Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina SANAL KUMANDA Kullanımı (Uzaktan Erişim)

marble

0
Üye
22 Tem 2012
88
13
8
bazı cihazlarda acaba üretim hatasımı var bende çok uğraştım hatta ayni cihazdan 3 arkadaşımda var onlarda çalışmıyor.enson çare olarak ana servise cihazı göndereceğim sorunu gidersinler..

kardeş artık sözünü ettiğiniz o 3 arkadaşınıza yardımcı olun ki, onlarda sanal kumanda nimetinden yararlansınlar:tamam:

ünalertürk

0
Üye
6 Kas 2016
101
29
28
sanal kumandanın çalışmadığını defalarca yazmıştım. çalışmamasının gerçek nedenini yeni öğrenmiş bulunuyorum. kullandığım modem zyxel vmg3312-b10b bu marka modemlere saldırı olmuş. ve tam işlevlerini yapamıyor. başka bir modem taktığımda sanal kumanda gayet güzel çalışıyor.zyxel teknik servisi aradığımda bu marka modemlere saldırı olduğunu doğruladı.ve modemin kendilerine gönderilmesini ve yeni yazılım ve güncelleneğini söylediler.daha önce kullandığım airtes 6271 so süperonlay modemi kullanıyorum ve sanal kumanda sorunsuz şekilde çalışıyor ve ceptende çalışıyor next 2000 kapalı olsa dahi çepten veya pc den cihazı açabiliyorsunuz.

Son düzenleme:

ihtiyar16

0
Üye
9 Ocak 2017
43
8
8
Bursa
Sanal kumanda

Evet arkadaşlar Türktelekom mobil internet üzerinden sanal kumanda ile bilgisayardan ve cep telefonundan next 2000 hd minix uydu alıcıma tüm fonksiyonları ile kumanda ettim.
Sanal kumandaya ulaşmak için;
1- IP bağlant türünü STATIK yapacaksınız. Tekrar denememde IP türü hangisi olursa fark etmiyor
2- İnternet tarayıcınıza uydu alıcınızın IP numarasını başında http olmadan 192.168.42.145:1988/rcumain. şeklinde yazacaksınız.
3- IP numarısının üçüncü hanesi bende 042 yazıyordu o şekilde yazınca sanal kumanda gelmedi başında sıfır olmadan 42 yazınca sanal kumanda geldi.:eek:kok:

Bilgilerinize İyi çalışmalar

Son düzenleme:

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
127
37
28
selam ustalar 22.06.2017 Tarihli TEST Yazılımı nı yükledikten sonra sanal kumandayı hen laptop ta hemde andoidli telefonumda çalışmamaya başladı lütfen yardım

marble

0
Üye
22 Tem 2012
88
13
8
selam ustalar 22.06.2017 Tarihli TEST Yazılımı nı yükledikten sonra sanal kumandayı hen laptop ta hemde andoidli telefonumda çalışmamaya başladı lütfen yardım

Artık sanal kumanda şu şekilde çalışıyor...
http://***.***.*.***/mnt/rda1/sw/rcu.html
Yıldızlı yerleri kendi sanal kumanda satırlarına göre değiştir,
Örneğin benimki aşağıdaki şekilde sorunsuzca bağlanıyor, kolay gelsin...
http://192.168.1.123/mnt/rda1/sw/rcu.html

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
sanal kumanda işini çözemeyenlerden biri de benim.önerilen tüm çözümleri denememe rağmen maalesef kumandaya ulaşamadım.ip adresini telefonumda google ve chorome yazıp arayınca bu siteye bağlanmayı reddetti uyarısı geliyor.kullanabilenlere hayırlı olsun.

marble

0
Üye
22 Tem 2012
88
13
8
sanal kumanda işini çözemeyenlerden biri de benim.önerilen tüm çözümleri denememe rağmen maalesef kumandaya ulaşamadım.ip adresini telefonumda google ve chorome yazıp arayınca bu siteye bağlanmayı reddetti uyarısı geliyor.kullanabilenlere hayırlı olsun.

Değerli kardeşim, bir zahmet ne veya neler yaptın da olmadı hele tam olarak bir yaz, yardımcı olalım...
Mesela daha önce oluyormuydu..

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
Değerli kardeşim, bir zahmet ne veya neler yaptın da olmadı hele tam olarak bir yaz, yardımcı olalım...
Mesela daha önce oluyormuydu..

ilginize teşekkür ederek başlayayım.menü ayarlar internet deyip kablolu bağlantı, ip türü statik.192 168.002.238 bi kenera yazıp cep tel.chorome açıp ip numarasını192.168.2.238:1988/rcumain. yazıp aratıyorum.bağlanmayı redetti uyarısı geliyor.bu arada cihazın yazılımı 12 haziran.20 haziran yazılımından sonra x panelde kilitlenme sorunu yaşadığım için bir önceki yazılıma dönmüştüm.tekrar teşekkürler.daha önce denemedim. son iki gündür uğraşıyorum.sanal kumandam hiç olmadı.

Son düzenleme:

marble

0
Üye
22 Tem 2012
88
13
8
ilginize teşekkür ederek başlayayım.menü ayarlar internet deyip kablolu bağlantı, ip türü statik.192 168.002.238 bi kenera yazıp cep tel.chorome açıp ip numarasını192.168.2.238:1988/rcumain. yazıp aratıyorum.bağlanmayı redetti uyarısı geliyor.bu arada cihazın yazılımı 12 haziran.20 haziran yazılımından sonra x panelde kilitlenme sorunu yaşadığım için bir önceki yazılıma dönmüştüm.tekrar teşekkürler.daha önce denemedim. son iki gündür uğraşıyorum.sanal kumandam hiç olmadı.

Kardeş sen ilk olarak 27.nci mesajı oku, bence bir yerlerde hata etmişsin yoksa şimdiki sanal kumanda bir harika...

--------------------

Birde şu var, benim söylediğim sanal kumanda 22.06.2017 Tarihli TEST Yazılımı ile çalışıyor...

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
Kardeş sen ilk olarak 27.nci mesajı oku, bence bir yerlerde hata etmişsin yoksa şimdiki sanal kumanda bir harika...

--------------------

Birde şu var, benim söylediğim sanal kumanda 22.06.2017 Tarihli TEST Yazılımı ile çalışıyor...

Çok teşekkür ediyorum. 22.06 yazılıma döndüm. 27.mesaj daki gibi denedim işlem tamam. Fakat bu kumanda cep tlf.mda bir yerde sabit nasıl kalacak.her seferde ben bu ip adresini tele girecem mi.yardiminiz için çok çok teşekkür ediyorum. Mutlu olun mutlu kalın.

marble

0
Üye
22 Tem 2012
88
13
8
Çok teşekkür ediyorum. 22.06 yazılıma döndüm. 27.mesaj daki gibi denedim işlem tamam. Fakat bu kumanda cep tlf.mda bir yerde sabit nasıl kalacak.her seferde ben bu ip adresini tele girecem mi.yardiminiz için çok çok teşekkür ediyorum. Mutlu olun mutlu kalın.

Kardeşim o çok daha kolay, bir kere bağlan, bağlandıktan sonra tarayıcıdan masa üstüne ekle de tamam, istersen sık kullanılanlara ekle
kolay gelsin...
Ben üç kısayol oluşturdum, biri kumanda için, biri tv izlemek için, biri de usb için...

Son düzenleme:

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
Kardeşim o çok daha kolay, bir kere bağlan, bağlandıktan sonra tarayıcıdan masa üstüne ekle de tamam, istersen sık kullanılanlara ekle
kolay gelsin...
Ben üç kısayol oluşturdum, biri kumanda için, biri tv izlemek için, biri de usb için...

Kardeşim harikasın. Sende hep iyilerle ve iyilikle karşılaş. Herşey gönlünden geçen gibi olsun.cok sağol

igokoglu

0
Üye
15 Mar 2017
13
0
1
arkadaşlar barkod okuyucusu ile aktif edebilirsiniz.
menüden cihaz bilgileri kısmına gelin yanlış hatırlamıyorsam dvb to mobil di
onu telefonunuz barkod oyucusu ile taratın
gelen url adresini yönlendirin yapın açılacaktır.
kumadan çalışması durumunda;
devamlı tarayıcıya girmemek için kumanda açıkken sayfanın sağ tarafında bulunan 3 alt alta noktayı
seçin buradan ana ekrana ekleyin seçin.
telefonunuz ana ekranında yer yoksa bir arka sayfasında bulacaksınız
oradan anında kullanabilirsiniz.
wifinin çektiği her yerden cihaza müdahale edebiliyorsunuz.
iyi seyirler

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Bu sanal kumanda olayı nasil oluyo arkadaslar.bende beceremedim bir turlu.