Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

sat tuşu sorunu

nextcabral

0
Üye
9 Eki 2015
61
0
6
izmir bayraklı
sayın yöneticiler ve değerli arkadaşlar
teledünya için kablonun ucunu süper comboya bağladım,anten girişine.
aratma yapdım,kanal bulmadı.
birde karasaldan aratma yaptım,öylesine yaptım bunu.
şimdi sorun şu,sat tuşuna basınca resimdeki görüntü oluyor,"cable" ve "terrestirial" çıkıyor,bunu ne yaptımsa kaldıramadım,nasıl düzeltebilirim.
yanıt yazan üstadlara şimdiden teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sevgili nextcabral bende o cihazdan yok ama şansımızı bir deneyelim isterseniz.!!! Sonuçta uydular siliniyorsa mantıken aynısı olması lazım.!
1.Menü OK.
2.Kurulum menüsü OK.
3.Uydu seçimleri OK.
4.Karşımıza gelen ilk satır muhtemelen onlardan biri olacaktır değilse bile uydu ismi üzerinde iken OK leyin.
5.Karşımıza sisteme kayıtlı olan ne varsa çıkacaktır.
6.Şimdi o lüzumsuz olanlardan birinin üzerine gelin ve TARALI KANALLARI SİL seçeneği olan YEŞİL tuşa basın gelen soruya evet deyin.
7.Bu şekilkde olması lazım sonra diğer istenmeyen yeride aynı şekilde yapın.
8.Sonucu paylaşınız.

nextcabral

0
Üye
9 Eki 2015
61
0
6
izmir bayraklı
sayın üstadım,buyurduğunuz yöntemi biliyorum. bu yöntemi birçok kere bulunduğum yerden falanca uydu çeker mi diye sinyal ayarlarken kullanıyorum,işime gelmez ise taralı kanalları sil diyerek, sat tuşuna basınca ilgili uydu görünmüyor.
"cable" ve "terrestirial"menüdeki "uydu seçimler"i veya "uydu kanal tarama"dan olmadı.
son çare fabrika ayarlarına döneceğim, bu sefer kanal listesindeki dört küsür bin kanal,sıralı liste,favori, alayı gidecek.
umarım doktor hocamız bu yazıyı görür de bir yöntem söyler, yardım eden etmeyen herkese teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
sayın üstadım,buyurduğunuz yöntemi biliyorum. bu yöntemi birçok kere bulunduğum yerden falanca uydu çeker mi diye sinyal ayarlarken kullanıyorum,işime gelmez ise taralı kanalları sil diyerek, sat tuşuna basınca ilgili uydu görünmüyor.
"cable" ve "terrestirial"menüdeki "uydu seçimler"i veya "uydu kanal tarama"dan olmadı.
son çare fabrika ayarlarına döneceğim, bu sefer kanal listesindeki dört küsür bin kanal,sıralı liste,favori, alayı gidecek.
umarım doktor hocamız bu yazıyı görür de bir yöntem söyler, yardım eden etmeyen herkese teşekkürler.

Peki şöyle bir şey yapsak sadece 1 nolu seçenek ile bu işi deneseniz.! En azından kanal listeniz silinmez sadece tv cihaz uyum ayarlarınız değişir...

nextcabral

0
Üye
9 Eki 2015
61
0
6
izmir bayraklı
konuyu hortlatmış olmayım da, fabrika ayarı ile düzeldi.
teledünya için dün cihazı servise verdim,bir parça eklendi,bugün aldım.
teledünya kartı taktım, kablotv anten kablosunu anten girişine taktım,kablo tv kanalları aradan kanalları aradım,yaklaşık 190 kanal buldu.
asıl soru:
kanallar var fakat göstermiyor, sadece şifresiz olan ege tv ve sky tv açık.
menü girişler de kart data alımı kısmı açık.
cihazı kapatıp, kartı çıkardım teledünya next cihazına taktım,kanallar var,biraz seyrettim, 10 dakika sonra süper comboya takıp cihazı açtım, kanallar yok.
nedendir? bilgisi olan var mı?