Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 10000uhd 4k karsilasilan sorunlar

kirec

0
Üye
26 Eki 2016
6
0
1
Arkadaslar sorunlarinizi ve cevaplari buraya yazalim.

--------------------

Arkadaslar uygulamalar icerisinde gezinirken bazan donmalar yasiyorum. Kapatip acmak zorunda kaliyorum. Sizce problem nedir???

--------------------

Arkadaslar ekranim pembe oluyor belirli araliklarla. Mesela 20 dk guzel izliyosun sonra goruntu hoooppp pembe oluyo. Hicbiseye dokunmuyorum 5 10 dk icerisinde yeniden kendiliginden duzeliyo. Bazan film izlerken boyle oldugunda tv kumandasindan tv yi kapatip aciyorum duzeliyo. Normal kanallari izlerken pembe oldugunda uyduyu ac kapat yapiyorum duzeliyo. Duzeliyo ama 15 20 dk sonra yine ayni problem. Artik cildirmak uzereyim.

Cihazi alali yaklasik 2 ay oldu. Goruntu problemlerim devam ediyor. Sony bravia 32kdl tv var. 1080p 50 hertz secili uydu goruntu ayarinda. Diger ayarlari denedim ama sorun yine de devam ediyor.

Sony tv yi guncelledim flash bellekle yine olmadi.

Hdmi kablosu evde vardi onu taktim duzelmedi.
Ayni kablo ile laptop bagliyorum televizyona boyle bir problem olmuyor.

Hdmi 4 adet giris war sirayla hepsini denedim yine duzelmedi.

Haftalardir forumlarda geziyorum ama bi cevap bulamadim.

Lutfen biri bana yardim etsin...

Oguzhan11

0
Üye
20 Kas 2016
37
0
6
bende de arada görüntü şimşek çakması gibi oluyor digitürk play sahneyi tekrar tekrar oynatıyor sorunlar var

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
Arkadaşlar Forumda daha öncede Resimli, ayrıntılı paylaşmıştım Next 4K nın güç (PowerSuply) Adaptörünü değiştirip deneminizi tavsiye ediyorum.

Oguzhan11

0
Üye
20 Kas 2016
37
0
6
böyle bir sorun varsa next adaptörleri değiştirsin farklı bir adaptör ile kullanırsak garanti dışına çıkmış olmazmıyız

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
Arkadaşım , Siz Sorunlarınızı yazılı olarak kağıda dökün ,Cihazla birlikte Next merkez servise gönderin , Garanti dahilinde cihazınızı kontrol ederler.Eğer sorun tespit edilirse o zaman Garanti dahilinde gerekli değişim yapılır.

kirec

0
Üye
26 Eki 2016
6
0
1
Ozgur abi en kisa zamanda denicem insallah bi care olur. Tesekkur ediyorum

CAYNA

0
Üye
2 Ara 2016
22
0
3
Thor uydusunda BBC Earth HD (tÜRKÇE dil şeçenekli kanal ses yok) diğer 3 dil seçeneğine gelince ses var.türkçe lisan seçince ses yok
diğer orjinal BBC Earth HD ingilizce dil seçenekli olan ses var

History HD türkçe dil seçenekli kanal açılmıyor muhtemel açılsa bile tr ses çıkmıcak
History HD orjinal eng dil seçenekli ise açık

Son düzenleme:

potuk

0
Üye
14 Nis 2013
3
0
1
Air mouse özellikli kumandasını hiçbir şekilde tanıtamadım ara ara donmalar yaşıyorum ara yüzü Android için daha güzel yapabilirlerdi

Burner06

0
Üye
19 Kas 2016
3
0
1
ben hiçbir şekilde hotbird kanallarını izleyemedim 3tane usta geldi çanağından tutda kablosuna kadar herşey değişti türksat normal hotbird sinyal yüzde95 görüntü yok

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,943
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
menü uydu ayarları üzerine iken hotbırtı seçin sag tarafa ses tuşu ile geçin dıezeq seçimi var sırası ile önce B yapın kaydetin çıkın ve uydu arama girin tekrar otomatik arama seçin ve aratınız kanallar sıralanacaktır (Dıeseq sol alt A sol üst B sag üst C sag alt D olaraktır orta uc evinize gelir)

fatihilker

0
Üye
23 Eki 2016
3
0
1
hala cozemediysen facbook ver adım adım yapalım fatih ilker isim bul ark yola uydu icin diyemesaj yaz bilem

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz
Marhaba Dostlar Benim Iki Sorum Var
1 . Uydularin Adini Nasil Deyise Bilirim ?
2 . Kanal Listindan Nasil Backup Yapabilirim ?
Tesekurlar

plescome

0
Üye
26 Tem 2015
3
0
1
Arkaslar merhaba cihazda ara sira 1-2saniye ekran siyahlasiyor ve ses kaybı oluyor sonra normal sekilde devam ediyor. neden olabilir acaba?

spartacus

0
Üye
2 Ara 2012
18
0
1
iran_tabriz
next 10000 uhd ..iks acik oldu zaman biss siftre olan kanalar sorun yasiyor...gurontu kasilep aciliyor..problemle
iks kapali oldu zaman calisiyor..next bu bug ve probleme dozeltsen

iran olkesenen yaziyorum..next 10000 4k..bir cok arkadas de var .....

..karbon hogam next yazilim yazanlara bu probleme yeterirn...yeni micam de yoklu..ve son yazilim yoklu...softcam.key de yeni..ama bu sorun var hala... .tesekurler

.

Son düzenleme:

muratay04

0
Üye
3 Ara 2016
1
0
1
arkadaş lar bucihazda motion sorunu var hareketli sahnelerde görüntüyü bozuyor buda cihazın herz olayından kaynaklanıyor yazılıma auto herz olayını yapmaları lazım tv izlerken 50hz kodiden film izlerken 60hz olması lazım

Son düzenleme: