letiim

0532 614 95 17

dijimemo@hotmail.com

dijimemo@hotmail.com

Apple dn dzenlenen WWDC 2016 etkinliinde, yeni iletim sistemi macOS Sierra'y tantt. Peki, macOS Sierra hangi zellikleri ile ne kyor? te en nemli macOS Sierra zellikleri! http://s01.shiftdelete.net/img/general_b/16-06/14/basliksiz-1.jpgApple dn dzenledii WWDC 2016 etkinliinde yeni iletim sistemimacOS Sierray duyurdu. Siriyi Macte kullanabilmekten, masastnze her yere erimeye kadar ekosistemin ierisinde iletiimi artrmay hedefleyen macOS Sierrann en nemli

Bu konu 6883 kez grntlendi 21 yorum ald ...
OS letim macOS Sierra Versionu 5,00 6883 Reviews

Konuyu deerlendir: OS letim macOS Sierra Versionu

5 zerinden 5,00 | Toplam: 1 kii oylad ve 6883 kez incelendi.

Mehmetkarahanl - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    zel ye
    yelik tarihi
    19.06.2016
    Beenmi
    2.335
    Teekkr Alm
    1.717
    @Mehmetkarahanl
    Tecrbe Puan
    85

Thumbs up OS letim macOS Sierra Versionu

Apple dn dzenlenen WWDC 2016 etkinliinde, yeni iletim sistemi macOS Sierra'y tantt. Peki, macOS Sierra hangi zellikleri ile ne kyor? te en nemli macOS Sierra zellikleri!

Apple dn dzenledii WWDC 2016 etkinliinde yeni iletim sistemimacOS Sierray duyurdu. Siriyi Macte kullanabilmekten, masastnze her yere erimeye kadar ekosistemin ierisinde iletiimi artrmay hedefleyen macOS Sierrann en nemli zelliklerine gelin hep birlikte bakalm.

Apple Yazlm Mhendisliinden Sorumlu Kdemli Bakan Yardmcs Craig Federighi, macOS Sierra'nn sevdiiniz uygulamalardaki iyiletirmeler ve yeni zelliklerle Macinizi her zamankinden daha akll ve yararl hale getireceini ifade ediyor.
    Siri imdi Macte

Apple'n iPhone 4s ile birlikte duyurduu sesli asistan Siri, bildiiniz zellikleri ve masast iin zel olarak tasarlanan yepyeni yeteneklerle artk Macte. Docktan, men ubuundan veya klavyeden kolayca eriilebilen Siri bilgi aramak, dosya bulmak ve mesaj gndermek iin sesinizi kullanmanz salyor.

rnein, Siriden bir nceki gece zerinde altnz dosyay bulmasn, takviminize belirli bir toplanty eklemesini veya bir Facetime grmesi balatmasn isteyebileceksiniz. Macte Siriyi kullanarak Siri arama sonularndaki eleri belgelerinize veya maillerinize srkleyip brakabilecek, ma sonular veya hisse senedi deerleri gibi bilgileri srekli takip edebilmek iin Bildirim Merkezindeki Siri Arama sonularna ineleyebilecek ve hatta sistem tercihlerini deitirebilecek, anmsatclar oluturabilecek ve Fotoraflar arivinde arama yapabileceksiniz.
    Artk Macte de kullanlabilen Siri imdi drt Apple platformunda da, yani iOS, macOS, watchOS ve tvOSta hizmet veriyor ve 36 lkede haftada iki milyar istei yerine getiriyor.

Masastnz ve Belgeleriniz Tm Aygtlarnzda

macOS Sierra ile birlikte Masastnzdeki ve Belgeleriniz klasrnzdeki tm dosyalarnza otomatik olarak herhangi bir Mac, iOS aygt ve hatta PCnizde ulaabileceksiniz. Bunun iin dosyalarnz her zaman yaptnz gibi Masast veya Belgeler klasrnze kaydetmeniz yeterli.

Bundan sonra bu dosyalara ihtiya duyduunuz her yerde eriebileceksiniz. iPhone veya iPadinizdeki dosyalarnza iCloud Drive uygulamas, iCloud.com veya Windows iin iCloud uygulamasndan eriebilirsiniz. kinci Macinize giri yaptnzda, dosyalarnzn Masast veya Belgeler klasrnde, tam olarak kaydettiiniz yerde olduunu greceksiniz.

Aygtlar Arasnda Kopyalama ve Yaptrma

macOS Sierra ile aygtlar arasnda Devamllk zellii de gelitirildi. Universal Clipboard zelliiyle, panonuzdakileri iCloud araclyla tm Apple aygtlarnzda kullanabileceksiniz. Mac ve iPhoneunuz ve iPadiniz arasnda metin, resim ve video kopyalayp yaptrabileceksiniz.

Hemen Her Uygulamada Sekmeler

macOS Sierra Masastnzde daha etkin bir ekilde gezinmenize yardmc olmak iin, Safarinin Sekmeler zelliini Harita, Mail, Pages, Numbers, Keynote ve TextEdit gibi birden fazla pencereyi destekleyen Mac uygulamalarna ve hatta nc taraf uygulamalarna tayor.

Sekmeler zelliini kullanarak Harita uygulamasnda yerinizi kaybetmeden birden fazla yere gz atabilecek, tam ekran grnmnde Pages belgeleri arasnda kopyalayp yaptrma ilemi yapabilecek veya Mail uygulamasnda taslak mailler arasnda hzla gei yapabileceksiniz.

Macinizde Apple Pay ile Alveri Yapma

Kullanclar Maclerini kullanarak alveri yapmay seviyorlar ve macOS ile Safaride alveri deneyimi imdi daha da geliti. nternette Apple Pay, destekleyen web sitelerinde alveri yaparken gvenli ve gizli alveri yapmay kolaylatryor. nternette sat yapanlara artk kredi veya banka kart numarasnz vermeniz gerekmiyor.

stelik kart numaras aygtnzda veya Apple sunucularnda saklanmyor. Bunun iin sadece favori alveri sitelerinizde deme srasnda Apple Pay dmesini bulun ve alveriinizi iPhoneunuzdaki Touch IDnizle veya Apple Watchunuzu kullanarak tamamlayn. Gl ifreleme zellii aygtlarnz ve Apple Pay sunucular arasndaki tm iletiimi korur ve Apple Pay alverilerinizi izlemez.

Fotoraflarda Anlarnz Yeniden Kefedin

Fotoraflar uygulamasndaki yeni Memories zellii, otomatik olarak, ilk doum gn partisi, dn veya aile tatili gibi olaylar iin koleksiyonlar oluturarak Fotoraflar arivinizin diplerinde kalm unuttuunuz deerli anlarnz yeniden kefetmenizi salyor. Yeni gelimi bilgisayar vizyonu sayesinde, Fotoraflar imdi yz, nesne ve sahne tanma zelliklerini ve konum bilgilerini kullanarak fotoraflarnzdaki kiileri, yerleri ve nesneleri anlayabiliyor.

People zellii fotoraflarnz otomatik olarak iinde bulunan kiilere gre dzenlenmi Albmler halinde gruplar. Places zellii ise, fotoraflarnz bir dnya haritas zerinde gstererek nerede ekildiklerini grmenizi salyor. Ve nemli noktalar ne karan ve ayrntlar iyiletirmek iin fotoraflarnza kontrast ekleyen yeni Brilliance zellii aracyla fotoraflarnz bir profesyonel gibi mkemmelletirmek imdi daha da kolay.

macOSta Gizlilik

Gvenlik ve gizlilik Apple donanm, yazlm ve hizmetlerinin tasarmnda temel bir neme sahiptir. iMessage ve FaceTime verilerinizi korumak iin utan uca ifrelemeyi kullanarak Apple ve bakalar tarafndan okunamaz hale getirir. Siri ve Harita gibi zellikler Applen sunucularna veri gnderir ama bu veriler kullanc profilleri oluturmak iin kullanlmaz ve Fotoraflar yz, nesne ve sahne alglama zelliklerini kullanarak resimlerinizi dzenlemek iin aygt zerinde bilgi toplama zelliini kullanr.
    Apple, macOS Sierra ile balayarak, bireysel gizlilii tehlikeye atmadan ok sayda kullancnn kullanm kalplarn kefetmek iin Differential Privacy ad verilen bir teknoloji kullanmaya balyor. macOS Sierrada, bu teknoloji Notlarda otomatik dzeltme nerileri ve arama ipularn iyiletirmeye yardmc olacak.

--------------------

Apple masast donanm zmleri iin macOS Sierra 10.12 Beta 4 gncellemesini yaynlad. Drdnc beta srm neler getiriyor? Kararl srm ne zaman yaynlanacak?

Apple birok platformda gelitirdii iletim sistemleri iin yeni bir gncelleme dalgas balatt. iOS 10, tvOS 2 ve watchOS 3 iin drdnc betagncelleme paketleri datma sunuldu.
    Applen WWDC 2016 etkinlii kapsamnda duyurduu macOS Sierra iletim sistemi iin de drdnc beta srmnn datmna baland. macOS Sierra iin bir nceki beta srm yaklak iki hafta nce yaynlanmt.

Gelitiriciler iin yaynlanan gncelleme Mac App Store ve Apple Gelitirici Merkezi araclyla indirilebiliyor. Beta kullancsysanz gncellemeyi FOTA (ebeke) zerinden indirmeniz mmkn.
    Apple, macOS Sierra srmyle birlikte masast iletim sistemine birok yeni zellik sunuyor. Sesli asistan hizmeti Siri yeni srmler birlikte Mac bilgisayar geliyor. Auto Unlock zelliiyle Mac bilgisayarlarn kilidini Apple Watch ile amak ve mobil deme sistemi Apple Pay yeni srme elik eden balca gelimeler.

Apple, macOS Sierra drdnc beta srmyle birlikte bir kez daha hata dzeltmeleri ve performans gelitirmelerine odaklanyor.

.
    Beta srecine dahil olmadan nce, beta yazlmn gnlk kullanm iin pek de elverili olmad ve kullanm esnasnda hatalarla karlaabileceiniz ihtimalini hatrlatalm. macOS Sierra iletim sisteminin kararl srm sonbaharda yaynlanacak.
    macOS Sierra gncellemesini alacak modeller

*2009 ve sonras tantlan MacBooklar
    *2009 ve sonras tantlan iMacler
    *2010 ve sonras tantlan MacBook Airler
    *2010 ve sonras tantlan MacBook Prolar
    *2010 ve sonras tantlan Mac Miniler
    *2010 ve sonras tantlan Mac Prolar

--------------------

macOS Sierra 10.12.1 yaynland

Apple, Mac modelleri iin macOS Sierra 10.12.1 gncellemesini yaynlad. macOS Sierra 10.12.1 gncellemesi ile gelen yenilikler haberimizde.

Apple, dn iOS 10.1, watchOS 3.1 ve tvOS 10.0.1 gncellemelerinin yannda, Mac modelleri iin macOS Sierra 10.12.1 gncellemesini de yaynlad. macOS Sierra 10.12.1 gncellemesi ile sistem performansnda ve kararllnda artn yaand gibi iPhone 7 Plusodakl bir takm yeni zellikler de sisteme eklendi.
    macOS Sierra 10.12.1 ile gelen yenilikler

- iPhone 7 Plus zerinde ekilmi Derinlik Efektli grntler iin Fotoraflar'a otomatik olarak birakll albm ekler
    - iCloud Masast ile Belgeler kullanrken Microsoft Office uyumluluu artrr
    - Microsoft Exchange hesab kullanrken Mail'in gncellenmesini engelleyen bir sorunu dzeltir
    - Evrensel Pano kullanrken metinlerin kimi zaman yanl yaptrlmasna neden olan bir sorunu dzeltir
    - Apple Watch ile Otomatik Kilit Ama'nn gvenilirliini artrr
    - Safari'de gvenlii ve kararll artrr
    macOS Sierra 10.12.1 gncellemesini Mac App Store'a girerek gncelleme blmnden ykleyebilirsiniz.

--------------------

macOS 10.12.2 Beta 4 yaynland

Apple, Mac bilgisayarlar iin macOS 10.12.2 Beta 4 gncellemesini yaynlad. Bu gncelleme ekosistemdeki uyuma ynelik olmas ile dikkat ekiyor.

Apple, Mac bilgisayarlar iin macOS 10.12.2 Beta 4 gncellemesini piyasaya srd. Ekim ay sonundaki ilk yaynlanan macOS 10.12.2 Beta srm zerine alan Apple, bugn yaynlad 10.12.2 Beta 4 ile yap numarasn 16C48b'den 16C53a'ya ykseltiyor.
    macOS 10.12.2 Beta 4 gncellemesi ile sistemdeki sorunlarn dzeltilmesi ve performans artnn salanmasnn yannda iOS 10.2 be watchOS 3.1.1 ile gelecek olan yeni Unicode 9.0 emojilerine destek veriliyor.
    Muhtemelen Aralk ay ierisinde yaynlanmas beklenen macOS 10.12.2 Final srmn imdiden denemek isterseniz gelitirici hesabnzn olmas gerekiyor.
    Eer gelitirici hesabnz varsa Mac App Store'dan macOS 10.12.2 Beta 4 gncellemesini indirebilirsiniz.
    A.kadir (29.11.2016) Bunu beendi.

zel ye
    yelik tarihi
    19.06.2016
    Beenmi
    2.335
    Teekkr Alm
    1.717
    @Mehmetkarahanl
    Tecrbe Puan
    85

Apple bugn, yeni macOS High Sierra gncellemesinin ikinci beta srmn, ilk macOS High Sierra 10.13.1 beta 1i yaynlamasndan bir ve yeni High Sierra iletim sistemini piyasaya srmesinden yalnzca iki hafta sonra yaynlad.macOS High Sierra 10.13.1 beta 2, Apple Gelitirici Merkezi (Apple Developer Center) veya geerli konfigrasyon profilinin ykl olduu Mace Mac App Storeun Yazlm Gncelleme mens zerinden imdi indirilebilir.

macOS High Sierra 10.13.1, hata dzeltmeleri, performans iyiletirmeleri, gvenlik gelitirmeleri ve batan aaya pek ok deiiklik zerine younlayor gibi grnse de, deli yz, pasta, pretzel, t-rex, kusan yz gibi yeni Unicode 10 emojilerini kullanma sunuyor.

zel ye
    yelik tarihi
    19.06.2016
    Beenmi
    2.335
    Teekkr Alm
    1.717
    @Mehmetkarahanl
    Tecrbe Puan
    85

Applen yeni iletim sistemlerinin hala stabil olmadn sylemek gerekiyor. Kararl srmler yaynland ve kullanma girdi. Fakat buna ramen yeni srmlerde sorunlar devam ediyor. imdiye kadar iOS 11 iletim sisteminde sorunlar yaandn grmtk. Genel kullanmlarda ve baz ayarlarda ciddi sorunlar yaand ve iOS 11 kullanmnn bir trl kararl hale getirilemedii biliniyor. Apple bu sorunu zebilmek iin gncellemelerine devam ediyor ve iOS 11 iletim sistemi iin ciddi bir ilerleme salanm durumda. Fakat yaanan sorunlar sadece iOS 11 iletim sistemi iin geerli deil. Bunun yan sra bir dier yeni yazlm olan macOS High Sierra ierisinde de sorunlar yaand belirtiliyor.
    macOS High Sierra in Gncellemeler Hazrlanyor

Bu kez macOS High Sierra sistemi zerinde ortaya kan sorunlarn ise bildirim sorunlar olduu akland. Aslnda iOS 11 serisinde de yaandn duyduumuz sorun, macOS High Sierra kullanclarnn bildirimleri ok ge almasna neden oluyor.
    Sadece bilgisayarn bildirimleri deil, cihaz eletirmelerinde de benzeri sorunlar yaand belirtiliyor. zellikle iPhone ile Mac eletirmesi yapldktan sonra macOS High Sierra, mesaj bildirimlerinin ve benzeri bildirimlerin ok ge gelmesi sorunu ile kar karya kalyor. Yeni srmn gncellemelerinden sonrada bu sorunun giderilemedii grlyor.

Yani u an iin beta srecinde de bildirim sorunlar giderilebilmi deil. Yeni beta srmleri ierisinde bu konuya ilikin herhangi bir dzenleme yaynlanmam olmamas da kafalar kartran detaylardan bir tanesi. Yeni iletim sistemi srmnn ilk byk gncellemesinin ardndan sorunun zlebilecei beklentisi var.

Fakat ard ardna gelen sorun haberleri de dndrc deil demek yanl olacak. Hemen hemen her yeni yazlmda Apple tarafndan aklanmam olsa da sorunlar yaandn gryoruz. iOS 11 srecinden sonra yaanan bu aksilikler nasl giderilecek? Gncellemeleri grmemiz gerekecek.

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan Birinci 123

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)