Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Kullanımı İçin Pratik Bilgiler.

engosen

0
Üye
18 Ara 2015
21
2
3
arkadslar cihaza manuel olarak biss key ve powervu key girilebiliyormu nasıl giriliyor acaba sarı amigodaki gibi cihaza elle girebiliyormuyuz

Yelken34

0
Üye
28 Ağu 2017
1
0
1
İsviçre
Usb den flash bellek ile film seyrederken alt yazılarda Türkçe karakterlerde ( ı ğ ş ç ) karekterlerini farklı karekter biçiminde göstermekte
Şimdiden teşekkürler.

Yaklaşık 10 ay olmuş bu sorunun cevabı verilmemiş bir arkadaş yazı dosyasında sorunlu olabilir demiş ama sorun senkronizasyon değil. Soru yukardaki gibi türkçe karekterler film akışı sırasında ekranda farklı çıkıyor bilgisayarlarda izlerken dosyaları türkçe seçersek düzeliyor ama next 2000 hd usb ile film izlerken menüde böyle bir şey yapılmıyor cihazın dil seçimi türkçe alt yazı seçimi türkçe olduğu halde filmi türkçe yazı karakterli izleme sırasında sonuç değişmiyor ışçğ gibi karakterler bozuk geliyor ekrana. Yardımcı olabilicek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Bunun dışında cihaz piyasadaki var olan cihazların en iyisi bunuda söylemek istedim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Yaklaşık 10 ay olmuş bu sorunun cevabı verilmemiş bir arkadaş yazı dosyasında sorunlu olabilir demiş ama sorun senkronizasyon değil. Soru yukardaki gibi türkçe karekterler film akışı sırasında ekranda farklı çıkıyor bilgisayarlarda izlerken dosyaları türkçe seçersek düzeliyor ama next 2000 hd usb ile film izlerken menüde böyle bir şey yapılmıyor cihazın dil seçimi türkçe alt yazı seçimi türkçe olduğu halde filmi türkçe yazı karakterli izleme sırasında sonuç değişmiyor ışçğ gibi karakterler bozuk geliyor ekrana. Yardımcı olabilicek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Bunun dışında cihaz piyasadaki var olan cihazların en iyisi bunuda söylemek istedim.

Sevgili kardeşim bu konuda arzu ederseniz [email protected] adresine yazınız...

zekai

0
Üye
26 Haz 2017
56
5
8
herkese merhaba 2 aydır bu makinayı kullanıyorum.ben bulamadım ama belki benim hatam pause tuşu bulamadım.internet portalı kullanırken pause çalışıyor ama tv izlerken de aynı işi gören br tuş var mı ? acaba.saygılar ....

olu

0
Üye
24 Kas 2016
31
3
8
Arkadaşlar Next 2000 HD görüntü durdurmak mevcut mu acaba?

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale
evet canlı yayından bahsediyor bende bulamadım şahsen Haydar ustam

canlı yayını durdurabilmesi için kayıt ediyor olması lazım iptv de olabilir ama standart yayında dahili harddisk olmadığı için kayıt durdurma özelliği olacağını hiç sanmıyorum.
ama yazılım desteği ile usb kaydı sırasında durdurma belki olabilir

zekai

0
Üye
26 Haz 2017
56
5
8
arkadaşlar ben daha önce sormuştum , pause tuşu varmı diye . normal tv izlerken mesela ekranda belli bir süre kalmasını istediğim birşey çıktı not almam gereken bir tuşa basıp aynı tuşa tekrar basıncaya kadar ekranda kalmasını sağlayan ( bazı cihazlarda aynı zamanda sesi de donduruyor ama o önemli değil ) bunu arıyorum.elbette öyle bir tuş olsa kumanda da olacak sonuçta kumanda daki tuşlar leb i derya değil tabiki bulmam gerekirdi.yine de sorarak bir şansımı deneyeyim dedim.belki farklı bir metotla aynı işi görebilirim diye düşündüm.teşekkür ederim....

Musa24

0
Özel Üye
4 Eki 2016
296
269
63
Adana

Arkadaşlar kumandanın altyazı tuşu var (TXT) yazar filmi başlattıktan sonra. ona basın dil secimini Türkçe ayarlayın tek sorun her film açtığınızda bu işlemi yapmanız gerekiyor.
Altyazı dili.boyutu.Renk secimi.Altyazı konumu seçimlerini yapabiliyorsunuz.
saygılar

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Arkadaşlar bu cihazda o özellik yoktur zaten @Musa24 kardeşim konu ile ilgili cevabı vermiş...

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
machina3d de bu özellik var doktor üstad cihaz eğer sıkıntı çıkarmaz ise ekler diye düşünüyorum iletmek lazım kendisine

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
mesela cihazın 1 saat sonra kapanmasını istiyorum.nasıl yapacağım.
bulamadım.

Merhabalar yardımcı olayım...

1.Kumandanın üzerindeki TİMER ( Yeşil ) tuşu OK.
2.Karşınıza gelen sürelerden istediğiniz süreyi seçip o şekilde EXIT ile menüden çıkıyoruz.
3.Cihaz zamanı geldiğinde kendiliğinden kapanacaktır...

Krizantem1903

0
Üye
3 Kas 2016
122
16
18
Merhabalar yardımcı olayım...

1.Kumandanın üzerindeki TİMER ( Yeşil ) tuşu OK.
2.Karşınıza gelen sürelerden istediğiniz süreyi seçip o şekilde EXIT ile menüden çıkıyoruz.
3.Cihaz zamanı geldiğinde kendiliğinden kapanacaktır...

hocam iptv izlerken yeşile bastığım için açılmıyormuş demekki.
iptv den çıkınca oldu.
teşekkür ederim hocam.

Son düzenleme: