Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Microsoft Hesabı Nedir? Ne işe Yarar? Nasıl Alınır?

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
Microsoft Hesabı nedir?

Aslında microsoft hesabı @hotmail.com, @outlook.com, @msn.com, @windowslive.com gibi mail adresleridir. Bu mail adreslerinden bir tanesine sahip iseniz microsoft hesabınız var demektir. Windows 8 Windows 8.1 veya Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınız ile microsoft hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Microsoft Hesabı ne işe yarar?

Microsoft hesabı windows işletim sistemi ile çalışan bilgisayarınızda, tabletinizde ve akıllı telefonunuzda uygulama marketinden uygulama indirme, verilerinizi senkronize etme vb işlemlerinizi sağlamanız için gereklidir.Nasıl Apple Iphone yada Ipad kullanmak için bir Apple ID ye sahip olmanız veya Andorid işletim sistemi ile çalışan bir cihaz kullanmak için Google hesabına (gmail.com) sahip olmanız gerekiyorsa Windows ile çalışan cihazlarda da Microsoft hesabına sahip olmanız gerekir.

Microsoft Hesabı Nasıl Alınır?

Birinci Yol:

• www.hotmail.com adresine giriş yaparak aşağıdaki resimde görüldüğü gibi;
  • Microsoft hesabınız yok mu? Şimdi kaydolun linkine tıklayarak Microsoft hesabı alabilirsiniz.

İkinci Yol:

• Bu yazımızda ikinci yol olarak Windows’un kendi içerisinden nasıl Microsoft hesabı alınır adım adım öğreneceğiz.
  • Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bilgisayarınız microsoft hesabı ile oturum açmanızı istiyor.
  • Eğer var ise mail adresinizi ve şifrenizi girerek oturum açabilirsiniz.
  • Yeni hesap oluşturun seçeneğine tıklayın.

• Resimde görüldüğü gibi ilgili alanlara kişisel bilgilerinizi yazın ve ileri butonuna tıklayın.

• Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kişisel bilgilerinizi yazın ve alternatif olarak kullandığınız farklı bir mail adresi yazın. Bu adresin Microsoft hesabı olması gerekli değildir. @gmail @mynet gibi bir adreste olabilir.
  • Burada amaç hesabınızın şifresini unuttuğunuzda yada farklı bir problem olduğunda hesabınızı kurtarmaktır.
  • Telefon numaranızı mutlaka doğru bir şekilde yazın.
  • Daha sonra ileri butonuna tıklayın.

• Resimdeki gibi ekranda göreceğiniz karakterleri ilgili kutucuğa girin ve ileri butonuna tıklayın.

• Bu bölüme dikkat burada telefon numaranızın son 4 rakamını kutucuğa girmeniz gerekiyor.
  • Girdikten sonra ileri butonuna tıklayın, size sms olarak bir kod gelecek o kodu bir sonraki ekranda ilgili kutucuğa gireceksiniz.

• Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sms olarak gelen kodu ilgili kutucuğa girin ve ileri butonuna tıklayın.

• İşlem tamamlandı.
  • Geç butonuna tıklayın.

• Hesaplar bölümünde Microsoft hesabı ile giriş yapılmış olarak göreceksiniz.
  • Tekrar yerel hesaba geçmek için ”Bağlantıyı Kes” seçeneğine tıklayın.
  • Arzu ederseniz resimdeki gibi Gözat seçeneğine tıklayarak hesap resminizi değiştirebilirsiniz.