letiim

0532 614 95 17

dijimemo@hotmail.com

dijimemo@hotmail.com

Windows 7 kurmak iin Cd-rom olmayan arkadalara yardmc olacan dndm Boot Usb hazrlamay ve Usb ile Format atma konusunda ve Windows 7 Format Usbsi oluturmay en basit ekilde anlatacam. ncelikle Window 7 Disk imaj bulunmas gerekmekte (Bu imaj daha nceden Microsoftun sitesinden indirebilirsiniz) ve bir de bu imajn sabilecei bir Usb flash bellek veya DVD. Windows 7 USB/DVD Tool ndir u sayfadan Windows 7 USB/DVD Tool indirelim. Windows 7 Usbden Format Atma ve

Bu konu 2165 kez grntlendi 2 yorum ald ...
Windows 7 USBden Boot ve DVDden Format Atma Nasl Yaplr 5,00 2165 Reviews

Konuyu deerlendir: Windows 7 USBden Boot ve DVDden Format Atma Nasl Yaplr

5 zerinden 5,00 | Toplam: 1 kii oylad ve 2165 kez incelendi.

Mehmetkarahanl - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    zel ye
    yelik tarihi
    19.06.2016
    Beenmi
    1.582
    Teekkr Alm
    1.467
    @Mehmetkarahanl
    Tecrbe Puan
    73

Thumbs up Windows 7 USBden Boot ve DVDden Format Atma Nasl Yaplr

Windows 7 kurmak iin Cd-rom olmayan arkadalara yardmc olacan dndm Boot Usb hazrlamay ve Usb ile Format atma konusunda ve Windows 7 Format Usbsi oluturmay en basit ekilde anlatacam.
    ncelikle Window 7 Disk imaj bulunmas gerekmekte (Bu imaj daha nceden Microsoftun sitesinden indirebilirsiniz) ve bir de bu imajn sabilecei bir Usb flash bellek veya DVD.

Windows 7 USB/DVD Tool ndir

u sayfadan Windows 7 USB/DVD Tool indirelim.

Windows 7 Usbden Format Atma ve Format Atma Nasl Yaplr

• Ardndan Programn kurulumunu gerekletirelim.
    • Program aalm.
    • Source Filen karsnda Browseye basalm.
    • .iso Uzantl Windows 7 CD imajn gsterelim. (Nedere Kaytlysa O dizinden)
    • Ardndan Next Diyelim.
    • Usb Device modu Usbnizi format disk olarak ayarlar. DVD ise Dvd yazc yardm ile Dvd olarak Format Diski hazrlar.
    • Usb Deviceyi seelim. USB bellei takalm ancak unutmayn Usb iindeki veriler Silinir Yedeini aln.
    • Yenileme Butonu ile Taklan USB aygt bulalm ve Seelim.
    • Begin Copy Diyelim ve Erase USB Device diyelim ve Cd imajmzn Usbye Bilgisayar alrken boot ile alma zellii ile kopyalanmasn bekleyelim Bittiinde ise Start Over diyelim. Format ilemine balamak iin usb takl iken bilgisayar yeniden balatn.
    • Alta Bilgisayarn Hddden deil Usbden balamas iin F2 Del gibi tular kullanarak Boot sralamasnda USB aygt baa almamz gerekir.

Bios Girii iin F2 Sizde Farkl Olabilir

• Biosa F2 (sizde DEL veya DELETE tuu yada F1 Tular ile giri yaplyor olabilir.) ile giri yapalm ve Boot sekmesine gelelim Ok tular yardmyla. erisinden USB aygtmn ismi Sandisk olan (DVD ile atacak arkadalar Burada CD/DVDyi sesinler) F5 veya F6 tular yardm ile en yukar tayoruz. Ancak unutmayn sizin biosunuzda bu tama ilemini + veya tular yapabilir. Yani Bilgisayar alta ilk olarak USB yi okumas iin ayarlyoruz.

Boot Ayar

• Daha sonra F10 (Yani Exit mens altnda Save And Exit yada Settings Save And Exit gibi ifadeler ilede bu ilemi yapabilirsiniz.) tuuna basalm yani ayarlarn kaydedilmesi sorusunu onaylayacamz ekran gelecektir.
    • OKi iaretledikten sonra ayarlarmz baarl bir ekilde kaydedilecektir. Format ilemini bitirdikten sonra bu ayarlar eski haline getirebilirsiniz.

Windows Kurulumuna Giri

• Windows Setup [EMS ENABLED] seeneinden devam edelim. Ksa bir sre ierisinde Windows kurulum penceresi alacaktr.
    • Alan pencerede Trke Klavye olarak ilemlere devam edebilmek iin ortadaki seenei Turkishe alalm.

Windows Kurulum Klavye Ayar

• Daha sonra admlara devam edin. Zaten ok bir seenek yok kurulum iin onaylara izin verin.

Windows 7 Kurulum

• Custom (Advanced)i seelim.

Blmlendirme ve Silme Aralarn Amak

Bilgi: Drive Option (advanced) blmnden Harddiskin hangi blmlerini silmek yeniden blmlendirmek istiyorsanz bunlar gerekletirebilirsiniz.
    Ancak dikkat edin Partition 1 System iin ayrlmtr buray bende Windowsun kurulu olduu Ksm olan Partition 2yi silmek istiyorsanz Partition ksmn da silebilirsiniz aadaki resimde de detayl olarak aralardan bahsedeceim. Drive Optiona Basalm. (Windows 8 veya 8.1i USB formatlamak iin daha farkl bios ayarlar vardr.)

Blmlendirme ve Silme Aralar

;Yukardaki resimde de grld gibi burada silmek istediiniz ksmn zerine bir kez tklayn ve birden fazla blm silip boyutlarn da birletirme gibi bir ilem yapacaksanz yada her eyi tm blmleri silip blmlerin boyutlarnda deiiklik yapacaksanz DELETE seeneini sein ve onaylayn. Art Windowsun da bulunduu blm silecekseniz System Reserved ksmn da silebilirsiniz. Bu ekilde ki blmn veya daha fazla blmn alan birleecektir.
    Partition 3 veya partition 2 ksmn blmlendirmeden silmek istiyorsanz Format iaretleyip Biimlendirme yapabilirsiniz. Unutmayn Genelde Partition 2 ksm iletim sistemi olur Format atmadan nce bu blmleri bilmiyorsanz Boyutlarn dikkate alarak ileme devam edin. Bu sebeple C ve D olarak oluturduunuz ksmlarn aralarnda bir miktar fark brakn ki daha sonra ayrt edebilin. Bu ksmda taklan Arkadalar Kurulumu Krmz Kapatma dmesine basp iptal ederek Bilgisayar ap Bilgisayarmdan blmlerin ksmlarn kontrol edebilirler.
    Daha sonra Yeniden Blmleme ileminde New seenei ile Atyorum 300 gblok Hddyi 100 GB ksmn iletim sistemi iin ayracaklarsa 104 108 gibi bir deer verin ancak bu 108000 olarak girip devam edin. Size Sistem iin 100mb deerinde bir blm ayracan belirtecektir kurulum bunlara onaylayn. Ardndan Geriye kalan ksmn da blmlendirme iin New butonu ile tamamn blmlendire bilir veya bir ksmn blmlendirip geriye kalan da baka bir 3. bir blm yapabilirler.

New yani blmlendirme ilemine tabi tutmadnz ksm Bilgisayarmda gzkmeyecektir. Daha sonra iletim sistemini kurduunuzda da Bilgisayarma sa tklayarak Ynetten Disk Ynetimine girip blmlendirmedikleri alan Biimlendirebilirler.
    Silme blmlendirme ilemlerini tamamladktan sonra Partition 2 ksmna iletim sistemini yklemek iin bu ksma bir kere tklayn ve Nexti sein Kurulum Balayacaktr.
    Unutmayn Kurulum ilk etab bitip bilgisayar yeniden baladnda USB diski kartn. Yoksa yeniden kurulumun bana atar sizi. Byle bir durumda Usb yi karp bilgisayar resetleyin. Kurulum devam eder. Kurulum Srasnda Sizden baz eyleri semenizi ister yine de zorlanmadan devam edersiniz diye dnyorum. Kolay gelsin.
    qerhagi (27.11.2016), tomyblack (27.11.2016) Bunu beendi.

tomyblack - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Katlmc ye
    yelik tarihi
    12.08.2016
    Nereden
    France
    Ya
    51
    Beenmi
    1.207
    Teekkr Alm
    59
    @tomyblack
    Tecrbe Puan
    2

Format atmasini bilmeyen ve ogrenmek isteyenlere resimli guzel bir anlatim olmus.

Mehmetkarahanl - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    zel ye
    yelik tarihi
    19.06.2016
    Beenmi
    1.582
    Teekkr Alm
    1.467
    @Mehmetkarahanl
    Tecrbe Puan
    73

Windows 7 Hala Lider!
    Windows iletim sistemlerine ynelik yaplan son aratrmalarda Windows 7nin hala lider olduu grld.

Windows 10 piyasaya sunulduu ilk gnden itibaren ciddi bir ykseli yaam olmasna karn hala nceki yllarda piyasaya srlen Windows 7 iletim sistemini gemeyi baaramad. 2009 ylnda piyasaya srlen Windows 7, Windows 8 gibi farkl srmler piyasaya sunulmu olmasna karn hala kullanclarn en ok sevdii ve gvendii iletim sistemlerinden birisi oldu.

8 Yldr Piyasada!

8 yldan beri piyasada yer alan Windows 7, getiimiz yllarda piyasaya sunulan Windows 10 iin u anda en byk rakip durumda. Microsoft her ne kadar piyasadaki tm iletim sistemlerini Windows 10’a ekmek iin aba sarf etmi olsa da hala Windows 7 iletim sistemi yzde 48.34 kullanm oran ile iletim sistemleri arasnda lider durumda.

stelik Windows 10 u anda Windows 7’nin olduka gerisinde. Aklanan son rakamlara gre Windows 10 yzde 24. 36 kullanm oranna sahip ve bu adan Windows 7’nin sadece yars kadar kullancya hitap ediyor. Windows iin yaplan aratrmalarda dikkat eken dier bir sonu ise yllar nce piyasaya sunulmas ve destein kesilmesine ramen Windows XP. Kullanm oran yzde 9.07 ile sralamada nc olmay baaran Windows XP, Windows 10 iin ciddi bir tehdit durumunda.

--------------------

Microsoft geen sene duyurmu olduu Windows 10 iletim sisteminden sonra oranlarn peinde koarken, 2016 ylnda en ok kullanlan iletim sistemi sonular akland. Sonulara gre Windows 10'un almas gereken daha ok yol var gibi grnyor. Detaylar haberimizde..

Lider Ak Ara Windows 7

Her ne kadar Windows 10'dan farkl bir srm kullansak da her bilgisayar atmzda "Windows 10'a gein" yazs ile illaki karlayoruz. Microsoft bu konuda kullanclar tevik etmek iin elinden gelen her kayna kullanyor. Ancak 2016 verilerine gre ak ara fark ile hala en ok tercih edilen sistemin Windows 7olduu grld.

Ancak her ne kadar lider olsa bile uzun sre sonra % 50'nin altna derek Windows 7 kullanclarnn gei dneminde olduunu grebiliyoruz. uanda % 48.79 ile Windows 7 hala pazarn lideri konumunda.

Windows 10'un Alaca Daha ok Yol Var

Windows 10 kullanm birisi olarak sylyorum, daha almas gereken ok yol var. Genellikle oturmu bir hiyerariyi farkl bir yere tamak iin uzun yllar gerektii gibi, % 14.35 kullanm oranna sahip Windows 10 iin olumsuz dnmekte yanl olur. Hali hazrda Windows 10 kullanclarnn bir ok konuda Windows 7'yi aradklarn biliyoruz.

Dier Windows versiyonlarnn kullanm oranlar ise aadaki gibi akland;

* Windows XP % 9.66

* Windows 8.1 % 9.16

* Mac OS X 10.11 % 3.96

* Windows 8 % 2.95
    rasitbey34 (05.01.2017) Bunu beendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)