Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE- 18500+Plus/ Next YE-20000 HD EMU Aktif Etme Resimli Anlatım.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Emu aktif etme ile ilgili çok soran çıktığı için resimli anlatım eklemek daha uygun olur diye düşünüyorum.

Menü - Sistem Ayarları - TV Sistemi bölümüne giriniz.​

attachment.php

TV Sistemi bölüne geldikten sonra bu bölümde başka herhangi bir işlem yapmadan kumandadan 4 kez 0(Sıfır) tuşlanır.

attachment.php

Bu işlemi yaptıktan sonra alt kısımda Düzenle yazısı görünür ve emu aktif olmuş olur,isterseniz kumandamızdan kırmızı tuş ile düzenle bölümüne girerek elle kéy girme işlemlerini de yapabilirsiniz.

attachment.php

Kolay gelsin.

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6
hocam çok kolay gelsin size. bu işlerde oldukça acemiyim. dün satürn den next 18500 hd plus+ aldım. internetten araştırırken böyle birşeyler yapılacağını gördüm ve deneyeyim dedim. vaktinizi alacağımın farkındayım. ama birkaç sorum olacak.
1-daha dün aldım. yazılım güncellemesi veya -eğer varsa- başka bir güncelleme yapmama gerek varmı.
2- yazılım güncellemeyi usb ile yapayım dedim. 22.07.2012 tarihli yazılımı attım fakat bin boyutu uyuşmuyor dedi.
3- uydudan S/W günceleme yapayım dedim. 20 dakika bekliyor. bağlantı sağlanamadı gibi birşeyler diyor. uydudan yazılım güncelleme için internetin olması mı lazım acaba.
4- ve ayrıca emu aktif etmek için gösterdiğiniz herşeyi yaptım fakat düzenle yazısı çıkmadı. eminim ki birşeyleri eksik yapmışımdır..
5- trt HD kanalı çıkmıyor ve ATV HD de reklamların tamamında ve bazen de normal yayınlarda ekran küçülüyor. bu normal olamaz diye düşünüyorum

cehaletime verin. saatlerdir internetten araştırıyorum bu konuları. ama aydınlatıcı cevaplar bulamadım. vaktinizi ayırıp bana yardımcı olursanız teşekkür ederim. çok kolay gelsin :)

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6
ufak bir düzeltme yapayım :) 17.08.2012 tarihli güncellemeyi de denedim. bin boyutu uyuşmuyor dedi. tekrar kolay gelsin

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
hocam çok kolay gelsin size. bu işlerde oldukça acemiyim. dün satürn den next 18500 hd plus+ aldım. internetten araştırırken böyle birşeyler yapılacağını gördüm ve deneyeyim dedim. vaktinizi alacağımın farkındayım. ama birkaç sorum olacak.
1-daha dün aldım. yazılım güncellemesi veya -eğer varsa- başka bir güncelleme yapmama gerek varmı.
2- yazılım güncellemeyi usb ile yapayım dedim. 22.07.2012 tarihli yazılımı attım fakat bin boyutu uyuşmuyor dedi.
3- uydudan S/W günceleme yapayım dedim. 20 dakika bekliyor. bağlantı sağlanamadı gibi birşeyler diyor. uydudan yazılım güncelleme için internetin olması mı lazım acaba.
4- ve ayrıca emu aktif etmek için gösterdiğiniz herşeyi yaptım fakat düzenle yazısı çıkmadı. eminim ki birşeyleri eksik yapmışımdır..
5- trt HD kanalı çıkmıyor ve ATV HD de reklamların tamamında ve bazen de normal yayınlarda ekran küçülüyor. bu normal olamaz diye düşünüyorum

cehaletime verin. saatlerdir internetten araştırıyorum bu konuları. ama aydınlatıcı cevaplar bulamadım. vaktinizi ayırıp bana yardımcı olursanız teşekkür ederim. çok kolay gelsin :)

Arkadaşım öncelikle bende senin gibi kullanıcıyım, ama sana yardımcı olayım. Öncelikle usb belleğin fat 32 formatlı olsun. Daha sonra bu son yazılımı zipten çıkarıp usb belleğe at (dosyayı klasörden'de çıkar dosya çıplak olsun.) Daha sonra menü---gereçler---usbden güncelleme bölümüne gelip alcode+bootloader seç ve başlat. Cihaza son yazılım yüklenecek, ve kapanıp açılacak. Eğer kanal listeni yaptıysan ve bozlmasını istemiyosan main code seçeneğiyle yazılımı yükle. Kanalların aynen kalır sadece yazılım yüklenir. 2. olarak emu aktif etmek için güncel sofcam key dosyasını aynı şekilde zipten çıkarıp fat32 formatlı usb belleğe at. menü---gereçler---usbden güncelleme bölümüne gelip güncelleme modunu key.db olarak seçip başlat. Cihaz kapanıp açılacak açıldığı zaman menü---sistem ayarı---tv sistemine gel, hiçbirşey yapmadan altta düzenle yazısı çıkana kadar sıfıra bas düzenle yazısı çıkınca emu aktiftir. Bu yazılımda (17.08.2012 güncel yazılım) trt hd ilk sırada eğer çıkmıyorsa sinyalinde sorun vardır. Yazılımı yükle bak ATVHD reklamlarda ekran küçülüyor. O yayından kaynaklanıyor. (sd hd farkından kaynaklanıyor) Sadece bazı programlarda küçülüyorsa herhangi bir sorun yok. Devamlı küçük kalıyorsa sorun var yani kısacası o yayından kaynaklanıyor. Ayrıca bu forumda aradığın herşeyi bulabilirsin sayın üstatlar sağolsunlar herşeyi anlatmışlar sadece forumlara bakman yeterli. kolay gelsin

Son düzenleme:

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6
hocam ilgilendiğin ve cevap verdiğin için teşekür ediyorum. Fakat yazılım ve emu ile alakalı olarak dediğin herşeyi yapmıştım zaten. lakin fat32 formatlı olup olmadığına bakmamıştım. şimdi hemen ona da bakayım. teşekkür edeyim

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6
malesef olmadı hocam. yazılımı yükleyemedim. fat32li usb belleğe abs uzantılı NextYE-18500HD+_20120817 isimli yazılımı attım. usb den güncelleme bölümüne gelip alcode+bootloader seçtim. fakat "bin boyutu uyuşmuyor. yine de güncellemek istiyor musunuz" uyarısı ile karşılaştım. ben nerede hata yapıyorum bir bilsem

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
malesef olmadı hocam. Yazılımı yükleyemedim. Fat32li usb belleğe abs uzantılı nextye-18500hd+_20120817 isimli yazılımı attım. Usb den güncelleme bölümüne gelip alcode+bootloader seçtim. Fakat "bin boyutu uyuşmuyor. Yine de güncellemek istiyor musunuz" uyarısı ile karşılaştım. Ben nerede hata yapıyorum bir bilsem

fabrİka ayarlarina dÖn bİde Öyle dene

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6
öğle saatlerinde o ihtimali de denemiştim. o da olmamıştı. bence bozuk makineyi bana sattılar. 50 tl lik dandik bir uydu ile sd izleseydim içim rahat olacaktı.

sezar

0
Üye
10 Haz 2012
48
0
6
hacı önce fabrika ayarlarına dön sonra uydu güncellemeye gel alcode bodloder şeklinde güncelleme yap okey emu acılıyor frr sahare ok alcode yazmıyosa yazılım güncelleme yazar ama mutlaka fabrika ayarlarına dön

saint3469

0
Üye
3 Nis 2012
5
0
1
arkadaşım bide cihazın fişine çek bi 10 saniye bekle tekrar tak o otomatik olarak yeni yükleme var diyecektir.yani benimkinde öle oluyo ondan sonrada yazılım yükledinmi emu ayarlarını yapabilirsin bide böle dene.

saint3469

0
Üye
3 Nis 2012
5
0
1
unutmadan bide eger kanal düzenlemesi yaptıysan usb bellege kanalları yedekle menüden çünkü yazılım yükleyince sıralar degişiyor.yazılım bitince menüden tekrar kanalları geri yükle yaparsın.

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
arkadaşım bide cihazın fişine çek bi 10 saniye bekle tekrar tak o otomatik olarak yeni yükleme var diyecektir.yani benimkinde öle oluyo ondan sonrada yazılım yükledinmi emu ayarlarını yapabilirsin bide böle dene.

öyle olmasını istemiyorsan menu--sistem ayarı---diğer ayarlardan otomatik ota kontrolü kapalı seç açık seçiliyse uydudan yeni güncellemeleri yükleyeyimmi diye sorar (bu özellik uydudan güncelleme özelliği)

nnextli

0
Üye
16 Mar 2012
18
0
1
Merhaba
Emu hakkında benimde bir sorum var. Aktif olan emuyu nasıl kapatabilirim. 4 defa 0 ı tuşlayıp düzenle yazısını kaldırmak, hatta fabrika ayarlarına dönmekte işe yaramıyor. Herkese şimdiden teşekkürler.

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
Merhaba
Emu hakkında benimde bir sorum var. Aktif olan emuyu nasıl kapatabilirim. 4 defa 0 ı tuşlayıp düzenle yazısını kaldırmak, hatta fabrika ayarlarına dönmekte işe yaramıyor. Herkese şimdiden teşekkürler.

aktif olan emuyu aynı yere (menu--sistem ayarı--tv sistemi kısmına) gelip hiçbirşey yapmadan alttaki düzenle yazısı gidene kadar 0'a basmalısın bazı kanallar aynen çalışmaya devam ediyor ama bunun bir önemi yoktur herhalde

nnextli

0
Üye
16 Mar 2012
18
0
1
aktif olan emuyu aynı yere (menu--sistem ayarı--tv sistemi kısmına) gelip hiçbirşey yapmadan alttaki düzenle yazısı gidene kadar 0'a basmalısın bazı kanallar aynen çalışmaya devam ediyor ama bunun bir önemi yoktur herhalde
İlginize teşekkürler. Bu işe yaramıyor ve açılmaması gereken kanallar devam ediyor.