 (sonu 2.1 de olabilir olmayabilir de, genel olarak 1.1 ile biter eer modem sahibi modemin a geidi adresini deitirmemise byk ihtimal 192.168.1.1 isabetli olur) ve ayarlar kaydedip balanmay deneyebilirsiniz.

Yukardaki anlatm Wireless teknolojisine uygun anlatlmtr ancak, DHCP sadece Wireless iin geerli deildir, LAN yoluyla da balanrken ayn mantkta i grr.

Biliyorsunuz, internete balanan ve data ii gren her cihazn bir IP adresi vardr. Mesela modeminizin bile IP adresi vardr, Modeminiz bir cihaz, interneti sunarken kendisinin de an iinde olmas gerekir dolaysyla 192.168.1.1 ya da 192.168.2.1 gibi (modemden modeme deiir) bir IP adresleri olur. Dolaysyla DHCPden yararlanmak iin sadece telefon,tablet veya laptop gerekmiyor, mesela IP kamera, kamera serverlar, dier serverlar falan bunlar da internete balandklar iin bunlar da kendilerine ait bir IP adresine sahip olmak zorundalar, IP adresleri yoksa internet eriimi de yoktur demektir.

DHCP IP aral nedir ka tane cihaz modemime balanabilir?

Trkiyede genelde 255.255.255.0 olarak snflandrlm a maskesine sahip modemler kullanlyor, bu modelmer 1den 254e kadar desteklemektedir. yani modem IP adresiniz 192.168.1.1 ise, maksimum 192.168.1.254e kadar anza cihaz balayabilir, cihazlarnzdan faydalanabilirsiniz. 1 modem, 1 bilgisayar,1 laptop,3 telefon olarak toplam 6 cihazn modeminize balanm olduklarn var sayarsak geriye 248 kalyor , yine gayet iyi yani 240 kadar misafiriniz anza balanp yine yararlanabilirler.

DHCP bahsettiim gibi modem trne gre deien (254 adet) cihaz iin IP sralamalarn yapabilen, IP akmalarn engelleyebilen bir sistemdir ancak u yanl anlalmasn; internete balanacak bir cihazn, internete eriebilmesi iin DHCP ak olmak zorundadr diye bir ey yoktur. nternete balanabilen akll cihazlarda kendilerine ait IP adresleri ve hatta DNS adresleri bile belirleyebilirsiniz dolaysyla DHCP ak da olsa kapal da olsa cihaznza belirttiiniz ayn IP adresi ile o ada cihaznza yer ayrabilir, internet eriimine aabilirsiniz. Eer cihaznzda manuel IP ayarlama zellii yok ise, otomatik IP al zellii ile ancak DHCPye ihtiya duyulur. DHCP kapalysa otomatik IP alamaz. DHCP hibir zaman bir cihaz, ada dolu olan yerini alm bir IP adresi ile eletirmez, yerine bo bir IP adresi belirler.

STATK NEDR

1.belirli bir sre hep ayn kalan, devinimi olmayan, duraan, duruk.
    2.deime, gelime, ilerleme gstermeyen, deimeyen.

Bu durumda en problemsiz balant ekli statik ip oluyor nk balandmz ip adresi biz deitirmediimiz srece ayn kalyor, siz nceki mesajnzda ip,nizi http://192.168.001.033:1988/rcumain. eklinde yazdnz
    ve balanamadnz yazmtnz benim tavsiyem olurmu olmazm bilmem ama birde dhcp kapal yani statik ip olacak http://192.168.01.123:1988/rcumain. eklinde bir deneyin yani daha uzak bir ip verin ha unutmadan
    aklma gelen son ihtimal modeminizin firewall ayarlaryla ilgili bir problemde olabilir kansndaym
    Eer Firewall ne diyecek olursanz,
    Firewall (Internet Gvenlik Sistemi), Internet zerinden balanan kiilerin, bir sisteme giriini kstlayan/yasaklayan ve genellikle bir Internet gateway servisi (ana Internet balantsn salayan servis) olarak alan bir bilgisayar ve zerindeki yazlma verilen genel addr.

bunlar sizin cihaznzn normal ekilde ip aldn varsayarak yazdm, ayrca bu iin ttnet,le falanda hi bir ilgisi yok ben kablolu balanyorum modemim tp-link

zel mesajnza buradan cevap yazdm ki belki baka arkadalarada bir faydas dokunur, kolay gelsin...
    A.kadir (12.12.2016), collo1 (12.12.2016), haydar1966 (12.12.2016), Teknodem (12.12.2016), vcihan (16.01.2017), nalertrk (12.12.2016) Bunu beendi.
    Konu marble tarafndan (12.12.2016 Saat 06:05 ) deitirilmitir.

Katlmc ye
    yelik tarihi
    06.11.2016
    Beenmi
    35
    Teekkr Alm
    24
    Donations
    0 - $0.00
    @nalertrk
    Tecrbe Puan
    1

Alnt marble Nickli yeden Alnt
    Sayn nalertrk,
    DHCP nedir? ne ie yarar?

DHCP ngilizcede Dynamic Host Configuration Protocol isminin ksaltlmdr. nternet a zerinde nemli bir rol vardr.

Peki ne ie yarar?

Ksacas DHCP, internet anza balanan cihazlarn IP adreslerini otomatik olarak belirleyerek ya da sizin ayarladnz ayarlara gre ayarlayarak adaki IP akma ihtimalini engeller, her cihaza otomatik olarak bir IP adresi verir.

rnek: yeenim Samsung Android tabletiyle balanm cihaz 1 = iin 192.168.1.102 IP adresi vermi. Ben Android telefon cihazmla balym bana 192.168.1.103 IP adresi vermi, enitem iPhone cihazyla balanm ona 192.168.109 vermi.. Eer DHCP bu ii yapamasayd veya ben statik olarak telefonumun balant IP adresini o cihazlardan biriyle ayn yapsaydm o zaman o iki cihaz da IP akma sorunu yaayp internete eriemezdi.

DHCP ne zaman bizim cihazlar iin IP adresleri belirler?

ncelikle modem ayarlarnzda DHCP ayar aktif olmaldr. Daha sonra, kendi veya baka bir modemin wirelessna balanrken IP adresi alnyor yazsn muhakkak grmsnzdr, ite bu durumda cihaznz tarafndan o an DHCP sunucusuna bir istek gnderilir ve DHCP de o cihaznz iin kullanlmaya msait olan bir IP adresi belirler ve cihaznz otomatik olarak internete eriime alr. Eer DHCP kapalysa, size herhangi bir IP adresi belirleyemez ancak byle durumda, modemin a geidi an doru bilirseniz kendiniz tarafndan manuel olarak IP belirleyebilir ve cihaza balanabilirsiniz. Mesela modemin sahibi deilsiniz ama balanmaya niyetlisiniz, ifresi yok veya ifresini biliyorsunuz ama DHCP kapal. O halde balanacanz modemin wireless ad ne ise onun ayarlarna girip, IP adresi: 192.168.1.90, A geidi: 192.168.1.1 (sonu 2.1 de olabilir olmayabilir de, genel olarak 1.1 ile biter eer modem sahibi modemin a geidi adresini deitirmemise byk ihtimal 192.168.1.1 isabetli olur) ve ayarlar kaydedip balanmay deneyebilirsiniz.

Yukardaki anlatm Wireless teknolojisine uygun anlatlmtr ancak, DHCP sadece Wireless iin geerli deildir, LAN yoluyla da balanrken ayn mantkta i grr.

Biliyorsunuz, internete balanan ve data ii gren her cihazn bir IP adresi vardr. Mesela modeminizin bile IP adresi vardr, Modeminiz bir cihaz, interneti sunarken kendisinin de an iinde olmas gerekir dolaysyla 192.168.1.1 ya da 192.168.2.1 gibi (modemden modeme deiir) bir IP adresleri olur. Dolaysyla DHCPden yararlanmak iin sadece telefon,tablet veya laptop gerekmiyor, mesela IP kamera, kamera serverlar, dier serverlar falan bunlar da internete balandklar iin bunlar da kendilerine ait bir IP adresine sahip olmak zorundalar, IP adresleri yoksa internet eriimi de yoktur demektir.

DHCP IP aral nedir ka tane cihaz modemime balanabilir?

Trkiyede genelde 255.255.255.0 olarak snflandrlm a maskesine sahip modemler kullanlyor, bu modelmer 1den 254e kadar desteklemektedir. yani modem IP adresiniz 192.168.1.1 ise, maksimum 192.168.1.254e kadar anza cihaz balayabilir, cihazlarnzdan faydalanabilirsiniz. 1 modem, 1 bilgisayar,1 laptop,3 telefon olarak toplam 6 cihazn modeminize balanm olduklarn var sayarsak geriye 248 kalyor , yine gayet iyi yani 240 kadar misafiriniz anza balanp yine yararlanabilirler.

DHCP bahsettiim gibi modem trne gre deien (254 adet) cihaz iin IP sralamalarn yapabilen, IP akmalarn engelleyebilen bir sistemdir ancak u yanl anlalmasn; internete balanacak bir cihazn, internete eriebilmesi iin DHCP ak olmak zorundadr diye bir ey yoktur. nternete balanabilen akll cihazlarda kendilerine ait IP adresleri ve hatta DNS adresleri bile belirleyebilirsiniz dolaysyla DHCP ak da olsa kapal da olsa cihaznza belirttiiniz ayn IP adresi ile o ada cihaznza yer ayrabilir, internet eriimine aabilirsiniz. Eer cihaznzda manuel IP ayarlama zellii yok ise, otomatik IP al zellii ile ancak DHCPye ihtiya duyulur. DHCP kapalysa otomatik IP alamaz. DHCP hibir zaman bir cihaz, ada dolu olan yerini alm bir IP adresi ile eletirmez, yerine bo bir IP adresi belirler.

STATK NEDR

1.belirli bir sre hep ayn kalan, devinimi olmayan, duraan, duruk.
    2.deime, gelime, ilerleme gstermeyen, deimeyen.

Bu durumda en problemsiz balant ekli statik ip oluyor nk balandmz ip adresi biz deitirmediimiz srece ayn kalyor, siz nceki mesajnzda ip,nizi http://192.168.001.033:1988/rcumain. eklinde yazdnz
    ve balanamadnz yazmtnz benim tavsiyem olurmu olmazm bilmem ama birde dhcp kapal yani statik ip olacak http://192.168.01.123:1988/rcumain. eklinde bir deneyin yani daha uzak bir ip verin ha unutmadan
    aklma gelen son ihtimal modeminizin firewall ayarlaryla ilgili bir problemde olabilir kansndaym
    Eer Firewall ne diyecek olursanz,
    Firewall (Internet Gvenlik Sistemi), Internet zerinden balanan kiilerin, bir sisteme giriini kstlayan/yasaklayan ve genellikle bir Internet gateway servisi (ana Internet balantsn salayan servis) olarak alan bir bilgisayar ve zerindeki yazlma verilen genel addr.

bunlar sizin cihaznzn normal ekilde ip aldn varsayarak yazdm, ayrca bu iin ttnet,le falanda hi bir ilgisi yok ben kablolu balanyorum modemim tp-link

zel mesajnza buradan cevap yazdm ki belki baka arkadalarada bir faydas dokunur, kolay gelsin...
    size ok teekkr ederim gayet aklamal yazmsnz.modemim otomatik ip alyor DHCP kapal yaptm.statik ip verdim yazdniz gibi yine bu siteye ulalamyor uyars alyorum. ben bu next 2000 hd miniyi yetkili servise gtrp orada denedik yine site ulalamyor diye uyar veriyor pc. telefonun internetiylede denedim wifi ile balandm sonu yok hereyi denedim cihaz ana servise gndereceim formdaki sizin gibi deerli arkadalarn tm tavsiyelerini uyguladm yapacam birey kalmad ama pes etmek yok selamlar sayglar..
    A.kadir (12.12.2016), marble (13.12.2016) Bunu beendi.

Katlmc ye
    yelik tarihi
    06.11.2016
    Beenmi
    35
    Teekkr Alm
    24
    Donations
    0 - $0.00
    @nalertrk
    Tecrbe Puan
    1

nihayet allahakrler olsun marble arkadamzn tavsiyelerinden sonra ip numasarasn statik yaptm ve enson rakamn deneyerek 150. yaptm ve kumanda ekrana geldi ve bu sorunu bylece zlm oldu ve birde A.kadir arkadamn dedii gibi http:s yi kaldrnca baland httpslunca ip nosununun sonunu 150 yapnca balanmamt her iki ilemide yapmak gerekiyor.
    tekrar bu arkadalarmzn tavsiyereriyle sorunu gidermi olduk teekkrler arkadalar.
    A.kadir (13.12.2016), DOST_6080 (13.12.2016), marble (13.12.2016) Bunu beendi.

A.kadir - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Moderator
    yelik tarihi
    14.05.2013
    Ya
    52
    Beenmi
    4.514
    Teekkr Alm
    1.128
    Blog Girileri
    1
    Donations
    0 - $0.00
    @A.kadir
    Tecrbe Puan
    21

nihayet allahakrler olsun marble arkadamzn tavsiyelerinden sonra ip numasarasn statik yaptm ve enson rakamn deneyerek 150. yaptm ve kumanda ekrana geldi ve bu sorunu bylece zlm oldu ve birde A.kadir arkadamn dedii gibi http:s yi kaldrnca baland httpslunca ip nosununun sonunu 150 yapnca balanmamt her iki ilemide yapmak gerekiyor.
    tekrar bu arkadalarmzn tavsiyereriyle sorunu gidermi olduk teekkrler arkadalar.
    hadi bakalm nihayet kumandana kavutun artk normal kumandayda ekmeceye koyarsn
    bence dhcp yide dene demekki gzden kaan birey var ondada olmal kaar yok

site ok arlat ok fena tespih ekiyorum sknt nedir anlamadm
    DOST_6080 (13.12.2016), k.ceem (13.12.2016), marble (13.12.2016) Bunu beendi.

Katlmc ye
    yelik tarihi
    22.07.2012
    Beenmi
    136
    Teekkr Alm
    26
    Donations
    0 - $0.00
    @marble
    Tecrbe Puan
    5

Alnt A.kadir Nickli yeden Alnt
    hadi bakalm nihayet kumandana kavutun artk normal kumandayda ekmeceye koyarsn
    bence dhcp yide dene demekki gzden kaan birey var ondada olmal kaar yok

site ok arlat ok fena tespih ekiyorum sknt nedir anlamadm
    Hocam, acaba diyorum dkkan kapatsanz m
    A.kadir (13.12.2016), DOST_6080 (13.12.2016), k.ceem (13.12.2016) Bunu beendi.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan Birinci 123 Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)