Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Süper ile Kayıt

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Arkadaşlar diyelim cihaz kapalıyken kayıt yapılacak,(örneğin polsat sport) kayıt düzeni ayarlarından kaydı zamanladınız cihaz kapalı durumda belirtilen zaman geldiğinde cihaz kaydı yapıyor kayıt sona erdiğinde cihaz neden açık kalıyor defalarca ayarlarla uğraştım düzeltemedim böyle bir ayar varmıdır.(Next 18500 HD Plus'da cihaz kayıt işlemini bitirdikten sonra kapanıyordu..)

Birde kayıt yapacak arkadaşlar buna dikkat etmelidir,diyelim favori oluşturdunuz ve kanal listeniz favori kanallardayken cihazı kapattınız kayıt sıranızda favori düzenine göre örneğin belgesel spor ve haber olsun eğer cihazınızı favori kanaldayken kapatırsanız kayıt yapmıyor genel listedeyken cihazı kapalı konuma almanız gerekiyor.

Birde şöyle bir sorum olacak diyelim favori oluşturuyorsunuz,cihazla gelen favori isimlerini kendi isteğinize göre isimlendirdiniz ve favorilerinizi oluşturdunuz ve backup aldınız,bir sonraki yazılımda bu backubu yüklerseniz cihaz favorilerinizi aynen sıralarmı yoksa favori isimleri değiştiği için sıralama bozulurmu? Örneğin sıralamayı belgesel,haber,spor olarak yaptınız bu düzen aynen kalır mı? Sorun çıkmaması için favorisiz backup mu oluşturmalıyız..

Hiç bir platformda bulamadığım (IPTV,CCcam vs..) HBOBoxing ve SHOWTIME kanallarını hangi platformda izleyebilirim..

Saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Arkadaşlar diyelim cihaz kapalıyken kayıt yapılacak,(örneğin polsat sport) kayıt düzeni ayarlarından kaydı zamanladınız cihaz kapalı durumda belirtilen zaman geldiğinde cihaz kaydı yapıyor kayıt sona erdiğinde cihaz neden açık kalıyor defalarca ayarlarla uğraştım düzeltemedim böyle bir ayar varmıdır.(Next 18500 HD Plus'da cihaz kayıt işlemini bitirdikten sonra kapanıyordu..)

Cihazın işleyişi çıktığından beri bu şekildedir şimdiye kadarda bu konuda yazılan mesajlarda bu konuda herhangi bir şikayet olmadığı için öylede kalmıştır.

Birde kayıt yapacak arkadaşlar buna dikkat etmelidir,diyelim favori oluşturdunuz ve kanal listeniz favori kanallardayken cihazı kapattınız kayıt sıranızda favori düzenine göre örneğin belgesel spor ve haber olsun eğer cihazınızı favori kanaldayken kapatırsanız kayıt yapmıyor genel listedeyken cihazı kapalı konuma almanız gerekiyor.

Bu dediğininizi yaptım FİLM favoriye geldim FİL tv üzerinde iken cihazı kapattım açtım cihaz yine FAVORİ düzeninde açıldı.Akabinde bu sefer SD ye KAYIT yaptım ve sonra kaydı durdurdum.Akabinde USB tuşuna basıp menüye girdim baktığımda cihaz kayıt yapmıştı hatta kaydı izledim.Herhalde yanlış anlamamamışımdır.!

Birde şöyle bir sorum olacak diyelim favori oluşturuyorsunuz,cihazla gelen favori isimlerini kendi isteğinize göre isimlendirdiniz ve favorilerinizi
oluşturdunuz ve backup aldınız,bir sonraki yazılımda bu backubu yüklerseniz cihaz favorilerinizi aynen sıralarmı yoksa favori isimleri değiştiği için sıralama bozulurmu? Örneğin sıralamayı belgesel,haber,spor olarak yaptınız bu düzen aynen kalır mı? Sorun çıkmaması için favorisiz backup mu oluşturmalıyız..

Cihazda gelen her yazılım sonrası 1 nolu seçenek ile FABRİKA ayarı yaparım akabinde bu işlem sonucunda FAVORİ düzeni yazılımdaki haline döner.Ancak kanallar aynı yerde durur sadece isimlendirmeniz değişmiş olur.Yani FAVORİ isimleri değişince o zaman ben gönlüme göre tekrar sıralarım canım nasıl isterse o şekilde isimlendiririm.Ayrıca sonra cihazda bu seçenek ile diğer kullanıcı ayarlarımıda ayarlar BACKUP alırım.Ve o backupu tekrar yedeklerim gerektiğinde kullanmak üzere cihazda zaten devamlı takılı olan SD kartta saklarım.

Hiç bir platformda bulamadığım (IPTV,CCcam vs..) HBOBoxing ve SHOWTIME kanallarını hangi platformda izleyebilirim..

O kanallar için biraz araştırma yapmak gerekir ama büyük ihtimal ÖZEL IP serverlerde olanı muhakkak vardır...

Saygılar

Umarım sorularınıza istinaden verdiğim cevaplar sizin beklentilerinize cevap verebilmişimdir.Siz kullanıcıların bu derece PROFESYONELCE soruları bizleri fazlaca memnun etmektedir...

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Üstad cevaplarınız için teşekkür ederim.Örneğin favori kanallarınız bu isim ve sırayla olsun.Belgesel,Haber,Spor,Film.Cihaz kapalıyken sırasıyla zamanlamasını yaptığım belgesel adlı favori kanal grubu içinden diyelim animux kanalını bir saat kayda ayarladım bu kayıt bittikten sonra haber adlı favori grubundan tgrthaber yarım saat,sonrasında spor favori kanal grubu içinden polsat sport kanalını 1 saat ve en sonda film grubundan 2 saatlik kayıt zamanlamasını ayarladım,bu haldeyken cihazın kayıtları es geçtiğini gördüm aynı zamanlamayı bu sefer favori kanallardan çıkıp genel kanal tablosu kısmındayken cihazı kapattığımda kayıtları yaptığını fark ettim ve bu durumu görünce kayıt yapacak arkadaşların bilgisi olmasını istemiştim o yüzden yazdım.

Saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Üstad cevaplarınız için teşekkür ederim.Örneğin favori kanallarınız bu isim ve sırayla olsun.Belgesel,Haber,Spor,Film.Cihaz kapalıyken sırasıyla zamanlamasını yaptığım belgesel adlı favori kanal grubu içinden diyelim animux kanalını bir saat kayda ayarladım bu kayıt bittikten sonra haber adlı favori grubundan tgrthaber yarım saat,sonrasında spor favori kanal grubu içinden polsat sport kanalını 1 saat ve en sonda film grubundan 2 saatlik kayıt zamanlamasını ayarladım,bu haldeyken cihazın kayıtları es geçtiğini gördüm aynı zamanlamayı bu sefer favori kanallardan çıkıp genel kanal tablosu kısmındayken cihazı kapattığımda kayıtları yaptığını fark ettim ve bu durumu görünce kayıt yapacak arkadaşların bilgisi olmasını istemiştim o yüzden yazdım.

Saygılar

Bilgi ve paylaşımınız için teşekkürler... Sevgi ve Saygılarımla.

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Kayıt sonrası cihaz açık kalma sorununun giderilmesi;

Menü-Ayarlar-Saat Ayarları-Açılma (buradan cihaz kayıt öncesi belirtilen saatte açılır)

Menü-Ayarlar-Saat Ayarları-Kapanma (buradan cihaz kayıt bittikten sonra belirtilen saatte kapanır)

İlgilenen arkadaşlar deneyebilirler..

Saygılar

halit beydeş

0
Üye
9 Eyl 2016
18
2
3
bu cihazın medyası güncellenmek ister daha önce servisede belirtim daha öncelerde yaptığım belgeseller veya benzeri kayırlar türkce kayıt yapıldı ama bu cihaz ingilizce görüyor dil seceneğinden dülmek istersen medya anında kapanıp sata geciyor ileri gerilerdede sorunlar mevcut haydar kardeş türkey formdan halit beydeş

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
bu cihazın medyası güncellenmek ister daha önce servisede belirtim daha öncelerde yaptığım belgeseller veya benzeri kayırlar türkce kayıt yapıldı ama bu cihaz ingilizce görüyor dil seceneğinden dülmek istersen medya anında kapanıp sata geciyor ileri gerilerdede sorunlar mevcut haydar kardeş türkey formdan halit beydeş

Halit bey ne demek istediğinizi ben ve arkadaşlarım ne yazikki anlayamıyoruz siz en iyisi [email protected] adresine yazın...

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Free Share ile açılan örneğin seciencevietv'deki herhangi bir yayını kaydetmeye başladığınızda cihaz kaydı kesiyor,18500 HD PLUS'da hiç sorun çıkarmadan kaydediyor.Bazı kanallara has bu problemin düzeltilme imkanı varmıdır ve next machina 3D süper ile kaydettiğinizi yayını next 18500 hd plus'da izleyemiyorsunuz bu nasıl işdir anlayamadım..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Free Share ile açılan örneğin seciencevietv'deki herhangi bir yayını kaydetmeye başladığınızda cihaz kaydı kesiyor,18500 HD PLUS'da hiç sorun çıkarmadan kaydediyor.Bazı kanallara has bu problemin düzeltilme imkanı varmıdır ve next machina 3D süper ile kaydettiğinizi yayını next 18500 hd plus'da izleyemiyorsunuz bu nasıl işdir anlayamadım..

Sevgili kardeşim şimdi kontrol ettim benim ÇİFTTUNERLİDE bahsedildiği üzere FREESHARE de ilgili kanallar üzerinde herhangi bir sıkıntı olmadan kayıt oluyor.! Yani ÇİFTTUNERLİ seride bir sıkıntı yok elimde SÜPER seri cihazdanda yok maalesef,size tavsiyem flash belleği ya FAT-32 formatlayın yada bir başka USB ile kayıt yapmayı deneyin.!

Son düzenleme:

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Saygıdeğer Üstad seciencevietv de kaydet dediğimde 20 sn ye kaydediyor sonra ekran donup kalıyor hiç bir tuşa basmadan beklediğimde yine kayda normal devam ediyor bir süre sonra kısa aralıklarla donuyor tekrar düzeliyor,sinyal problemi yok örneğin bir saat kayıt yaptığınızda en az 4 defa duraksatıyor trek kanalında,anımuxda abmotordada aynı bu durum her kanalda olmuyor mesela travel,bbc eart bunlarda sorun yok.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Saygıdeğer Üstad seciencevietv de kaydet dediğimde 20 sn ye kaydediyor sonra ekran donup kalıyor hiç bir tuşa basmadan beklediğimde yine kayda normal devam ediyor bir süre sonra kısa aralıklarla donuyor tekrar düzeliyor,sinyal problemi yok örneğin bir saat kayıt yaptığınızda en az 4 defa duraksatıyor trek kanalında,anımuxda abmotordada aynı bu durum her kanalda olmuyor mesela travel,bbc eart bunlarda sorun yok.

Cihazı arka anahtardan kapatıp tekrar açın birde bu şekilde kayıt yapmaya çalışın bakalım durum ne gösterecek...

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Denedim üstad sorun düzelmedi,son yazılımı boot modunda yükledim fabrika ayarlarınada aldım olmadı yeni fark ettiğim bir sorun değildi çoktandır bu böyleydi fakat sormakta geç kaldım.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sevgili kardeşim daha öncede yazdım bende daha önce SD karta ve USB belleğe yapmış olduğum kayıtlarda sıkıntı yok.Ve maalesef elimde bu cihazdanda yok elimde olsa dener yardımcı olmaya çalışırdım...

rmeral

0
Üye
24 Şub 2015
5
0
1
Kardeşim bu durum bile bile engelleniyor kayıt yapmasınlar diye fta kanallarda kayıtta bir sorun yok

--------------------

Denedim üstad sorun düzelmedi,son yazılımı boot modunda yükledim fabrika ayarlarınada aldım olmadı yeni fark ettiğim bir sorun değildi çoktandır bu böyleydi fakat sormakta geç kaldım.

Kardeşim şifreli kanalların kayıt olmaması yazılımla engelleniyor bunu açık açık söylemiyorlar yıllardır böyle bu

Son düzenleme: