Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Merhabalar. Herkesin minix internet machinası hayırlı olsun. Ürün bana bugün geldi. Ufak ve çok şık. Kanal geçişleri gerçekten harika. Eski nextlere fark atmış. Kanal sıralama filan çok kolay. Menüler çok rahat.Cidden çok beğendim.Kabloyla internet bağlayıp güncel kanal listesini indirdim. Şahane..

Tek bir sorun var...

İzlediğim kanaldan bir kanal geri gitmek isteyince kumandadaki geri tuşuna basınca önce bir kanal ileri gidiyor. ikinci kere geri tuşuna basınca olduğum yere geri dönüyorum. Yani bir kanal geri gitmek için hızlı bir şekilde 3 kere geri tuşuna basmak zorundasın. Çok entresan bi problem .

Sorunumu anlatabildim umarım. Umarım başka kimsede böyle bir sorunla karşılaşılmaz da bir tek bendedir.

Herkese hayırlı forumlar ve iyi seyirler :)

Bu sorun bende de var genel olarak oluyor galiba

ali2008

0
Üye
12 Eki 2016
8
0
1
Karbon usta, IPTV girdim ama Next in serverindeki _Türk kanallari SHOWTV,STAR,ATV,FOX Kanallarin üzerine geldimde Baglamadi uyari geliyor ekran.Ikicisi alman sifreli(SKY) kanalarini iptv üzeriNE GÖREMEDIM AMIGO PLUS ise var.Ne yamam gerkiyor. Simdiden tesekürler.

elcondor

0
Üye
22 Eki 2015
48
0
6
ISTANBUL
Merhabalar. Herkesin minix internet machinası hayırlı olsun. Ürün bana bugün geldi. Ufak ve çok şık. Kanal geçişleri gerçekten harika. Eski nextlere fark atmış. Kanal sıralama filan çok kolay. Menüler çok rahat.Cidden çok beğendim.Kabloyla internet bağlayıp güncel kanal listesini indirdim. Şahane..

Tek bir sorun var...

İzlediğim kanaldan bir kanal geri gitmek isteyince kumandadaki geri tuşuna basınca önce bir kanal ileri gidiyor. ikinci kere geri tuşuna basınca olduğum yere geri dönüyorum. Yani bir kanal geri gitmek için hızlı bir şekilde 3 kere geri tuşuna basmak zorundasın. Çok entresan bi problem .

Sorunumu anlatabildim umarım. Umarım başka kimsede böyle bir sorunla karşılaşılmaz da bir tek bendedir.

Herkese hayırlı forumlar ve iyi seyirler :)

:wow2: aynı şey bende de oldu bir kaç kez ama kusuru hep kendimde aradım. Demek ki bende değilmiş.. :)

elcondor

0
Üye
22 Eki 2015
48
0
6
ISTANBUL
Daha önce belirttiğim (Next Minix 2000 HD Machina) şifresiz kanallarda yayının donup "şifresiz kanal" yazısının çıkmasıyla ilgili resmi yükleme fırsatı buldum nihayet. Konuyu resimli olarak Next destek servisine de ilettim AR-GE departmanının ilgileneceği söylendi.. Umarım yazılımla alakalıdır..

NkBR3L.jpg

Son düzenleme:

ilkertuna

0
Üye
14 Eki 2016
2
0
1
istanbul
ilkertuna öncelikle cihazınız hayırlı olsun surunuza gelince aynı sorun bendede vardı fabrika ayarlarını 1234 şifre ac orada 1 inci sırada sadece kullanıcı ayarlarını okeyle aşağıya soru kutusu acılacak silmek isteyormusun diye okeyle tamamdır...

Teşekkür ederim nsonmez. Dediğiniz gibi yaptım. kullanıcı ayarlarını sildim . düzelmedi. 3 kere filan daha yaptım ama yine de düzelmedi :)

Çok önemli birşey değil aslında. OK tuşunun civarındaki yukarı aşşa tuşlarıyla normal bir şekilde kanal değiştiriliyor yani CH tuşunu kullanmıyorum.Fakat bilinmesi için iyi oldu. Belki deneyip düzelten arkadaşlar olabilir.

Diğer bahsedilen normal kanal izlerken şifreli yayın yazısı bende çıkmıyor. Düzgün bir şekilde izleyebiliyorum. Ufak tefek sorunlar düzeltilicektir diye düşünüyorum.

Özellikle kanal geçiş hızını çok beğendim.Diğer kullandığım minix amigo dan çok daha iyi. Genel olarak fiyatına göre başarılı diyorum ben .

Herkese iyi seyirler dilerim :)

msonmez16

0
Üye
14 Haz 2015
184
88
28
BURSA
ilkertuna kardeş benim cihaz faal takılma falan yok şifreli kanal uyarısıda almayorum .şeytan kulağına derlerya aynısı. cok şükür tıkır tıkır calışıyor.selam

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Kumanda algılaması nasıl yakından veya uzaktan tam görmüyor mu iki üç kere basmak mı gerekiyor başka ne tür sorunları var

elcondor

0
Üye
22 Eki 2015
48
0
6
ISTANBUL
benim kumanda alıcısı ile ilgili sorunum yoktu, alıcıyı haliyle tvnin önüne yapıştırdım. 45 derece sağa ve sola doğru tutup bassam bile yine çekim gücü aynıydı.. Anlaşılan ürün çok yeni olduğu için kullanıcı sayısı artıkça sıkıntılar da çoğalacak gibi görünüyor. Asıl önemli olan, yayın donma sorunu olan arkadaşlar benim yayın donduğu an "info" tuşuna basıp sinyal ve kalite göstergesi ekranda iken resim çekip http://destek.next.com.tr/ adresine resimli olarak sorunu bildirsin. Ben cihazı iade ettim ama yine de bu sorunun halledilmesini isterim..

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Cihazı almayı düşünüyordum fakat sorunlar gelmeye başladı en iyisi biraz daha beklemek kullanıcılar sorunları yazarlarsa sorunlardan haberdar oluruz.

mertberkcan

0
Üye
20 Ağu 2015
7
2
3
x panel ip kanal sayısı acil yükseltilmeli 1000 kanal kapasitesi olması çok kötü amigo plustan bu cihazı geçip bu durumla karşılaşmak çok kötü ilgilenenlere duyurulur.

efe38

0
Üye
28 Eki 2015
35
0
6
öncelikle kolay gelsin cihazda tavsanları kırmızı tusa basıp ilgili şifreyi yazıp ekranda kayboluyor fakat aktif atmek istediginde aynı kırmızı tusa basıp açılması gerekirken bu servis kitli yazıyor
(internet portalı içerisinde yapıyoruz bu işlemi kullanıcı tercihlerinde hıde veya sohw yapmak birşey degiştirmiyor) fabrika ayarlarına dönünce normal oluyor kitleyince eski halini alıyor) birde wifi cihazda takılı olunca fabrika ayarlarına dön diyorsun acılısta ay ayarları kablolu geliyor kablosuza cevirince cihaz kitleniyor tekrar fiş çek tak yapınca düzeliyor ilginize tşk ederim kolay gelsin genel anlamda cihaz iyi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...