Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina ile uyumlu wi-fi adaptörler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DonQuichotte

0
Üye
24 Kas 2017
2
0
1
selam arkadaşlar denenmiş ve çalışan, uyumlu adaptörleri bu konu başlığında toplayalım

Next 2000 HD Minix Internet Machina ile uyumlu wi-fi adaptörler
-tp link tl-wn727n

Ralink 5370 chipli wifi alıcıların hiç biri çalışmıyor.

tp-link tl-wn727n'in V2 ve V3 versiyonları Ralink 5370. Sadece V4 versiyonu 7601

Kısaca, USB\VID_148F&PID_5370 olanlar çalışmıyor. USB\VID_148F&PID_7601 olmalı.

rolans

0
Üye
6 Kas 2016
103
4
18
kars
slm mahcine 3d kulanıyorum süper max wifi kulanndımm 2 gun sonnra cıhaz wifiyii artıkk görmüyorr ve cıhazz kasılıpp kılıttlenıyoo yardım lüttfenn acil

--------------------

nex machine ye 2000 3d cıft tüner le ılgılı ıyıleşştırrme yazılımı cıkarrtmanızz gereklıı bence cıhaz süperr ama wifi sorunu cokk buyukk bırr sorunn oldu saygılarr sorummlu arkadaşlar

emirdag38

0
Üye
19 Mar 2015
6
0
1
Herkese selamlar..

Konunun açildigi tarihden itibaren.. next hd 2000 makinesi bir kac guncelleme yaptigi icin.. bu yazilan wifi adaptorleri hala calisiyor mu ? Veya en son model hangisidir ? Tesekkurler

Bu adaptorlerden takarsam.. cep telefondaki 4,5g interneti paylasarak izleyebilirmiyim ? Sonucta o da wifi gibi gorunecekdir..

Tesekkurler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Herkese selamlar..

Konunun açildigi tarihden itibaren.. next hd 2000 makinesi bir kac guncelleme yaptigi icin.. bu yazilan wifi adaptorleri hala calisiyor mu ? Veya en son model hangisidir ? Tesekkurler

Bu adaptorlerden takarsam.. cep telefondaki 4,5g interneti paylasarak izleyebilirmiyim ? Sonucta o da wifi gibi gorunecekdir..

Tesekkurler

Evet next mini wi-fi 7601 chip hala çalışmaktadır + evet cep telefonunuzdaki interneti paylaştırabilirsiniz. Ama IP tv için düşünüyorsanız kota falan yetmez yok sadece freeshare için derseniz işinizi görürsünüz...

emirdag38

0
Üye
19 Mar 2015
6
0
1
Evet next mini wi-fi 7601 chip hala çalışmaktadır + evet cep telefonunuzdaki interneti paylaştırabilirsiniz. Ama IP tv için düşünüyorsanız kota falan yetmez yok sadece freeshare için derseniz işinizi görürsünüz...

Tesekkurler.. buyuk bir ihtimal tp link tl adaptorunu alirim.. cunku next mini wifi.. sadece turkiye de var.. ben yurtdisi da yasadigim icin.. tp link tl versiyonu mevcut burada.. ?
tp link tl-wn727n bi ust modellerini alsam calisir mi ? Yoksa sadece tp link tl-wn727n ile mi calisiyor ?

Son düzenleme:

kara10

0
Üye
18 Tem 2016
38
12
8
Üstadlar bir sorum olacak next 2000 machina icin 7601 wifi aldim simdilik netim olmadigi icin telefondan net paylasimi yapiyorum cihazi kapattiktan belirli bi sure actiktan sonra otomatik baglanti yapmiyor wifi aparati tekrar söküp takiyorum oyle aygiti taniyo surekli sök cikar rak yapmak istemiyorum niye otomatik baglanmiyor yardimci olursaniz sevinirim

Next-Newby

0
Üye
24 Nis 2018
1
0
1
selamlar,
Next 2000-HD'yi yeni aldim. Ardindan bir de "tp link tl-wn727n" aldim wifi-adaptör oalrak.
Windows sistem bilgilerinde USB\VID_148F&PID_7601 diyor, yani buradaki bilgilere göre dogru version. Windows ile sorunsuz calisiyor ve hemen baglaniyor.
Ancak Next ile sorun yapiyor.
Next 2000'i yeni actigimda benim ve cevredeki bütün aglari buluoyr. Hatta benimkini %94 gibi cok iyi bir deger ile.
Ancak baglan dedigimde bir süre debelendikten sonra baglanmiyor ve o ondan sonra tekrar deneyince ne benim agi ne de cevredki aglari (yani hic bir agi) bulamiyor, göstermiyor.
Ag ara secince de hic bir agi bulamadigini söylüyor.
Bir müddet sonra menüden yeniden aratinca veya next'i acip kapadiktan sonra gene ayni durum, yani önce var diyor, sonra baglanamiyor ve sonunda da hic bir agi göstermyior.
Bu arada wifi-adaptörün lambasi deli gibi hic durmadan yanip sönüyor.
Yardimlariniz icin simdiden tesekkürler.
(Not. Kablo ile internete baglaninca sorun yok, ancak kabloyu gecici olarak odanin ortasindan geciriyorum ve uygun döseme imkanin yok, wifi baglantisi sart maalesef.)

halil.3737

0
Üye
7 May 2013
405
384
63
mersin
Slm cihazi acinca guncelleme cikiyor.surekli ne yapmam lazim.v1702 17.04 2018 diye guncelleyorum yine cikiyor...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Slm cihazi acinca guncelleme cikiyor.surekli ne yapmam lazim.v1702 17.04 2018 diye guncelleyorum yine cikiyor...

Siz yazılımı yüklediğinize eminmisiniz acaba bende yükledim bir daha uyarı falanda çıkmadı üstelik.! Ayrıca şimdi yazılım kontrolü yaptım cihazın güncel başka versiyonu yok uyarısı aldım.Bir zahmet cihaz bilgisi kısmına bakın bakalım hangi versiyonu gösteriyor...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul

daimy2017

0
Üye
17 Ağu 2017
86
33
18
normalde hepsi uyumlu olmuyor mu? Şok marketten alınmış Freeman marka bir alıcı var, ona USB wifi takmak istiyorum, nasıl birşey takmalıyım?

seam

0
Üye
16 May 2018
1
0
1
selamlar,
Next 2000-HD'yi yeni aldim. Ardindan bir de "tp link tl-wn727n" aldim wifi-adaptör oalrak.
Windows sistem bilgilerinde USB\VID_148F&PID_7601 diyor, yani buradaki bilgilere göre dogru version. Windows ile sorunsuz calisiyor ve hemen baglaniyor.
Ancak Next ile sorun yapiyor.
Next 2000'i yeni actigimda benim ve cevredeki bütün aglari buluoyr. Hatta benimkini %94 gibi cok iyi bir deger ile.
Ancak baglan dedigimde bir süre debelendikten sonra baglanmiyor ve o ondan sonra tekrar deneyince ne benim agi ne de cevredki aglari (yani hic bir agi) bulamiyor, göstermiyor.
Ag ara secince de hic bir agi bulamadigini söylüyor.
Bir müddet sonra menüden yeniden aratinca veya next'i acip kapadiktan sonra gene ayni durum, yani önce var diyor, sonra baglanamiyor ve sonunda da hic bir agi göstermyior.
Bu arada wifi-adaptörün lambasi deli gibi hic durmadan yanip sönüyor.
Yardimlariniz icin simdiden tesekkürler.
(Not. Kablo ile internete baglaninca sorun yok, ancak kabloyu gecici olarak odanin ortasindan geciriyorum ve uygun döseme imkanin yok, wifi baglantisi sart maalesef.)

Bende 7601 chipli platoon PL-9333 antenli wi-fi aldim. Yukarda bahsedilen sorunu yaşıyorum. Bende butun ağları 100% gosteriyor sifre yazip baglan dedigimde aglar listeden kayboluyor. Wifi ile baglanti imkansiz oluyor ancak kablo ile.baglanabiliyorum. Nisan tarihli son güncellemeyi cihaz üzerinden online yapmistim. Sorun yazilim olabilir mi?

NGX

0
Üye
7 Mar 2013
4
0
1
tp link tl-wn727n Next tanımıyor bile

yoksa bunun başka chipli versiyonları damı var ?

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
308
199
43
-Next mini wi-fi 7601 chip
-Hiremco HR06 ANTENLİ MT-7601
Hangisini tavsiye edersiniz.
Next mini biraz zarif görünüyor.

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Minik olan aparatlar için modemin aynı odada olması gerekir. Yoksa sıkıntı.
Diğer taraftan aynı odada olsalar bile minik olanlar ısınmasından dolayı bağlantı zırt pırt kopuyor.
En iyisi antenli almaktır. Ben Hiremco kullanıyorum, canavar gibi, tavsiye ederim.

Hiremco 7601 için:
Hiremco 7601 Usb Wifi Anten - 5dbi Antenli 1. Kalite - n11.com

Hiremco 5370 için olanı da ayrıca mevcut, ondan da kullanıyorum sorun yok.
Hiremco Hr-7 Ralink Rt5370 Chipset Wıfı Adaptör - n11.com

akay

0
Üye
9 Ara 2012
34
3
8
Next 2000 HD fta larda tp-link tl-wn727n calışmıyormu denememe rağmen alıcı görmedi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...