Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

2000 HD İnternet Cihazda ŞİFRELİ KANAL Uyarısı Hakkında

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sevgili 2000 HD İnternet machina kullanıcıları başlıktada görüleceği üzere bu konuda sıkıntı yaşayanlardan birkaç ricam olacak.Aşağıdaki yazdığım şekilde bildirimlerde bulunurlarsa bu sorunun çözümü hakkında çok daha kısa süre bir zaman diliminde sonuca ulaşabilme umudundayım.

1.Yayın izlerken bu durum hangi kanal yada kanallar üzerinde meydana geliyor.?
2.Kullanmakta olduğunuz uydu çanak sistemi hakkında bilgi.? ( Tekli lnb-İkili+Dörtlü+Sekizli lnbmi-Merkezi sistemmi+Motorlumu )
3.Bu durum çok sıkmı yoksa arasıramı meydana geliyor bir gündemi oluyor yoksa farklı günlerdemi oluyor.?

Örn:Bende FOX HD tv üzerinde farklı günlerde 2 kez meydana geldi.!

elcondor

0
Üye
22 Eki 2015
48
0
6
ISTANBUL
cihazı 3 gün kullandım, kurduğum gün ve takip eden 2 gün boyunca herhangi bir kanalda ortalama 30 dak. da bir bu uyarı çıkıyordu. 90 cm çanak 4lü LNB, motor veya merkezi sistem yok. Geri verip yerine Machina 3D ile değişim yaptırdım, Machina 3D maşallah şimdilik çok iyi gidiyor..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
cihazı 3 gün kullandım, kurduğum gün ve takip eden 2 gün boyunca herhangi bir kanalda ortalama 30 dak. da bir bu uyarı çıkıyordu. 90 cm çanak 4lü LNB, motor veya merkezi sistem yok. Geri verip yerine Machina 3D ile değişim yaptırdım, Machina 3D maşallah şimdilik çok iyi gidiyor..

Herhangi bir kanal derken isimler aklınızdamı acaba.? Bakın benim sormuş olduğum sorularından birine cevap vermişiniz bile 4 lü Lnb var diye belirtmişsiniz bendede 8 li next lnb var.!

Son düzenleme:

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Merhaba Haydar Hocam
Bende FTA Kanallarda mesala
1- TRT1HD, SHOWHD, KANAL7,TV8HD gibi ve bir kac kanalda meyda geldl
2- Tek canak 8 li lnb kullanıyorum.
3- Bazen 5 dakika bazen yarim saat yani kafasina gore takiliyor cihaz. Cok sık yaşanıyor.
Bence bu durum yazilimsal ayrica kumanda berbat. İllaki kumanda göze paralel olacak yoksa görmüyor en sonunda sokup attim cihazi. Çeklicek dert degil. Karbon usta yazilimsal degil demis ama oyle değil bence yazilimsal Cihazi kotlemek gibi bir niyetim yok ama geri alsalar iade edecegim yani

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Merhaba Haydar Hocam
Bende FTA Kanallarda mesala
1- TRT1HD, SHOWHD, KANAL7,TV8HD gibi ve bir kac kanalda meyda geldl
2- Tek canak 8 li lnb kullanıyorum.
3- Bazen 5 dakika bazen yarim saat yani kafasina gore takiliyor cihaz. Cok sık yaşanıyor.
Bence bu durum yazilimsal ayrica kumanda berbat. İllaki kumanda göze paralel olacak yoksa görmüyor en sonunda sokup attim cihazi. Çeklicek dert degil. Karbon usta yazilimsal degil demis ama oyle değil bence yazilimsal Cihazi kotlemek gibi bir niyetim yok ama geri alsalar iade edecegim yani

Sevgili TEKONMAN kardeşim öncelikle yorum için teşekkürler kumanda konusunda yazdıklarınıza katılamayacağım.Çünkü bende böyle bir sıkıntı söz konusu değil bırakın göze pralel tutmayı,bende kumanda ters istikamette bile çalışıyor.! Evet yanlış okumadınız duvardan ters açı ile alıyor.! Ama diğer sıkıntının kaynağı ne ise en kısa sürede siz değerli arkadaşların yorumları ile bulunacak elbet.! (Sizdede 8 li lnb var) şimdiye kadar ben dahil 3 yorumda durum 2 adet 8 li lnb bir adet 4 lü lnb çıktı ortaya...

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Kumanda konusu maalesef oyle bir cok next minix cihaz kullandim hepsinde dedlilnlz gibi karşı duvardan bile aliyordu ama bu beni şoke etti. Pil kendi icinden cikan pil degistiri oyle deniyecegim. Bakalim sonuc degisecek mi ayrica profesyonel kullanıcıyım bu arada ayri bir merakim var o yüzden ilgiliyim bu konulara cevap icinde teşekkürler

elcondor

0
Üye
22 Eki 2015
48
0
6
ISTANBUL
Herhangi bir kanal derken isimler aklınızdamı acaba.? Bakın benim sormuş olduğum sorularından birine cevap vermişiniz bile 4 lü Lnb var diye belirtmişsiniz bendede 8 li next lnb var.!

Doğrudan gözlemlediğim kanallar, Fox tv, Show tv, Habertürk, star tv, cartoon network, a haber (evde olmadığım zamanlarda da takılmalar olmuş ama hangi kanallar bilmiyorum)

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Doğrudan gözlemlediğim kanallar, Fox tv, Show tv, Habertürk, star tv, cartoon network, a haber (evde olmadığım zamanlarda da takılmalar olmuş ama hangi kanallar bilmiyorum)

Çok güzel kardeşim geri dönüş için TEŞEKKÜRLER bu kanalların hepsi H-POLARİTE den yayın yapıyor burda bir adım daha atmış olduk.Yani H=(YATAY) polarite bu durumda öne çıkmaya başladı...

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
Kumanda konusu maalesef oyle bir cok next minix cihaz kullandim hepsinde dedlilnlz gibi karşı duvardan bile aliyordu ama bu beni şoke etti. Pil kendi icinden cikan pil degistiri oyle deniyecegim. Bakalim sonuc degisecek mi ayrica profesyonel kullanıcıyım bu arada ayri bir merakim var o yüzden ilgiliyim bu konulara cevap icinde teşekkürler
evet bencede kumanda hassasiyeti güzel değil

Son düzenleme:

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
Sevgili TEKONMAN kardeşim öncelikle yorum için teşekkürler kumanda konusunda yazdıklarınıza katılamayacağım.Çünkü bende böyle bir sıkıntı söz konusu değil bırakın göze pralel tutmayı,bende kumanda ters istikamette bile çalışıyor.! Evet yanlış okumadınız duvardan ters açı ile alıyor.! Ama diğer sıkıntının kaynağı ne ise en kısa sürede siz değerli arkadaşların yorumları ile bulunacak elbet.! (Sizdede 8 li lnb var) şimdiye kadar ben dahil 3 yorumda durum 2 adet 8 li lnb bir adet 4 lü lnb çıktı ortaya...

ustam her dediğinize katılıyorum cihazdan da memnunum lakin kumanda hariç.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Bu ne hız EFSANE SERİNİN SEHZADESİ

Yorumsuz olarak( tam kapasitede Canına kastedercesine uygulamalı ıptv tam kapasitede kanal geçiş uygulamalar youtube vb denemeleri)

kullanım ve yapım @A.Kadir
Yayıncı Dost_6080​

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
teşekkürler dost tereddütü olanların kafasındaki acabaları siler umarım vodlarda ileri geri alma youtube ileri geri alma video açış hızı iptv bağlanma hızı oynatım gayet stabil iyi durumda kanal geçişleri rahat kasma yok kumandaya peşpeşe basmadaki tepkisi ve bıraktığın kanaldaki açılış hızı hava durumu gibi hepsi gayet stabil sinyal yok veşifreli kanal uyarısı hiç almadım daha bu 2. cihaz umarım almam
net 8 megabit telekomun altyapısı müsait olmadığından fiberden buralara düştüm malesef wifi ile bağlı ve 8 megabitin hepsini veremiyorlar malum 5 lerde sürünüyoruz artı adil kull dolu buna rağmen gayet iyi durumda

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
RJ45 ethernet girişi varmıydı usta ya. Siparişi verdim ama ethernet girişi var diye wifilere bakmadım :/

Düzeltme: Varmış :)

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Arkadaşlar bu videodaki iptv kanalları nasıl izlicem yardım edermisiniz tşk.

hamit kardeşim o konuda FORUMUMUZDAN YARDIM ALAMAZSINIZ .

Forum kurallarına aykırıdır.

(Machineyi test etmek için yoğunluğu yüksek server ve online kanallar gerektiğinden test paylaşımlarla bellek şişirilmiştir düşük hızda internetle kasması istenmiştir)

Son düzenleme:

Sazan

0
Üye
25 Eki 2016
13
0
1
evet video ki gibi super cihaz az ble cekilmis cccam super newcam adeta jet hic anlasilmiyor bile kanalin sifreli oldugu

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Videoyu hazırlayan A.kadir ustama ve yayınlayan Dost_6080 ustamıza teşekkürlerimi sunarım bilgilendirme ve emeğiniz için teşekkürler.